in

Дипломатичні представники країн G7 та ЄС привітали рішення з’їзду суддів України

Андрій Смирнов обговорив з дипломатичними представниками країн G7 та ЄС дорожню карту судової реформи в Україні

Заступник керівника Офісу Президента України Андрій Смирнов провів зустріч із керівниками та представниками посольств держав «Групи семи» (G7) та ЄС в Україні, що була присвячена оцінці поточного стану та подальшим крокам у судовій реформі в Україні.

Андрій Смирнов зазначив, що отримав рекомендації від міжнародних партнерів, у яких ідеться про наступні кроки у судовій реформі з урахуванням перезапуску Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«Я надзвичайно вдячний за ці пропозиції. Особливо приємно бачити єдність наших із вами думок щодо вдосконалення роботи Верховного Суду, реформи Державної судової адміністрації», – наголосив він.

Андрій Смирнов привітав завершення у четвер процесу обрання з’їздом суддів України членів ВРП за своєю квотою. При цьому він нагадав, що далі має бути сформована служба дисциплінарних інспекторів.

«І тут потрібно подумати, як рухатися в цьому напрямку. Тому що фактично нам все треба починати з нуля, часу небагато, і потрібно або вносити зміни до законодавства, щоб пришвидшити чи оптимізувати процедури добору дисциплінарних інспекторів, або запропонувати інший шлях», – зазначив він.

Говорячи про рекомендації щодо запровадження прозорого конкурсного відбору суддів Конституційного Суду України, посилення дисциплінарних процедур та етичних вимог до суддів КСУ, заступник керівника Офісу Президента наголосив, що багато питань урегульовані в законопроекті про конституційну процедуру, який поки що не ухвалила Верховна Рада.

Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда, який головує у групі послів G7 із початку 2023 року, наголосив на важливості того, що судова реформа є пріоритетом для дипломатичних представників країн «Великої сімки» і для української влади.

Посол США в Україні Бріджит Брінк зазначила, що судова реформа, яка вимагає багато зусиль, є важливою гарантією безпеки інвестицій. Вона підтримала позицію заступника керівника Офісу Президента стосовно того, що реформа має полягати не в переміщенні людей із посад, а у створенні міцних ефективних інституцій.

Посли G7 привітали рішення з’їзду суддів України щодо обрання всіх восьми членів ВРП за своєю квотою та висловили сподівання на подальший прогрес у судовій реформі.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Оновлений дайджест можливостей від House of Europe

Повноваження сільських, селищних, міських рад щодо податків та зборів