in ,

Костянтина Жеваго обявили в міжнародний розшук за розтрату актівів банку “Фінанси і кредит”

Інтерпол оголосив народного депутата Верховної Ради України III-VIII скликань Костянтина Жеваго в міжнародний розшук за запитом Державного бюро розслідувань, повідомила прес-служба ГБР.

Так, 27 вересня 2019 року колишньому нардепу було повідомлено про підозру у розтраті $ 113 млн банку “Фінанси і кредит”, власником якого він був.

Жеваго програв Білоцерківську ТЕЦ в судовій суперечці з НБУ

Зокрема, підконтрольна йому офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а банк “Фінанси і кредит” став поручителем. Однак вона не виконала договірні зобов’язання, а іноземні банки стягнули заставне майно поручителя, списавши зазначену суму з кореспондентського рахунку українського банку.

В результаті НБУ визнав банк “Фінанси і кредит” неплатоспроможним.

Варто відзначити, що Жеваго зі статком у $ 2,4 млрд посідає третє місце в топ-100 найбагатших українців за версією українського Forbes.

Екс-глава правління Приватбанку через суд вимагає виключити його з бази розшуку – ЗМІ

Нагадаємо, Нацбанк визнав “Фінанси і кредит” неплатоспроможним банком у вересні 2015 року. Як зазначала екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва, банк був неплатоспроможним вже в 2009 році, але декількома траншами отримав рефінансування від Нацбанку в розмірі 6,4 млрд грн.

Справи про стягнення боргу банку перед центробанком тривають. Так, на початку червня Госпсуд Києва задовольнив позов Нацбанку до “Київмедпрепарат” щодо предметів іпотеки в рахунок погашення боргу банку “Фінанси та кредит” по рефінансуванню.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

КАС ВС висловив правову позицію про обов’язок органу влади вжити заходів для забезпечення охорони об’єкта культурної спадщини

Внесение людей и организаций органами российской власти в список иноагентов носит карательный характер.