in

Мін’юст пропонує скасувати довічне ув’язнення

Міністерство юстиції України виступило з ініціативою скасування довічного ув’язнення для жінок, повідомив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

«Ми виступаємо з ініціативою розгляду скасування довічного ув’язнення для жінок в Україні. Однак це питання ще навіть нормально не обговорене. Ми просто спираємося на досвід, який існує в світі, і говоримо: так, мабуть, треба збільшити найбільший термін ув’язнення. Наприклад, він у нас на сьогодні 15 років, а зробити — 20–25 років. Але практика, яка існує в світі, доводить, що довічне ув’язнення для жінок недоцільне», — сказав заступник міністра юстиції в ефірі «5 каналу».

Він також пояснив, чому Мін’юст прагне таких змін лише для жінок. «Відсоток довічно ув’язнених жінок в Україні дуже малий. Загалом «довічників» станом на сьогодні 1 500, з яких 22 — жінки… У жінок динаміка щодо змін (каяття) краща ніж у чоловіків. І питання в тому, якщо людина готова повернутися в суспільство — треба її повертати. Так, це може бути через 20, 25 років, але разом із тим довічне для жінок — навіть корифеї пенітенціарної системи вважають, що це недоцільно», — додав Д. Чернишов.

Зазначимо, в Україні вже була спроба скасувати довічне ув’язнення для жінок, однак ця спроба провалилася у Верховній Раді. У вересні 2016 року народні депутати не підтримали відповідний законопроект.

Джерело: Мін’юст

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні запущено електронний кабінет автовласника

II Судовий форум ААУ