in ,

Відтепер за психологічною підтримкою можна звертатися до сімейного лікаря

Від депресії, постійного стресу, безсоння, емоційного дисбалансу, на жаль, ніхто не застрахований. Особливо зараз, в умовах тривалої виснажливої повномасштабної війни.

Сімейний лікар, з яким укладено декларацію, є найпершим порадником пацієнтів у всіх скаргах на здоров’я. Про це повідомили у МОЗ.

“Якщо маєте потребу в психологічній підтримці – поговоріть із своїм сімейним лікарем. Якщо відчуваєте відчай, тривогу, роздратованість, тривалу втому, порушення сну, але водночас вас лякають слова “психолог”, “психіатр”, “психотерапевт” – ви можете (і я дуже раджу це зробити) звернутися до сімейного лікаря. Кількість тих, хто може надати базову психологічну допомогу, постійно зростає», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Станом на початок 2024 року майже 70 тисяч медичних працівників (лікарі, медсестри, медбрати, фельдшери, керівники медзакладів, інші медичні працівники) пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP* і можуть допомагати в охороні ментального здоровʼя.

Сімейний лікар жодним чином не замінить психолога, психотерапевта або психіатра, але він зможе надати допомогу пацієнту і у разі потреби – перенаправити до вузького фахівця.

Навіть якщо ваш сімейний лікар не проходив навчання за програмою mhGAP, ви все одно можете до нього звернутися. Не маючи відповідної підготовки для надання підтримки з ментального здоров’я, він може знайти в системі фахівця, який зможе допомогти.

Ви можете обговорити із сімейним лікарем такі стани: порушення сну, тривалу відсутність апетиту, тривогу, нав’язливі думки про те, що може статися щось погане.

Варто зазначити, що така послуга з охорони психічного здоровʼя є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій. Наразі вже понад 850 закладів первинної медичної допомоги мають відповідний контракт із Національною службою здоровʼя України на 2024 рік.

Переглянути їх перелік та знайти найближчий до вас можна на інтерактивній мапі. Аналогічні дані допоможуть знайти оператори «гарячої лінії» НСЗУ – для цього потрібно подзвонити за номером 16-77.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Корупція у Міноборони: за 4 місяці виявили порушень на понад 10 мільярдів гривень

У Мінцифри анонсували запуск у Дії нової послуги – «єМалятка для бізнесу»