in

Компенсація за скасування пільгового тарифу на електроенергію

Компенсацію за скасування пільгового тарифу на електроенергію дадуть тільки до квітня

Скасування з 1 січня пільгового тарифу на електрику в 90 коп / кВт-год і введення єдиного 1,68 грн / кВт-год поставило українців, чиї будинки знаходяться на електроопалення, на грань виживання, особливо в сільській місцевості.

Влада обіцяла допомогти їм, виділивши фіксовану субсидію в 1000 грн. Однак згідно з постановою Кабміну, затвердженого 27 січня, це буде не субсидія і не тисяча гривень, причому термін дії документа обмежений.

компенсація
У документі Кабінету міністрів “Питання надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії” від 27 січня визначаються категорії населення, які отримають компенсацію за скасування з 1 січня 2021 року пільгового тарифу електроенергії. До таких віднесені:

жителі житлових будинків (в тому числі “готельок”, квартир і гуртожитків), обладнаних електроопалювальними установками;
жителі негазифікованих багатоквартирних будинків, в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання;
багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Право на отримання компенсації надається всім споживачам, в тому числі в сільській місцевості, хто мав право на такий тариф за станом на 31 грудня 2020 роки (1 і 2 групи).

Компенсація надається на покриття різниці вартості спожитої електроенергії, яка виникла в результаті скасування знижених тарифів і застосування єдиної ціни, встановленої 1 січня, є на всю суму втрат споживача, а не якусь її частину.

обмеження
Документ також вносить і обмеження. Так, одержувачі житлових субсидій не має права розраховувати на компенсаційні виплати, що в принципі логічно, так як в субсидіях вже повинні бути передбачені компенсації за тариф.

Виплата компенсацій передбачена тільки за перший квартал 2021 року.

Для перших двох категорій діє обмеження в 3 000 кВт-год на місяць.

При розрахунку вартості не застосовується 30% знижка, яка була передбачена за станом на 31 грудня для населення, яке проживає в 30-км зоні АЕС.

Але зате зберігаються тарифні коефіцієнти для тих, у кого споживання за періодами часу.

механізм
Не пізніше 2 числа місяця (лютий-квітень) постачальники відправляють в електронному вигляді Мінсоцполітики і НКРЕКУ реєстр споживачів для визначення серед них одержувачів субсидій.

Міністерство звіряє інформацію в реєстрах з даними Єдиного державного реєстру одержувачів житлових субсидій та повертає списки назад, зазначивши серед споживачів субсідіантов.

Постачальники, виключивши одержувачів субсидій, розраховують компенсації сум споживачам і до 10 числа подають Мінсоцполітики і НКРЕКУ заявки на перерахування коштів.

“Тарифний геноцид”. Українці прийшли привітати Зеленського своїми платіжками за комуналку

Мінсоцполітики протягом трьох днів після їх отримання переводить бюджетні кошти на їх поточні рахунки із спеціальним режимом використання.

У разі вчинення перерахунку обсягів споживання одержувачам компенсації постачальники надають в міністерство до 1 травня додаткову заявку, і до 15 травня відомство здійснює перерахування коштів.

Невикористані кошти повертаються до держбюджету 1 червня.

Всі операції здійснюються без задіяння зусиль споживача. Постачальник електроенергії просто інформує його про надану компенсації в квитанції і в особистому кабінеті.

При цьому компенсації не видаються на руки подібно монетизованим субсидіям – спецрежим поточного рахунку постачальника на увазі автоматичне зарахування коштів на особові рахунки одержувачів компенсацій.

Розмір отриманої компенсації не враховується при обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соцдопомоги. Крім того, він не підлягає оподаткуванню.

“Мінсоцполітики внесло два принципово важливі моменти. Ці кошти не будуть враховуватися як оподатковуваний дохід, і вони підуть безпосередньо постачальникам електроенергії. По-моєму, це логічно, тому що, якщо їх виплачувати готівкою, уявляєте, скільки буде потрібно адміністративних витрат, щоб обілетити кожного одержувача такої компенсації “, – підкреслює економічний експерт Юрій Гаврилечко.

Всього уряд має намір використовувати на компенсації за підвищення тарифу 1,4 млрд грн, які будуть взяті зі спецфонду держбюджету. Правда, незрозуміло, звідки в спецфонді можуть взятися “зайві” гроші, адже виплату цих компенсацій в держбюджет не закладали.

За словами Юрія Гаврилечко, спецфонд не є захищеною статтею держбюджету, в нього направляються гроші від конкретних доходів і відразу йдуть на певні законом про держбюджет витрати.

Джерело: https://ubr.ua/finances/

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Рада з питань сприяння розвитку малого підприємництва починає працювати

Референдна демократія, або Закон, повний небезпек