in ,

Маневрова війна прийшла на зміну війні окопній…

Всім привіт!

Українська операція в Курській області тримає всіх нас на ногах цього тижня – і, ймовірно, так залишиться ще деякий час. Між іншими, оскільки це також означає, що маневрова війна повертається на поле бою, принаймні на деякий час. І маневрена війна завжди «більш захоплююча», ніж «нескінченне шліфування» позиційної війни (або «окопної війни»).

Очевидно, ми не маємо наміру повністю зосереджуватися на Курську й ігнорувати «все інше». Однак поодинці намагатися розгадати всі новини про те, хто що куди рухає і досяг тієї чи іншої посади, займає кілька годин на день. Дійсно, навіть цей огляд почнеться з підведення підсумків того, що відбувалося на південному заході Курської області.

***

Курська область

Ще в травні, навіть коли росіяни перетнули кордон із Вовчанськом і Глибоким, щоб розпочати атаку на північ Харківської області в Україні, офіційний Київ попереджав про накопичення росіян навпроти Сумської області.

“Що стосується Сумської області, то росіяни фактично з самого початку планували операцію в Сумській області… але ситуація не дозволяла їм активно діяти і почати операцію”, – сказав Буданов.

Українські підрозділи були спішно перекинуті в Харківську область, щоб зупинити наступ там, і все більше підрозділів перекидалися в Сумську область, готові відреагувати на російське просування через цей кордон.

Звісно, ​​не було жодних російських військ, готових до переходу, але заява про наявність загрози забезпечувала прикриття для просування українських підрозділів у цей район. Це було необхідно, оскільки неможливо приховати великі переміщення від дронів та інших засобів. Україна також покладалася на минулу поведінку, щоб вплинути на російські інтерпретації руху. З травня 2023 року по березень 2024 року російські та інші союзні з Україною війська здійснили кілька рейдів на Білгород і Курськ, щоразу відступаючи. Українські війська ніколи не переходили кордон, а рейдерські сили ніколи не були достатньо потужними, щоб самостійно утримувати територію. З огляду на обмеження США на використання їхньої зброї в Росії, може бути ще більше підстав вважати, що Україна не перетне кордон у силі. Крім того, Україна стратегічно займає оборону і втрачає кілометр на тиждень під Покровськом.

Є певна схожість між наступом на Курську та наступом на Харків у вересні 2022 року. У 2022 році Україна також перебувала в обороні, і єдині наступальні дії, які вони проводили до того моменту, були локальними контратаками. Як і Курський, сектор, обраний у Харкові, був укомплектований низькоякісними російськими військами з невеликими резервами для їх підтримки. Подібно до Курська, нарощування українських військ спостерігали і не визнавали таким, яким воно є. І в обох випадках, коли слабку початкову оборону було прорвано, Україна змогла швидко скористатися проломом, а Росії довелося відправити підкріплення на великі відстані, щоб стримати пролом.

Були припущення щодо цілей наступу на Курську, здебільшого зосереджуючись на нафтопроводі (який також пролягає через Україну), залізничній лінії, яка постачає Вовчанськ (одна з багатьох), і Курській атомній електростанції. Курськ і атомна електростанція (АЕС) надто далеко, щоб утримати війська, які ввела Україна. Перед Покровськом Україна має шість бригад на 20-кілометровому фронті. Для порівняння, периметр, який зараз має Україна в Курську, становить приблизно 100 км. Курська АЕС знаходиться за 60 кілометрів від України, а сам Курськ – за 80 кілометрів. Якби Україна розширила свій периметр вузьким фронтом лише до АЕС, то він мав би довжину близько 180 км. Крім того, є припущення, що будь-яка здобута територія стане розмінною монетою для переговорів.

Окупація Суджі чи Курська не перекриє залізничні логістичні шляхи російським військам на півночі Харкова.

Ми не знаємо, що знає українське керівництво, але можливо, що це просто продовження виснаження російської армії за більш сприятливих обставин . Всередині України стратегія полягала в тому, щоб утримати місцевість, сприятливу для оборони, і відступити, коли це вже не так. Були моменти, коли ця тактика виконувалася дуже добре, наприклад на Новомихайлівці та Мар’їнці, а були випадки, коли ні, наприклад на напрямках Торецьк і Авдіївка-Покровськ.

Але Україна виявила сектор, який був слабко захищений військовозобов’язаними з невеликими або зовсім відсутніми резервами в регіоні. Прориваючи та захищаючи російську землю, вона змушує Росію наступати ширшим фронтом на території, яку вибере Україна. Додатковим бонусом є те, що це російська територія, тому бойові дії не знищать українських земель.

Оскільки це російська територія, Росія буде змушена напасти та повернути її. Чим більше Росія атакує, тим швидше вона витрачає свої резерви. А оскільки йому тим часом бракує витонченості, Росії потрібно багато резервів, щоб продовжувати кидати війська на українську оборону, щоб зрештою відтіснити їх. Одна-дві російські атаки загалом не зламають українську оборону. Їм потрібно провести численні атаки, щоб фізично погіршити траншеї та завдати втрат українцям, доки не залишиться цілих позицій для оборони або українські підкріплення не прибудуть вчасно, і вцілілим доведеться відійти. Це відбувається лише тоді, коли Росія має достатньо резервів, щоб направити кілька хвиль.

Отже, у Росії є вибір: вона може атакувати в тих самих місцях з меншими резервами та меншими шансами на успіх, або вона може поступово скорочувати місця, де вона атакує. На даний момент вони вже зробили вибір. Вони стягують деякі підрозділи з багатьох секторів на полі бою, від пари батальйонів до пари бригад, і відправляють їх у Курську область. З Донецької області витягли лише одну одиницю, і вона щойно прибула з Херсона. Тож виходить, що пріоритетами Росії є Донецьк, як і раніше, і Курськ. Інші сектори можуть продовжувати наступати, але з меншими резервами вони не матимуть стільки хвиль людського м’яса, щоб відправити на українські позиції.

Росія стягнула підрозділи з багатьох секторів, але – за одним винятком – не з Донецька.

Росія надсилає кілька великих підрозділів, таких як бригади та полки, але передусім батальйони, роти та 2-4 машини з різних частин. Певною мірою це не має значення, оскільки «м’ясо є м’ясо», але численні фрагменти одиниць ускладнюють координацію зусиль, спрямованих на перетворення цих фрагментів на узгоджену хвилю. І є деякі докази того, що ці фрагменти були вчинені по частинах. Будь-яке зіткнення, яким би малим воно не було, уповільнює Україну, і Росії потрібно уповільнювати Україну, щоб вона відправила підкріплення чотирма головними дорогами, що ведуть до Суджі, центру операції.

Зі свого боку, Україна хоче продовжувати перешкоджати формуванню оборони Росії, тому вона також просувається «вгору» чотирма головними дорогами з Суджі, щоб зустріти російське підкріплення та відштовхнути їх далі по дорозі, якщо вони зможуть. Це виграє час для українських підрозділів, щоб захистити села та смуги дерев на відстані до 10 км від головних доріг, а також це дає час українським підрозділам у тилу, щоб створити оборонні позиції та окопатися. Україна також проводила рейди до На 15-20 км попереду встановлених українських рубежів, у райони, де їх не можна було матеріально забезпечити, а потім відступати. Ці дії переводять Росію в оборонний стан, зривають їх рух і гальмують їх. Про один такий рейд, за повідомленнями росіян, стався Рильськ, який загрожував лінії постачання росіян у Коренево.

Просування України не означає, що вони мають намір вести жорстку боротьбу за всі здобуті території, але це затримає атаки Росії на територію, яку вона хоче утримати. У військовому плані неважливо, чи тримає Україна ту чи іншу смугу дерев, село чи навіть Суджу. Важливо, щоб підрозділи, які тримають лінію, мали доступ до припасів і підкріплень. Дороги – це найкращий спосіб підтримки логістики, а найкращі дороги – це чотири дороги, які ведуть в Суджу, а звідти в Україну. Тому дороги Суджі важливіші за саме місто. Можна використовувати другорядні та навіть третинні дороги, але вони не такі ефективні, як дороги основного значення. Наскільки добре і як довго Україна воює під Курськом, сильно залежить від того, наскільки добре їх можна буде підтримати.

Невдовзі бойові дії в Курську знову перетворяться на виснажливу війну, і ми знаємо, що у виснажливій війні час і відстань тісно пов’язані. Зважаючи на це, найбільшою загрозою для дорожнього вузла Суджа зараз є близькість Росії до вузла на схід від міста. Сподіваємося, найближчими днями Україна зможе розширити свій периметр на схід до того, як почнеться виснажлива війна. Це дало б Україні більше часу в Курську.

Зрештою, Україна не зобов’язана залишатися в Росії. Найвищим пріоритетом України залишається збереження власних сил. Україна вже втратила частину людей і техніки. Росія втратила значно більше, і якщо це співвідношення буде достатньо високим, то цю операцію можна назвати успішною. Якщо обставини розвиватимуться до точки, коли співвідношення буде недостатньо високим, тоді Україна має змінити обставини. Це може включати або не включати часткове або повне вилучення.

У будь-якому випадку, Росії вкотре нагадали, що їй потрібно більше витрачати живу силу і техніку на оборону. Це зменшить усі її наступальні можливості, але якщо вони цього не зроблять, Україна може перетнути десь ще вздовж 500 км кордону, де мало активності.

***

Ось кілька відео , як українські війська просуваються на Курськ . Українська вантажівка проїжджає через кордон, повз зуби дракона і дорогою, яка була створена через мінне поле. Проїжджають повз пошкоджену українську машину з мінним катком.

Українська колона перетинає кордон з Росією. Її очолила інженерна машина ІМР , яка розмінувала. Згодом інженерну машину було знищено протитанковою гарматою.

Кілька постів російських прикордонників, які прямують в Україну як полонені , а інший показує п’ятьох росіян під час здачі та 29 у полоні . Трохи менше сотні росіян здалися за перші два дні, деякі з них не їли п’ять днів і не милися протягом місяця. Батальйон «Ахмат», який займається саморекламою, любить грати за солдатів, але вони неодноразово доводили свою неефективність і використовувалися як загороджувальні війська, щоб не дати іншим солдатам втекти. Вони знову втекли від боїв під Суджою і багато хто здався . Відтоді є повідомлення про «тисячі» росіян, які здалися. В іншому звіті наводиться більш вірогідна цифра «сотні» , але було багато зображень ув’язнених, можливо, одна тисяча могла бути правдою. Велика кількість полонених справді створювала матеріально-технічні проблеми для України, переміщуючи їх у тил під час догляду.

Україна також була переповнена відновленням пошкодженої української техніки та покинутої російської техніки , як-от ці два танки в південно-східній Суджі та ще один поблизу міста. Було багато працюючих російських транспортних засобів із паливом і боєприпасами, які були покинуті. Україна також мала надати вантажівки, щоб забрати всі боєприпаси на захопленому складі. Кількість транспортних засобів, які необхідно відновити, настільки велика, що Україна повертається до техніки початку війни з використанням сільськогосподарських тракторів .

Росія будує оборонні позиції в 8-10 км на південь від АЕС і на дорозі на Курськ.

Український Т-62 знищений Ланцетом за 5 км на південний захід від Кромських Биків. Для Росії, здається, працюють тільки безпілотники Lancet. З іншого боку, цей український безпілотник здатний вразити російську вантажівку з піхотою десь під Курськом, як це бачить український піхотинець.

Є багато російських повідомлень про глушіння російських безпілотників, але ефект не повний. Російський безпілотник спостерігає, як українські БТРи наближаються до кордону лише за 2 км. Інший дрон спостерігає за українцями на захід від Суджі . В одному місці за 15 км від українського кордону підбили шість машин Cougar MRAP , задіяний російський безпілотник. Наступного дня в Україні почалися операції з вилучення транспортних засобів. У п’ятницю Ендрю Перпетуа сказав, що напад на Cougar був єдиним дроном FPV, який вони спостерігали в Курську, і його команда переглядає сотні відео на день. Відтоді було опубліковано більше російських FPV дронів.

Росія без проблем скине чотири бомби на їхнє село за 4 км від кордону. На північ від Мирного два російські Су-25 повертаються із завдання, пролітаючи над палаючою російською цистерною. Російські повітряні атаки досить ефективні проти статичної оборони, але їм заважає рухоме поле бою, оскільки їм іноді важко визначити, де розташовані як ворожі, так і дружні війська. Є повідомлення, що вони завдали удару по власним військам одним авіаударом по Курську, і 36 годин пройшло без авіаударів по регіону.

Оскільки Росії не вистачає військ на передовій або в резервах у цьому районі, вони змушені перекидати їх з інших місць. Великі рухи формувань є можливістю, оскільки вони вразливі, якщо їх виявити та перебувають у радіусі дії системи озброєння, особливо якщо вони стоять на місці, оскільки ця колона перебувала за 100 км поблизу Курська. За 30 км від лінії фронту (51.57802965532107, 34.80829238891602) ракетою РСЗВ (HIMARS/MLRS) була підпалена російська колона. Українці спостерігали за нападом через камеру безпілотника, і таке було наступного ранку. Чотири GMLRS були застосовані протягом 37 секунд, і за цей час багато особового складу втекли зі своїх машин у пошуках укриття, демонструючи важливість одночасного удару. На ділянці дороги довжиною 450 метрів пошкоджено або знищено 13 вантажівок, 11 з них перебували на відстані 130 метрів одна від одної. Близько восьми вантажівок у голові колони не потрапили під приціл і змогли від’їхати. 48-річного чоловіка, який знімав наслідки цього нападу, заарештувала ФСБ за шпигунство , йому загрожує довічне ув’язнення.

Шість автомобілів Cougar MRAP були підбиті в одному місці за 15 км від кордону з Україною. Наступного дня в Україні почалися операції з вилучення транспортних засобів.

За 60 км на південь Україна знову перетнула кордон у Порозі. І Тьоткіно . Вони також перетнули Бєловський район Курської області, приблизно в 20 км на південь від Суджі.

Під час подорожей на великі відстані гусеничні транспортні засоби завантажуються на причепи та переміщуються вантажівками або потягами, оскільки це швидше та зменшує знос колій. Два російські транспортники з танками були збиті безпілотниками.

Росія будує оборонні позиції навколо Курської АЕС. З української сторони екскаватор, придбаний за пожертви, відправляють до Курська, щоб допомогти вижити 225-му батальйону.

Деякі українські частини були виведені з інтенсивних боїв і відправлені до Курська на три дні пізніше . Співробітник українського Генштабу зазначив, що Україна не може розтягнути матеріально-технічне забезпечення більше ніж на 80-100 км .

На землі горів Ка-52 , а дрон врізався в хвостовий гвинт російського гелікоптера. Раніше українські безпілотники не могли наздогнати вертоліт, що рухався. Вони сказали, що працюють над дроном, який міг би їх перехопити.

Під Сумами знищено українську систему ППО .

«Типовий Курськ: внаслідок падіння уламків українського БПЛА на трансформаторну підстанцію сталася пожежа в одному з районів області. Електропостачання відсутнє в Курчатові, а також на частині Курчатовського, Октябрського, Большесолдатского, Обоянского, Беловского районів. Тривають протиаварійні роботи».

Російські джерела покладають провину за Курськ на Герасимова , кажучи, що він перекинув війська з регіону до Харкова безпосередньо перед початком операції. Це іронічно, тому що, як класичний російський генерал, він, безперечно, не прагнув зміцнювати інші сектори лінії фронту ціною знищення оборони іншого. Іншими словами: він точно не зробив цього без чіткого наказу. І єдиний персонаж, здатний віддавати накази Герасимову, — це головний стратег 21-го століття: певний «Пудинг». Але в Росії того 21 століття це не має значення: цар святіший за падуба, тому винен Герасимов.

Подібно у Вашингтоні: США сказали, що використовувати американську техніку в Курську можна. Проте обмеження щодо далекобійної зброї залишилися на місці.

Північний Харків

У Глибокому змін не відбулося, але у Вовчанську суттєвий зсув. Раніше цього тижня Росія атакувала східну частину міста, але масу нападників було ліквідовано. Із західного боку минулого тижня Україна переходила на територію Росії, але не змогла втримати місцевість. Цього тижня вони змогли просунутися на 250-800 метрів. Невідомо, чи це результат російського відходу, чи краху, але вони сказали, що тут переходять до оборонних операцій. Україна заявила, що на заводі було близько 40 росіян, і їхня кількість продовжує зменшуватися. Дуже важко доставити достатньо води за допомогою безпілотника для такої кількості людей, не кажучи вже про їжу та боєприпаси, тому зараз вони працюють.

***

Західно-Луганськ

Єдине місце, де територія переходила з рук в руки, було навколо Піщаного, де Росія подекуди просунулася на 2-4 кілометри.

3-тя десантно-штурмова бригада продовжує залишатися 3-ю десантно-штурмовою бригадою зі своїми звичайними смертоносними атаками безпілотників .

***

Сіверськ

Замість того, щоб складати підсумки тижневого обстрілу в цьому секторі, я просто скажу вам, що він був важким, і опублікую знімок екрана карти Ендрю Перпетуа, на якій показано лише один день обстрілів РСЗО. Іншого дня Сіверськ також зазнав багато ракетних ударів, за тиждень було зафіксовано 17 авіаударів. Росія також просунулася на 1300 метрів у бік Кузьминівки.

***

Бахмут

Цього тижня росіяни обстрілювали, бомбили та ракетили Часів Яр.

З карти Ендрю Перпетуа, одного дня в Часовому Яру під час масованого авіаудару

За дуже короткий час на Часів Яр впало 36 бомб.

Українська піхота під вогнем непрямим наведенням відступає від краю каналу, коли за ними спостерігає російський безпілотник. Це також дає вам гарний огляд місцевості, на якій працює дуже мало людей. Це місце, де Росія намагалася перетнути канал (див. карту). Після артобстрілу Росія перекинула БМП із 8 піхотинців. Створення перешкод РЕБ заважало працювати багатьом українським безпілотникам, але один зрештою вибив з ладу БМП. Українська піхота наблизилася, щоб полювати на російську піхоту, але вони вбили лише п’ятьох, перш ніж прибула інша БМП із додатковою піхотою, і, знову ж таки, дія українських безпілотників була перешкоджена глушінням. Кілька підрозділів було викинуто, українські міномети затиснули їх і спричинили деякі втрати, тоді як українська піхота не дала їм вийти зі своєї кишені. Згодом потік підкріплень припинився, і російська піхота на західній стороні каналу була знищена.

The Economist каже : командир 24-ї бригади, нещодавно переведений з Ню-Йорка до Часів Яру, двох найгарячіших ділянок фронту, каже, що батальйони в його бригаді зараз воюють лише з «20 людьми на позиції, менше ніж взвод». розмір.» Він «каже, що його бригада, яка використовує в основному рідкісну зброю радянського виробництва, була розподілена на два-шість снарядів із восьми гармат на день. Результат – близько 15 втрат за кожну добу в бригаді. «Це божевілля. Ми боремося з кухарями, електриками та механіками».

***

Торецьк

Остання з до 2022 року оборони, яка трималася майже десятиліття, впала, коли Україна відступила з позицій на схід від Ню-Йорка. Росія також провела ігри на захід від Ню-Йорка і просунулася через Північне, незважаючи на локальні українські контратаки.

Українські війська зачистили будинки на західній стороні Північного . Повідомляється, що 8 -й полк ССО також перебуває в Північному, використовуючи оптичні гвинтівки та кулемети 50-го калібру для підтримки своїх нападів.

3-й ССО – підрозділ, для якого ми зібрали кошти на придбання системи БПЛА «Акула» на початку цього року – також знаходиться в районі Торецька. Їхні снайпери в одному бою знищили 5 і поранили двох росіян, які підійшли до їхніх позицій.

Росія встановлює прапор на будівлі школи в Нью-Йорку, на 500 метрів далі, ніж минулого тижня. Наступного дня його замінили на український прапор.

24-та – найстаріша бригада української армії. Вони охороняли останню ділянку на Донбасі , де ще були окопи ще до 2022 року. Старший сержант бригади розповів: «Окопи глибокі, бліндажі добре організовані, пости управління хороші, все працює. Ми розуміли ворога, розуміли його рухи та те, як реагувати».

У травні їм сказали, що вони рухаються в Часів Яр і замінюють 41-шу бригаду, яка здала багато території за короткий час. 41-й, у свою чергу, перейшов би на позиції, які охороняв 24-й, не втративши жодного метра. Оскільки лінія фронту не переміщувалася, це вважалося спокійним сектором. Але солдати 24-го полку стежили за рухом росіян на лінії фронту та за нею і попереджали своїх старших командирів, що наближається російська атака. Це був поганий час для ротації бригад.

У підрозділах постійно відбувається ротація особового складу. Після кількох днів на фронті особовий склад переміщується в тил, а на його місце приходить новий особовий склад. На статичному фронті обидві групи особового складу багато разів перебували на одних і тих же позиціях і були знайомі з місцевістю. Проте російську діяльність і показники потрібно відстежувати та порівнювати з минулими діями. 24-й мав історію та досвід, щоб знати, на що звертати увагу, розуміти, що це означає, і знати, що вони повинні робити, щоб цьому протистояти.

Незважаючи на попередження, два підрозділи почали мінятися місцями протягом кількох тижнів, закінчивши роботу в середині червня. Через два дні росіяни пішли в атаку. «Це була велика помилка, що нас звідти забрали», — сказав сержант з 24-ї.

Бійці 41-ї сказали, що не знають місцевості. І бійці 41-ї, і приписаний до них батальйон Нацгвардії заявили, що командири не розпізнали загрозу, яка розвивалася, і віддавали незрозумілі накази. «Були втрати в батальйоні через безглузді накази старшого».

Заступник командира цього батальйону Нацгвардії звинуватив командування як 41-ї, так і старше командування української армії, заявивши, що вони не можуть, не можуть точно оцінити можливості своїх підрозділів ні в особовому, ні в технічному плані, а потім дають ці накази, яких неможливо досягти. Він пише : «А командири, які озвучують ці речі, замість того, щоб тупо казиряти – піддаються остракізму, висміюються як слабаки та соплі. Через таку недалекоглядність/дурість/злочинну недбалість фантастичні завдання не виконуються, люди гинуть, випадають з-під контролю, а коли апетити зменшуються і справа доходить до реалістичних завдань, їх ніхто не може виконати. І доміно пукає далі».

41-й вже не керує діями в секторі Торестк. Заступник командира полку в бригаді національної поліції Лют сподівається, що росіяни скоро розправляться, але Україні доведеться триматися доти.

41-й відмовився від інтерв’ю, але опублікував заяву, в якій зазначив, що «обурений цією незрозумілою і дивною кампанією з дискредитації командування нашої частини та наших бійців». Чимало критики було від бійців 41-ї.

Генштаб України зазначив, що «завжди враховує обґрунтовану ініціативу та пропозиції польових командирів», але командири, які «не керують підрозділами і, як наслідок, втрачають підпорядкований особовий склад, техніку та території, повинні нести за це відповідальність після встановлення ступінь їхньої вини».

Це точне твердження, а за управління 41-ю бригадою відповідає Генштаб.

Покровськ-Авдіївка

Росія продовжила просування до 1500 метрів в районі Прогресу, але не просунулася на інших ділянках Покровська.

110-й бригаді знадобилося два безпілотники, щоб підбити один танк, і вісім безпілотників , щоб підбити інший.

***

Маринка

Росія не отримала жодної території, незважаючи на кілька штурмів. Ось штурм піхоти на мотоциклах , які розбили артилерія та безпілотники 79-ї бригади.

Більшість російських обстрілів з використанням техніки відбувалися в південно-східній частині України, тому є сенс, що ми бачимо, що ПТРК вражають російську техніку в цьому секторі, як демонструє 46-та бригада.

***

Південне Запоріжжя

Росія використала великі сили для штурму на північ від Урожайне і зазнала поразки.

Повідомляється, що росіяни підпалили купу шин на Запорізькій АЕС, щоб викликати паніку. Потім звинуватили Україну в «обстрілі АЕС»…

***

Херсон

Українські війська стверджують, що їхній спецназ здійснив рейд на косу Тендра, знищивши машину, техніку та оборонні позиції та вбивши 30 осіб, і повернувся без втрат.

Пілот Су-34, збитий у грудні минулого року, зняв на відео фрагмент свого зниження.

Російські авіаудари, артилерійські обстріли та удари безпілотників на правому березі здебільшого спрямовані по мирним жителям та їхнім будинкам у районі Херсона (міста). Минулого тижня понад 60 отримали поранення.

***

Крим

Морський безпілотник потопив російський патрульний катер .

Повідомляється , що спалах холери в Херсоні та Криму серед російських військ зараз поширився на міста Сімферополь, Джанкой та Феодосію.

Проїзд через загородження, призначені для захисту Керченського мосту від морських безпілотників.

***

Десь на полі бою

Російська машина, яку переслідує безпілотник, змушена вести вогонь з рушниць , коли їх система радіоелектронних перешкод дає збій.

***

Росія

Велика Британія стверджує, що за останні два місяці Росія втратила понад 70 тисяч військовослужбовців (убитими та пораненими), що становить понад 1147 осіб на день. Оцінки Великобританії та України дуже збігаються. До речі, враховуючи ці цифри, можна уявити обсяги українських витрат на боєприпаси.

28 липня в Росії відзначається День ВМФ. Вперше захід відзначали не в Чорному морі через міркування безпеки. Головну подію в Кронштадті скасували, а в Санкт-Петербурзі провели менший парад. Путін був присутній на параді, і Росія повірила, що Україна намагалася вбити його , і запитала США, чи схвалюють вони цю операцію. США зателефонували в Україну і сказали, що якщо вони проводять цю операцію, скасувати її. Зеленського запитали, чи вбила б Україна Путіна, якби була така можливість. Він відповів, що Україна має право захищатися, і він втратив інформацію про кількість замахів на нього.

За 240 км від Курська знищено склад озброєння на авіабазі в Липецьку , а також три РЛС ППО. Російські блогери стверджують, що жоден літак не постраждав. Напад справив враження принаймні на одного місцевого жителя. Знищення складів зброї перериває постачання плануючих бомб УМПК, що використовуються на полі бою, і повідомлялося, що там зберігалося 700 бомб . Він також видаляє російський логістичний сайт. Ці проблеми можна подолати з часом, можливо, за короткий час, але кожен збій зменшує можливості Росії. Мета полягає в тому, щоб темпи збоїв були швидшими за темпи відновлення.

Після удару українського БПЛА по АО «Морозовськ» у російському звіті говориться, що 40 безпілотників атакували базу, а 22 було знищено або електронно придушено. 18 безпілотників, що залишилися, знищили склад зброї , про що спостерігали та повідомляли раніше. У російському повідомленні також йдеться про пошкодження центру управління польотами та інженерного обладнання та знищення Су-34. В українському повідомленні йдеться про знищення Су-34 , також пошкоджено склад озброєнь, чотири технічні будівлі та два ангари. У квітні Україна направила 50 безпілотників для атаки на авіабазу, і всі вони були придушені глушниками та/або спуферами. Але на кожну дію в радіоелектронній боротьбі є протидія, і Україна зробила успішну корекцію.

Із теми, яка вперше була згадана у 2022 році , західна логістика є ефективною та використовує контейнери, які можна завантажити/розвантажити за допомогою навантажувачів. Російська логістика потребує робочої сили для завантаження та розвантаження. Ця неефективність певною мірою сприяє уповільненню часу транспортування. Залізниця є основою для перевезення військових і цивільних вантажів Росії. Він уже працює на максимальній потужності, і цього року тоннаж знизився на 7% . Це не дуже велика кількість, але оскільки він уже працює на великій потужності та не має резервної потужності, він не може використовувати резервну потужність, щоб компенсувати втрачене використання потужності. Більше половини російських локомотивів старше 20 років, і запчастини є проблемою. Кожен локомотив поїзда, виведений з експлуатації або виведений на технічне обслуговування, зменшить максимальну пропускну здатність залізниці в Росії. Це ще одна точка тиску на військову логістику та економіку Росії.

Санкцій проти Росії вдалося частково уникнути завдяки продажам третім країнам, які потім продають Росії санкції за вищими цінами. Але вони мають ефект. 50% балістичних ракет, які Північна Корея направила до Росії, не досягли своєї мети. Сприяючим фактором є те, що Північна Корея не могла використовувати кулькові підшипники, розроблені для високих температур і величезних навантажень, тому замість них використовували кулькові підшипники від автомобілів Toyota . Це одна з причин, чому Росія наклала вето на щорічне відновлення моніторингу санкцій ООН щодо Північної Кореї, який діяв протягом 15 років.

Україна

Після того, як частина його особового складу потрапила в часткове оточення в місті або в повне оточення в лісі на північ від міста, 225-й окремий десантно-штурмовий батальйон проводить вербування для поповнення втрат. Жінки можуть бути операторами безпілотників, але не можуть претендувати на іншу бойову посаду.

***

Дипломатія

Болгарія погодилася надіслати 50 військових для допомоги в навчанні українських військ, назвавши це чітким символом своєї підтримки. У 2022 році Болгарія забезпечила Україні третину боєприпасів і 40% палива таємно через внутрішньополітичні розбіжності. Тим часом Польща та Україна домовилися сформувати бригаду з 650 тисяч військовослужбовців , які покинули Україну після відкритого вторгнення Росії. Хоча є багато причин, чому дехто так і не приєднався до армії, одна з них – недостатня підготовка перед відправкою на бойові дії. Планується провести 4-5 місяців навчання в надії, що це підвищить навички та зменшить втрати. Джерело обладнання невідоме, але, можливо, Чехія та Німеччина можуть приєднатися до зусиль.

Reuters знову повідомляє, що Іран продає Росії 400 балістичних ракет з дальністю 120 км. Вони більш надійні та точні, ніж північнокорейські ракети, і використовуватимуться для цілей малої дальності, зберігаючи російські ракети для цілей дальньої дії.

Враховуючи, що всі подібні попередні звіти виявилися повністю помилковими, це варто насолоджуватися принаймні дрібкою солі. Відносини між Москвою та Тегераном є чимось іншим, ніж «сердечними», як зазвичай повідомляють. Навпаки, вони є «складними» — насамперед тому, що іранці обумовлюють постачання свого озброєння та боєприпасів росіянами, які постачатимуть не лише конкретні типи озброєння та боєприпасів, але й усю допоміжну інфраструктуру, необхідну для обслуговування та виробництва запчастин до них. ….що Росія відмовляється робити. В інших випадках: це абсолютно неможливо.

Тому ця сага, ймовірно, триватиме ще деякий час.

***

Обладнання

У Північній Кореї у Самджійоні відбуваються постійні відключення електроенергії, але філія лісового обладнання Hyesan неподалік не була частиною цих відключень. Після візиту Кім Чен Ина до Росії у вересні минулого року вона почала переходити від виробництва мінометів до 152-мм снарядів. Він почав виробництво в січні з цільовим показником 6000 снарядів на місяць, але поки що не досяг цієї мети через періодичну нестачу сировини, що надходить з Китаю. Цього року завод 915 також почав випускати 152-мм снаряди. Коли заводи «Лісове господарство» та «915» виготовляють снаряди, їх відправляють на завод сільськогосподарських машин для обробки продукції. Станом на 15 липня Північна Корея відправила 5,2 млн 152-мм снарядів і десятки балістичних ракет.

Щорічно виробляється 500 ракет PAC-3, але планується збільшити їх до 750. Загалом протягом року було виготовлено 5000 ракет. Посол США в Японії Рам Емануель назвав скорочений військово-промисловий комплекс США «слабкою ланкою», яка виявилася під час війни в Україні та конфлікту на Близькому Сході.

В Україні тестують квадрокоптер, який використовує оптоволоконний кабель для передачі інструкцій контролера на безпілотник і відправлення відеосигналів назад оператору. Оскільки радіохвилі не використовуються, його неможливо заглушити. Кабель намотується на землю, коли він летить, і змотується, коли повертається. Одна котушка з 10 км кабелю важить 1,3 кг, а 20 км – 2,2 кг. Дрон має корисне навантаження 5 кг, що дозволяє перевозити камеру з 10-кратним оптичним зумом і тепловізор. Завдяки невеликому корисному навантаженню цей безпілотник може виконувати розвідувальну роль і зберігати безпечне місцезнаходження оператора. Місцевість не заблокує сигнали, але обірваний кабель є ризиком, який потрібно оцінити.

В Україні є безпілотник-міна-пастка , який може сідати на землю і залишатися в бездіяльності до трьох днів. Є три запали, які можуть його підірвати. Один — це контактний запобіжник, інший — мікрофон, який виявляє шум, а третій — гіроскоп, який може виявити, якщо дрон перевернуто під час поводження з ним. Він може перевозити 4,5 кг вибухівки на 45 км, але якщо ви приберете основну вибухівку, в рамі все одно залишиться 80-грамова вибухівка. Цей був знайдений, тому що він був на землі більше трьох днів.

Кожен сектор має різне середовище РЕБ залежно від наявних ресурсів РЕБ та способу їх використання. В одному секторі, схоже, українське глушіння серйозно заважає операціям російських безпілотників. Вони намагаються подолати це за допомогою фазованих антенних решіток , які можуть забезпечити вузький і потужніший радіосигнал, який важче глушити. Нею можна керувати за допомогою електроніки будь-яким механічним рухом, і чим більша антена, тим вона стійкіша до перешкод. Звичайно, чим більша антена, тим більшим повинен бути дрон. Отже, ці антени призначені для більших розвідувальних безпілотників , а не для менших безпілотників FPV.

Росіянин з гвинтівки з тепловізором вразив український безпілотник.

У той час як солдати на фронті продовжують створювати саморобні боєприпаси, такі як ця протипіхотна міна з безпілотника , український уряд зараз виробляє стандартизовані боєприпаси для безпілотників . І українці, і росіяни створюють або шукають оборонні позиції, щоб захиститися від безпілотників, але цей український підрозділ спочатку використовує фугасний безпілотник, щоб усунути будь-які завіси чи перешкоди , а потім літає на другому осколковому безпілотнику.

Нагадаємо, що за оцінками Conflict Intelligence Group, рівень відмов бомб УМПК становить 4-6% . Більшість невдач приземлилася в Україні, але понад 40 прилетіли в Росії. Більшість із них не вибухнули, що свідчить про можливість роботи безвідмовного механізму, але десятки російських громадян загинули від бомб, які вибухнули.

Компанія Thales Australia повинна була побудувати 155-мм снаряди M795 у 2022 році, але цього поки не сталося. Ймовірно, наступного року вони почнуть збирати ракети для HIMARS/MLRS і з часом працюватимуть над створенням усіх компонентів ракети. Компанія Rheinmetall в Австралії виробляє 155-мм снаряди з серпня 2022 року.

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Україна завершила виступи на літній Олімпіаді в Парижі

У 50 найбільших IT-компаніях України за півроку зменшився штат на 2,4 тисячі осіб