in ,

Інформаційні технології у судочинстві

Асоціація слідчих суддів України розпочала реалізацію проекту «Запровадження інформаційних технологій в судочинстві та заповнення інформаційних прогалин у співпраці судової системи та суспільства», в якому взяли участь представники судових установ Черкаської, Миколаївської, Херсонської та Одеської областей.

Проведення такого масштабного заходу стало можливим завдяки підтримці проекту USAID «Нове правосуддя», який надав таку можливість у рамках грантового проекту Асоціації слідчих суддів України (АССУ). За словами його організаторів, це робиться для підвищення ефективності правосуддя через впровадження інноваційних підходів у здійснення судочинства, а також через заповнення інформаційних прогалин та покращення співпраці судової системи й суспільства.

Як зазначив, відкриваючи навчання, голова АССУ та голова Київського районного суду міста Одеси Сергій Чванкін, незабаром в електронному судочинстві доведеться працювати всім судам України, тому такі заходи вкрай необхідні. «ГО «Асоціація слідчих суддів України» залучила в рамках грантової діяльності представників судової системи, громадськості, наукових установ, правоохоронних органів та адвокатів всіх областей України для розробки порядку дій, необхідних для практичної реалізації проекту «Електронний суд». Сьогодні в нас 4 області України, наступними стануть Хмельницька, Чернівецька, Волинська та Тернопільська. Результатом такої співпраці має стати практична реалізація можливостей електронного судочинства в 24 областях нашої країни», — підсумував Сергій Чванкін.

Першою з доповіддю на тему: «IT у судочинстві» виступила Неллі Голубєва, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного процесу, професор кафедри цивільного права НУ «ОЮА. На її переконання, впровадження ІТ-технологій у судовій системі — це не данина моді, а необхідність і вимога сьогодення, однин зі шляхів прозорої діяльності суду та забезпечення доступності до судочинства. Саме ці технології допомагають наблизити суд до громадянина.

Результати впровадження проекту «Електронний суд» у Київському районному суді міста Одеси презентував уже згаданий Сергій Чванкін. Як прозвучало, до Київського районного суду міста Одеси в електронному форматі надійшло 3717 позовних заяв, 728 заяв про видачу наказу та 287 заяви в окремому провадженні.

Наступним виступив прокурор Одеської області Олег Жученко. «Єдиний суд України, в якому працює «Електронний суд» — це Київський районний суд міста Одеси. Ми долучилися до цього проекту в минулому році, підписавши Програму спільних дій щодо впровадження обміну електронними копіями документів. В режимі дослідної експлуатації з лютого 2017 року в прокуратурі області діє електронна система «еПрокуратура». Миттєвий обмін інформацією реалізується за рахунок електронного документообігу. Вхідна кореспонденція та внутрішні листи оцифровуються та направляються виконавцю чи адресату в електронному вигляді вже всередині програми. Завдяки цьому прискорюється процес обробки інформації та виконання прокурорами своїх повноважень. Прокуратуру та суд не потрібно розділяти, адже в нас одна мета — створити єдиний електронний інформаційний простір, а також взаємодіяти зі всіма державними органами.

Особливістю електронного судочинства є те, що воно дозволяє розширювати взаємодію за межі суду. Об’єднавши різні установи, які виконують певні функції в судочинстві, «Електронний суд» спрощує ведення справи як для суддів, так і для інших учасників провадження. Усвідомлення таких переваг не оминуло і судових експертів, які досить активно використовують переваги електронного судочинства, про що детально розповів директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Артем Ріпенко.

Після завершення теоретичної частини, учасники навчання змогли побачити реалізацію можливостей системи «Електронний суд» на практиці. Так, адвокат Максим Шевченко продемонстрував процедуру використання персонального електронного кабінету, звідки передбачено можливість подавати позовні заяви та переглядати процесуальні документи, які прикріплюються до справи. Також гості самі змогли побачити, як саме в Київському районному суді міста Одеси функціонує «Електронний суд», відвідавши кожну канцелярію та ознайомившись із практичними особливостями функціонування електронного судочинства.

Які саме переваги «Електронного суду» існують для суддів та сторін судового провадження на практиці, учасники заходу змогли дізнатися під час  засідання, яке провела суддя Оксана Куриленко. На завершення навчання Сергій Чванкін вручив усім учасникам сертифікати та подякував за плідну та інтенсивну роботу в рамках проекту.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Leave a Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Чи потрібен Україні спеціалізований Антикорупційний суд?

Прокуратура — без слідства