in , , ,

Фальшивомонетник “Містер 880” – жива історія…

Підробки були такі жахливі, що секретна служба вирішила, що злочинець просто знущається з них

Під час Великої депресії люди виживали всіма доступними способами. Літній нью-йоркський сміттяр вирішив стати фальшивомонетником. На відміну від професійних шахраїв, які підробляли великі купюри, він почав кустарним чином у себе на кухні робити банкноти номіналом в один долар!

Коли до секретної служби надійшли перші фальшивки, детективи були вражені. По-перше, жоден фальшивомонетник, що поважає себе, ніколи не витрачав час і сили на підробку 1-доларових банкнот. По-друге, фальшивомонетники зазвичай пишалися своєю роботою: вони були майстрами своєї справи і намагалися зробити такі купюри, що їх неможливо було б відрізнити від справжніх грошей.

Але ці підробки були такі жахливі, що секретна служба вирішила, що злочинець просто знущається з них. Гроші були надруковані на найдешевшому папері, президент Вашингтон на них, за словами детективів, був «схожий на смерть», а його прізвище було написане з помилкою – «Wahsington».

Але справа була заведена. Шахраю дали ім’я «Містер 880» через номер його справи. Протягом місяця у криміналістичній лабораторії з’явилося ще 40 таких самих купюр. До середини 1938 їх число зросло до 585. Проблема була в тому, що Містер 880 був невловимий. Більшість фальшивомонетників губила жадібність, але Містер 880 ніколи не витрачав гроші в тому самому місці двічі. І ніколи не витрачав понад 15 фальшивих доларів на тиждень. Слідчі повісили величезну карту Нью-Йорка у своєму офісі, відзначаючи місце, де спливали підробки, червоною кнопкою. І незабаром весь Нью-Йорк горів. Детективи надрукували та роздали близько 200000 попереджувальних листівок. Вони проінструктували понад 10 000 магазинів. Все було марно.

Роки йшли, а пошук Містера 880 року перетворився на найдорожче розслідування підробок в історії Секретної служби. Його зловили лише 1948 року. Абсолютно випадково. У будинку була пожежа і пожежники почали викидати на вулицю всякий мотлох, який міг спалахнути. Там були й пробні кліше, із яких друкували підробки доларів.

Емеріх Юттнер виявився законослухняним громадянином. Він використав свої фальшиві гроші лише для покупки продуктів та предметів першої необхідності. Він ніколи не обманював одного продавця більше ніж на один долар. Суд врахував вік злочинця, незначну суму його підробок і засудив Юттнера до штрафу в один долар та ув’язнення в один рік та один день. Через чотири місяці Емеріх Юттнер вийшов на свободу за УДВ. Він став легендою, і за мотивами його історії 1950 року зняли фільм «Mister 880». Фільм приніс йому більше грошей, ніж усі його фальшиві долари разом узяті.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Эдуард Тополь | Изгнание культуры и культура в изгнании… К столетию «Философского парохода»

Російська шахістка Олександра Костенюк пояснила зміну спортивного громадянства