in , ,

Кількаденна історія держав.

Не всі країни можуть похвалитися багатовіковою історією

Острувська республіка (16 днів)

10-26 листопада 1918 р.

Що зараз: Польща.

З’явилася вона в самому кінці Першої світової війни, коли населення міста Острув вирішило повстати проти німецької імперії, що контролювала його.

Острув, 1910 р.
Острув, 1910 р.

Упродовж двох століть Острув був центром польського руху за незалежність. Тому після поразки Німеччини у Першій світовій війні та розпаду Росії повстанські настрої досягли свого піку.

Фото №1 - Держави, які проіснували кілька днів
Старі бараки в Оструві захоплені повстанцями під час недовгого існування республіки

Буквально за кілька днів місцевим жителям удалося відбити місто та організувати місцеву владу. Але через 16 днів повсталі вирішили, що зробили це зарано і що краще дочекатися загального повстання. Тому вони домовилися про поділ влади з місцевим німецьким солдатським комітетом та добровільно повернули місто Німеччини.

Через місяць після цього в Познані почалося Великопольське повстання, а 31 грудня 1918 року польські загони повернулися до міста і остаточно його звільнили.

Республіка Кувейт (24 дні)

4-28 серпня 1990 р.

Що зараз: Кувейт.

Демонстрація в Кувейті після вторгнення Іраку до країни на початку війни у ​​Перській затоці, 4-6 серпня 1990 року.  У центрі - герб Кувейту, прийнятий 1962 року.
Демонстрація в Кувейті після вторгнення Іраку до країни на початку війни у ​​Перській затоці, 4-6 серпня 1990 року. У центрі – герб Кувейту, прийнятий у 1962 році.

Республіка з’явилася відразу після вторгнення в Кувейт військ Іраку. Кувейтські військові влаштували переворот і 4 серпня оголосили про створення «Тимчасового уряду вільного Кувейту». До нього входило 9 офіцерів, на чолі яких стояв Алаа Хусейн Алі. Вже 8 серпня влада Іраку оголосила про злиття з Кувейтом, а 28 серпня він став 19-ю провінцією Іраку. Незалежність він відновив лише 1991 року, після війни у ​​Перській затоці між силами Іраку та США.

Республіка Коннахт (13 днів)

27 серпня – 8 вересня 1798 р.

Що зараз: Ірландія.

Фото №2 - Держави, які проіснували кілька днів
Ірландське повстання 1798: повстанці страчують своїх в’язнів-протестантів в Вексфорді 20 червня 1798 року. MWS на прапорі повстанців означає “Вбивство без гріха”. Мідна гравюра

150-річчя ірландського повстання 1798 року у Дубліні, 1948 р.
150-річчя ірландського повстання 1798 року у Дубліні, 1948 р.

Держава виникла під час ірландського повстання 1798 року. Тоді на допомогу руху “Об’єднані ірландці” у провінції Коннахт прийшли французькі війська. 27 серпня об’єднані французько-ірландські сили розгромили британців під Кастлбаром та захопили північну частину провінції Коннахт.

Відразу після цього було проголошено республіку, а її президентом став лідер ірландських повстанців Джон Мур. Але через 13 днів англійці розгромили французько-ірландські війська під Баллінамак, і республіка впала.

І ще на тему геополітики: « 6 випадків, коли країни продавали свої території ».


Ельзаська радянська республіка (12 днів)

10-22 листопада 1918 р.

Що зараз: Франція.

Ельзаська радянська республіка з’явилася незабаром після революційного повстання в Кілі на початку листопада 1918 року, який став початком Листопадової революції в Німеччині. Відразу після нього 15 тисяч моряків із Ельзасу та Лотарингії почали повертатися додому.

Мітинг у Страсбурзі 10 листопада 1918 р.
Мітинг у Страсбурзі 10 листопада 1918 р.

10 листопада пройшов величезний мітинг, який закінчився тим, що було проголошено Робочу та солдатську раду міста Страсбург. Вже наступного дня на Страсбурзькій раді проголосили незалежність від Берліна, встановлення народної влади та курс на світову революцію.

Але вже за тиждень, 17 листопада, французькі війська вторглися до Ельзасу, а 22 листопада змусили радянську владу скласти свої повноваження.


Республіка Банат (15 днів)

1-15 листопада 1918 р.

Що зараз: Сербія, Румунія та Угорщина.

Республіку Банат проголосили 1 листопада 1918 року, коли розпалася Австро-Угорська імперія. Вона займала територію історичного регіону Банат із столицею у місті Тімішоарі.

Фото №3 - Держави, які проіснували кілька днів
Вступ сербської армії на територію регіону Банат 9 листопада 1918 р.

За 15 днів жителі республіки встигли скликати народну раду з різних національностей, що населяли республіку: румунів, німців, сербів і угорців, а також обрати президентом Отто Ротта. Але 15 листопада всю територію зайняли сербські війська. А за два роки територію республіки поділили між собою Румунія та Держава сербів, хорватів та словенців.


Карпатська Україна (1 день)

15-16 березня 1939 р.

Що зараз: Україна.

Держава Карпатська Україна утворилася на місці автономного регіону Підкарпатська Русь 15 березня 1939 року, коли почалася німецька окупація Чехословаччини. Уряд автономії у такий спосіб хотів заручитися підтримкою Третього рейху.

Фото №4 - Держави, які проіснували кілька днів

Але Німеччина мала інші плани. За її згодою наступного дня в регіон вторглися угорські війська. А після Другої світової війни ця територія відійшла до СРСР.

Фото: Getty Images, wikipedia.org, kehilalinks.jewishgen.org, travelblog.rs

Микита Шабалов

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Місячник медіації-2021.

Частка боржника у спільному майні, яка не виділена в натурі, може бути продана з публічних торгів – КЦС ВС