in

Коли Україна отримає нових суддів місцевих судів?

В останній тиждень червня в Києві пройшов круглий стіл «Коли Україна отримає нових суддів перших інстанцій?». Експертне обговорення організували кампанія «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» спільно із Реанімаційним пакетом реформ.

У дискусії взяли участь представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Громадської ради доброчесності, Національної школи суддів України, юристи, безпосередні учасники добору на посади суддів місцевих судів.

Предметом обговорення  стала процедура добору на посади суддів місцевих судів, різниця  в тривалості та програмах спеціальної підготовки для кандидатів, які мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше 3 роки, та інших категорій правників, що відповідають вимогам, визначеним законодавством.

Так, ректор Національної школи суддів Микола Оніщук наголосив, що завдання спеціальної підготовки – допомогти кандидатам розвинути відповідні якості та набути професійних знань, умінь і навичок, необхідних для належного виконання повноважень судді. Зокрема, кандидатів належить навчити  приймати законні, обґрунтовані й справедливі рішення, спираючись на принципи верховенства права та практику Європейського Суду з прав людини, з повагою ставитися до особи, забезпечувати реалізацію її прав і свобод.  Крім того, в майбутніх суддів має вкорінитися розуміння суддівської етики та судової деонтології, усвідомлення високої значимості ролі і місії суду тощо.

Тож навіть 12 місяців, за словами Миколи Оніщука, — недостатній час для спеціальної підготовки, однак він є мінімально оптимальним з огляду на спроможності держави та реальний стан справ. Скорочення ж тривалості спеціальної підготовки для кандидатів, які мають стаж роботи на посаді помічника судді, було одноразовим рішенням для оперативного заповнення вакантних посад у місцевих судах, — підкреслив ректор.

Микола Оніщук  запросив представників громадськості, правничої спільноти,  учасників круглого столу до подальшого обговорення питання безпосередньо в Національній школі суддів України. «Раціональність нашого доктринального бачення початкової суддівської освіти, підтверджена міжнародним досвідом, і  ми готові ґрунтовно й вичерпно дати відповіді на всі питання, що виникають у громадському та професійному середовищі», — резюмував ректор НСШУ.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Гройсман обіцяє восени конкурси на тисячі посад у владі

Від Пилипа Орлика до сьогодення