in , , , ,

Корупція у Міноборони: за 4 місяці виявили порушень на понад 10 мільярдів гривень

У грудні СБУ, у взаємодії з Міноборони, ліквідувала корупційну схему на придбанні боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 мільярда гривень. А внутрішній аудит Міністерства оборони України за останні чотири місяці виявив порушень на понад 10 мільярдів.

Про це повідомив очільник міністерства Рустем Умєров.

«Один з пріоритетів команди Міністерства оборони — вичищення системи від недоброчесних учасників – всередині установи і зовні. Активно працюємо над цим — в тісній співпраці з правоохоронними органами викорінюємо прояви корупції. Система чинить опір, однак ми його здолаємо.

Наповну зміг запрацювати внутрішній аудит Міноборони та оновлена Генеральна інспекція Міністерства оборони. Вони вже виявили багато порушень — за останні 4 місяці на понад 10 мільярдів порушень, які були вчинені раніше. Жорстко реагуємо на всі випадки», – повідомив Умєров.

Міноборони, за словами міністра, тісно співпрацює з правоохоронцями та спеціальними службами. Наприклад, в грудні СБУ у взаємодії з Міноборони ліквідувала корупційну схему на придбанні боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд грн.

«Водночас працюємо над тим, щоб вирішити проблему системно: впроваджуємо нову архітектуру закупівель за стандартами НАТО. Перебудовуємо закупівельні механізми так, щоб не зашкодити безперервному постачанню зброї та тилового майна ЗСУ. Відтепер Міноборони встановлює правила гри, формує політику, контролює торги. Закупівлі здійснюють дві спеціальні агенції», – підкреслив очільник Міноборони.

За словами Умєрова, нещодавно презентували роботу першої агенції – «‎Державного оператора тилу», який буде закуповувати тилове майно, зокрема їжу, одяг, пальне.

«Кадрово перезавантажуємо «‎Агенцію оборонних закупівель», яка спеціалізується на закупівлі зброї. Вже є конкретні результати. За чотири місяці вдалося зекономити за всіма тиловими закупівлями приблизно 3,5 млрд грн. Це орієнтовно 20% від запланованої суми на закупівлі», – додав міністр.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Тернополі працівники військкомату викрадали та катували чоловіків, щоб змусити їх пройти медкомісію

Відтепер за психологічною підтримкою можна звертатися до сімейного лікаря