in

Хто наживається на оборонці: британські ЗМІ викрили злочинне угруповання SARN українського походження

Британські ЗМІ викрили злочинне угруповання SARN українського походження, члени якого переховуються у Чехії.

Про це повідомляє Londoninsider.

Банда причетна до торгівлі зброєю, судових махінацій та розкрадання грошей на боєприпаси для української армії. До угруповання входять українські громадяни.

Владислав і Леонід Кліщарі, батько і син, у змові з українським полковником та колишнім воєнним аташе в Китаї Олександром Мельничуком задіяні у низці компаній в Чехії, Словенії, Хорватії, США та наживаються на оборонному комплексі України.

Однією з угод, про яку йдеться, є контракт на поставку 100 тис. мін для України в 2022 році за посередництва юридичних осіб з Чехії та Словаччини. Ця угода з ТОВ «Львівський арсенал» була укладена в жовтні 2022 року. Орієнтовна вартість контракту – 37,5 млн доларів США. Держава передоплатила майже всю суму. Перші боєприпаси мали надійти через місяць, однак цього не було навіть через рік після підписання угоди.

За кілька місяців до укладання угоди з Міноборони – у серпні 2022 року – ТОВ «Львівський арсенал» уклало контракт зі словацькою компанією SEVOTECH , яка не є серйозним гравцем на ринку озброєнь, але існує вже 20 років тому. Доставкою 100 тисяч мін в Україну займався саме SEVOTECH. Але знову ж таки цього не сталося.

Виявляється, за аферою може стояти ціле міжнародне організоване злочинне угруповання, яке розкрадало українські кошти і не збиралося нічого надавати Україні.

Це угруповання діяло на території України, Чехії та Сполучених Штатів Америки, далі –  SARN за назвами юридичних осіб, які прикривають протиправну діяльність. Серед яких, до речі, не тільки невиконані контракти з Міноборони України, а й можливі махінації в США та Чехії.

Розслідувачі з’ясували, що співвласниками словацька компанія SEVOTECH є Владислав Кліщар і колишній чиновник «Укроборонпрому» Олексій Хорошаєв.

Ще один епізод, в якому замішані «чорні бізнесмени» Кліщари, пов’язаний з поставкою титановмісних руд з України на російське підприємство «Кримський титан». Титан виробляла українська державна Об’єднана гірничо-хімічна компанія. В цьому кейсі компанія Кліщара знову виступила посередником, намагаючись приховати «російський слід» покупця українського титану, необхідного для оборонпрому рф.

Щоб здійснити титанову оборудку на користь росіян, українець співпрацював з колишнім заступником голови Фонду державного майна, який міг погоджувати контракти з чеськими посередниками. Його провину в березні 2023 року визнав Вищий антикорупційний суд України.

В цій історії є ще одне прізвище українця: відомо, що просуванням інтересів зловмисників в Україні займався політтехнолог Максим Андрущенко, який доклав зусиль, щоб чеські компанії продовжили постачання українського титану до окупованого Криму, коли справою вже зацікавились розслідувачі.

Ще у 2015 році Владислав і Леонід Кліщари були фігурантами справи про розбій. Як йдеться в матеріалах справи, двоє фігурантів, озброєні автоматами, на вулицях Києва вчинили напад на іншого громадянина, заволоділи сумкою з готівкою та втекли з місця події. Дивним поворотом є те, що українським правоохоронним органам не вдалося передати цю справу до суду.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

На продуктах для ЗСУ полковник Олександр Козловський «заробив» 170 млн для своєї родини

У Мінсоцполітики пояснили, чи очікується скорочення розміру субсидій на комунальні послуги