in

Кабмін хоче дозволити МКС розслідувати злочини в Україні

Уряд пропонує до ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду створити необхідну законодавчу базу для співпраці з Гаазьким трибуналом.

Зокрема, розроблений Кабміном законопроект передбачає, що МКС зможе розслідувати за власною ініціативою злочини в Україні. Так, в Кримінально-процесуальний кодекс вводиться окрема глава, яка регламентує співпрацю з Міжнародним кримінальним судом. Вона передбачає, що Україна за запитом МКС вживатиме необхідні заходи для допомоги в розслідуванні злочинів, що підпадають під юрисдикцію суду. Йдеться про правову допомогу, арешт або передачу суду осіб, підозрюваних у злочинах.

Співпрацювати з МКС будуть Генеральна прокуратура й Міністерство юстиції. Українські держоргани зобов’язані будуть виконувати прохання Гаазького трибуналу у встановлені терміни та з дотриманням усіх процедур.

Протягом місяця з моменту отримання повідомлення про розслідування МКС злочинів, які відносяться до юрисдикції України, ГПУ може попросити суд передати справу для розслідування в Україні. У разі відмови, Генпрокуратура може оскаржити рішення в секретаріаті суду протягом п’яти днів.

Рішення про надання права МКС розслідувати злочини в Україні ще має схвалити Верховна Рада.

Джерело: Кабмін

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Прокурори-злочинці розгулюють на свободі

Юридична освіта: якою вона має бути?