in , , ,

До чого призведе запровадження вільного трудового договору, передбаченого законопроектом №5371.

Бізнес вітає запровадження вільного трудового договору та сподівається на ухвалення законопроекту №5371 загалом.
Важливим кроком до осучаснення трудового законодавства називають в Українській Раді Бізнесу прийняття за основу законопроекту №5371 про спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого та середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність.

На прийняття цього документа, який входить до ТОП-10 пріоритетів українського бізнесу, підприємці чекають більше року. У четвер, 12 травня, парламентарі підтримали законопроект за основу та проголосували за розгляд у другому читанні за скороченою процедурою.

“Трудове законодавство України вже давно потребує осучаснення. Законопроект № 5371 внесе гнучкість та простоту у трудові відносини працівників та роботодавців”, – переконаний консультант із трудового права Асоціації “Українські імпортери побутової електроніки” Денис Семенов.

Ключове нововведення законопроекту 5371 – створення договірного режиму регулювання трудових відносин для малого та середнього бізнесу. Такий режим встановлюється за умови, якщо роботодавець не є юридичною особою публічного права, є суб’єктом малого або середнього бізнесу з кількістю працівників не більше 250 осіб. Також цей режим може застосовуватися до трудових відносин між роботодавцем та працівником, заробітна плата якого становить понад 8 мінімальних заробітних плат на місяць.

Як зазначають в УРБ, у рамках вільного трудового договору сторони на свій розсуд регулюють свої відносини: щодо системи та режиму оплати, працевлаштування та звільнення, робочого часу, тривалості робочого тижня, відпустки та вихідних тощо. Це особливо важливо у світі, де з’явилися сотні нових креативних професій, потребують особливого режиму організації та винагороди праці.

У той самий час, цей вільний трудовий договір включає все необхідне захисту працівника. Документ повинен містити всі гарантії, передбачені міжнародними конвенціями, а також суттєві умови (місце роботи, дата, термін дії, умови оплати праці).

“Реалізація проекту призведе до модернізації трудового законодавства в Україні, ухилення від застарілих радянських норм, наближення до світових трендів провідних економік. Цей проект дозволяє працівникам і роботодавцям більш гнучко змінювати умови співпраці, зменшують витрати на адміністрування, що в результаті дозволить встановлювати найкращі умови праці” , – зазначають в Українській Раді Бізнесу.

Українська Рада Бізнесу – найбільше в Україні об’єднання 100 провідних бізнес-асоціацій, створене у 2017 р. для консолідації бізнесу та реалізації суспільно важливих реформ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Система безоплатної правової допомоги випустила 5 нових інформаційних друкованих буклетів про деякі правові питання, що особливо актуальні в умовах воєнного стану.

Впровадження міжнародно-правових механізмів відшкодування шкоди, завданої Україні внаслідок збройної агресії Росії.