in ,

Другій рік війни: досвід, витримка, нерви

Привіт всім!

Мабуть, ви знаєте, що коли я знову з’являюся чи то пізно ввечері, чи то так рано вранці, «щось відбувається»… У цьому випадку є навіть дві причини.

Але, будь ласка, крок за кроком.

Тому що раніше сьогодні хтось із українських ЗМІ запитав мене щось на кшталт: «чому Росія атакує так масовано прямо зараз?»

Це сукупність причин.

1.) Путін одержимий кордонами, і тому наполягає на «повному звільненні» всіх областей України (область = область чи провінція), які він анексував у 2022 році, і це до їхніх кордонів з рештою країни. Читайте: він хоче все, кожен куточок Луганська, весь Донецьк, весь Запоріжжя і весь Херсон. Тому, схоже, ВСРФ отримав завдання захопити якомога більше всього цього.

2.) З огляду на те, що Pudding також любить ювілеї, можливо, це завдання буде виконано або до 2-ї річниці «Двотижневого параду» Pudding (24 лютого), або до президентських виборів у Росії ( 15-17 березня), як дехто каже.

3.) По-перше, наразі українським Збройним Силам (ЗСУ) критично не вистачає артилерійських боєприпасів. Незалежно від того, яка купка корупціонерів є його противниками в Європі, Пуддинг (і, отже, Шойгу, а отже, й Герасимов) повинні серйозно поставитися до своєї обіцянки доставити в Україну 1 000 000 артилерійських снарядів до кінця березня. Значить: у ВСРФ є можливість наступати зараз , до того, як ці снаряди почнуть прилітати. Коли вони будуть в Україні, це стане набагато більш проблематичним.

***

У всякому разі, на поля битв…

Куп’янськ-Сватове… Останні два дні (22-23 лютого) росіяни кілька разів атакували Синьківку та Табаївку, але їх було відбито. Подібне стосується їхніх атак з району Креміні в напрямку Тернів і Вимки. Дійсно, тоді українці контратакували 2  гвардійську мотострілецьку дивізію на південний схід від Тернів і відкинули її приблизно на 500 метрів.

Бахмут… це перша з двох областей, які спонукали до створення цього звіту…

Пам’ятаєте, я згадував про потужні російські авіаудари по Часовому Яру, на захід від Бахмута?

Тепер стає зрозуміло чому…

Рано вранці 22 лютого росіяни розпочали відносно великий наступ у районі Богданівки (пн.-зах. Бахмут), у напрямку Кайнівки та Часів Яр. Він врізався в позиції 21- ї та 56  моторизованих бригад за підтримки 23  Президентської бригади і був розбитий.

Спалені російські БМП на підступах до Кайнівки та Часів Яр, рано ввечері 22 лютого.

Вчора пізно вдень надійшли повідомлення про критичну ситуацію в селі Іванівське, що за два кілометри на південь від Кайнівки та за 3-4 кілометри на захід від Бахмута. Ймовірно, підрозділи 11  бригади ВДВ знайшли шлях до села.

AFAIK, Іванівське обороняє 24  десантно-штурмовий батальйон «Айдар». Це частина 5  десантно-штурмової бригади. Крім того, поруч 93  мех, 17  танковий. Тепер 17- й танковий і 93- й мех «не потребують особливої ​​презентації»: ми стежимо за їхніми бойовими шляхами під час цього конфлікту з 24 лютого 2022 року. Досить сказати, що 93- й був перебудований до приблизно семи батальйонів (включаючи ., одна з БМП CV-90 шведського виробництва), а 5- й штурмовий тим часом має такі ж розміри. Таким чином, якщо ситуація була (або все ще є) такою «поганою», як дехто каже, і якщо росіяни справді досягли центру села, то вони повинні були або знайти спосіб проникнути туди, або напасти туди «як божевільні». ‘, дослівно ‘по-Авідіївськи’. Так чи інакше, за останніми словами, сьогодні ввечері українцям вдалося «нарешті» відтіснити росіян на «першу вулицю» села. Справді, до «останніх хат на східній околиці». Повідомляється, що при цьому було знищено близько 8-10 БМП і близько 60-70 військовослужбовців, але цього було недостатньо, щоб добити нападників.

причина?

Здогадайтеся: не вистачає артилерійських та мінометних боєприпасів…

Т-64БВМ 93-ї мех.

Авідіївка… Росіяни все ще намагаються увійти в Степове, але терплять лише дорогі розвороти, останні два-три дні. Як видно з кадру нижче, на полі бою домінують поодинокі російські війська (верхній лівий кут), які біжать з українських БПЛА над десятками своїх загиблих товаришів…

Вчора росіяни також продовжили штурмувати Ласточкине: 3-й штурмовий спочатку перехопив, а потім захопив FPV-дронами один із їхніх конвоїв, що рухався в Авідіївці, біля залізничного вокзалу, знищивши кілька вантажівок. Тоді, коли росіяни спробували атакувати Ласточкине, здається, артилеристи 3-ї знайшли партію снарядів DCIPM, тому що вони дуже сильно заляпали нападників на західних підступах до села. Наслідок: кілька досить похмурих відео” (а 3-й дійсно “відмінно” записує та надає їх). Крім того, панікуючий водій БМД, який видно на відео-ще нижче, переїхав ногу одного з піхотинців, яка впала з його автомобіля…

Шахтарськ… Це область, яка наразі здається мені «найкритичнішою» – і, отже, «другою реальною причиною» цього оновлення.

По суті, 20 -та та 150 -та мотострілецькі дивізії (ВСРФ) (8  ОДА) цілими днями наступають «як божевільні» і 19-20 лютого захопили село Перемога. 33  мех ЗСУ пішов у контратаку, але… зітхання… не вистачило артилерійських боєприпасів для підтримки цього зусилля, і він здався вчора ввечері.

Крім того, з 20-21 лютого ВКС посилено бомбить село Курахове, що в 3-4 км на захід від Мар’їнки. Тобто атака там, швидше за все, буде неминуча.

Проблема: Побєда знаходиться на висоті над наступними двома селами, які утримують українці, південніше: Костянтинівкою та Новомихалівкою, з яких остання вже піддається атаці (відновленої) 155-ї бригади морської піхоти. Дійсно, незважаючи на шалений опір 79- ї повітряно-десантної та 116  бригад територіальної оборони, росіянам уже вдалося зайти на східний бік останнього кілька днів тому.

Не впевнений, чи це був Т-72 чи (швидше) Т-80 20-ї чи 150-ї мотострілецької дивізії. Достовірно лише те, що вчора 79-й ВДВ перетворив його на купу палаючих уламків.

Головне: Костянтинівка та Новомихалівка – це щось на кшталт «північних воріт» до Вугледара (ще утримується 72  мех.)…

…і це найбільш віддалений від Києва, Запоріжжя та Дніпра ділянка лінії фронту… Читайте: росіяни мають всю необхідну авіаційну підтримку, а українці найменше ППО, постачання та підкріплення з усіх… ось і причина моїх хвилювань.

Гадаю, нам доведеться почекати і побачити…

Роботине… Тим часом росіяни кинули всю вагу своєї піхоти на штурм Роботину із заходу та півдня. Відомо, що брали участь підрозділи 235 -го полку ВДВ, 42  мотострілецької дивізії та 136  гвардійської мотострілецької бригади. У світлі цього та проникнення росіян на позиції 117- го ОМП на 110-й горі (на півдорозі між Роботиним і Вербовим; див. мою карту від 21 лютого), українці «скоротили» свою лінію фронту: тобто відвели близько 500-600 чол. метрів далі на північ, і це вздовж приблизно 2000 метрів лінії фронту.

Тим не менш, Robotyne залишається міцно в їхніх руках.

Херсон… так, так, ще раз: я знаю, Шойгу оголосив про захоплення Кримків. Але, так-так, село досі під контролем української морської піхоти. Дійсно, українці опублікували відео знищення СА-13 (він же «Стріла-10», ліворуч на відео — ще внизу) і ЗРК СА-15 (він же «Тор М1») 810-ї ОМБр РФ. вчора.

Бахмут… від Богданівки до Іванівського точаться дуже важкі бої. Як повідомлялося минулої ночі, ЗСУ не вдалося повністю вибити росіян з останнього. Як добре знає українська піхота, тим часом, коли росіяни тримають хоча б «одну зруйновану домівку», вибити їх важко і потрібен час. Більше того, ВДВ провели більшу частину дня з підкріпленням, що кинулося в Іванівське: звісно, ​​група «Сігнум» 93  мех провела там непогано, підбивши близько 4-5 БМП-3. Але: щоб така заборона була справді ефективною, вона потребувала б значної артилерійської підтримки. Таким чином, бої там тривають досі.

БМП-3 11-ї бригади ВДВ, яку бачили за кілька мілісекунд до того, як її перетворили на щось на кшталт «розібраного вигляду» FPV-дроном Signum Group.

Авідіївка… ситуація нагрівається, бо росіяни тим часом замінили масу своїх зношених підрозділів свіжими. Наприклад: вони залучили два батальйони мобіків , щоб створити «нову» 114- ту мотострілецьку бригаду або нову 15-ту мотострілецьку бригаду, а потім відправили всіх у наступний штурм. І ось останні два дні вони атакують з:

– Красногорівка над залізничною бермою на Степове;

– Коксохімічний завод в напрямку Орлівки;

– З північної Авідіївки в напрямку Ласточкине, а

– Із західної Авідіївки в напрямку Північного.

У Степовому 47- ма ОМБр вперше розгорнула свій M1A1 Abrams американського виробництва. Схоже, росіян це не дуже потішило і… хм, ну, оскільки деякі читачі тут скаржаться на використання таких виразів, як «вбивати орків», дозвольте мені відтепер бути більш політкоректним. Дійсно, дозвольте мені використати те, що, ймовірно, набагато прийнятніше в наші дні, навіть для дітей до 16 років, – ніж «вбивство орків». Натомість вирішив використати «обнімаються орки».

Читайте: М1А1 47-ї сьогодні в Степовому обнімалися з орками…

Шахтарськ… хороші новини з «Побєди»: українці зненацька захопили російський 225 мотострілецький полк, контратакували і відбили «половину» цього важливого села. Мабуть, росіяни так святкували, що їм було байдуже там закріплюватися. Бойові дії, звичайно, ще тривають.

Південніше 79  повітряно-десантний впорався з блокуванням ще однієї російської штурмової групи, яка намагалася підійти до східного боку Новомихалівки. Судячи з відео, подібних до того, з якого написано нижче, там також було багато… е-е… обійнятих орків (принаймні 3 БМП плюс багато військ, які розлетілися повсюди).

Роботине… Росіяни продовжували наступ із заходу та півдня. Вони також наступають далі на схід, за рубежем Вербове – Новопрокопівка. У них були незначні успіхи: нічого драматичного, але не дуже приємного.

Не можу не зробити висновок: на деяких ділянках нині бійцям ЗСУ потрібно, перш за все, зберігати пильність і «набратися нервів».

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Перевірки ФОПІВ у 2024 році…

Будь які юридичні заходи на ТОТ є юридично нікчемні…