in ,

Генно-модифіковані продукти під контролем!

У Кабміні вирішили всерйоз взятися за торгівлю в Україні генно-модифікованими продуктами (ГМП). Уряд днями схвалив два відповідні законопроекти, які ще повинні отримати підтримку Ради і президента. Перший – щодо посилення держконтролю за використанням ГМО і оборотом ГМ-продукції. Другий – стосується посилення відповідальності за порушення у цій сфері. Штрафи зростуть з діючих 85-136 грн до 3,4-5,1 тис. грн для громадян (реалізаторів), і зі 119-170 грн до 3,4-17 тис. грн – для чиновників, що закривають очі на допуск до продажу такої продукції без належного маркування.

Іншими словами, мінімально штрафи зростуть в 28 разів, а максимально – в 100 разів.

Новації передбачають також і створення ефективних механізмів запобігання таких правопорушень. Законопроекти визначають чіткі процедури і механізми щодо поводження з ГМО, вимоги до маркування ГМ-продукції, а також не дозволяють вводити споживачів в оману.

Виконавчий директор Союзу споживачів Максим Несміянов в розмові з нами звертає увагу, що хоч влада і планують збільшити штрафи, самої статистики щодо частоти порушень немає.

“Де статистика про те, скільки було таких порушень по ГМО? Ми самі перевіряли кукурудзу. І вона виявилася нормальною. У Кабміні на рівному місці підняли тему. Ми на даний момент нічого про порушення не знаємо. Можливо, дослідження і проводили, але результатів немає “, – підкреслив він.

Самі ж ГМП можуть бути небезпечні, тому що неясно, які будуть наслідки від їх вживання, наприклад, за частиною репродуктивної системи людини. Поки незрозуміло, як їх вживання відобразиться на потомство. Для таких досліджень потрібно стежити за поколіннями, для чого необхідні сотні років.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про призначення покарання за сукупністю вироків, коли є невідбуті частини покарання за попередніми вироками

Актуальні новини!