in ,

Модель Барнахус в Україні…

Модель Барнахус в Україні визначає роботу Реєстру психологів, які залучаються до кримінальних проваджень за участю дітей (далі — Реєстр).

На сьогодні в українському законодавстві відсутній єдиний підхід до ідентифікації дітей як свідків та надання їм відповідного статусу потерпілих у провадженнях. Визначення дітей як потерпілих від гендерно зумовленого насильства, протидія подібним злочинам є нагальним завданням для правоохоронної системи України. Залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх та неповнолітніх осіб сприяє гуманізації правосуддя, створенню дружнього ставлення до дитини.

Нагадаємо, що 02.10.2023 відповідно до наказу Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора від 07.02.2023 № 493/5/67/32 «Про запровадження та реалізацію пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні / міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги», у Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Чернігівській областях та місті Київ запроваджено пілотний проєкт. В рамках проєкту залучаються психологи, включені до Реєстру.

Метою цього проєкту є забезпечення ефективної роботи психолога під час залучення у кримінальних провадженнях, налагодження взаємодії між психологом та іншими учасниками кримінального провадження. Психологи залучатимуться до роботи на базі Центрів захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя стосовно дітей, які постраждали або стали свідками насильства (саме на це і орієнтована модель Барнахус).

Мінюст розробляється проєкт наказу, яким передбачається поширення пілотного проєкту на всю територію України з 01.04.2024.

Конференція була організована Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» у партнерстві з Офісом Генерального прокурора, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією України за підтримки Структури ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

НАБЛИЗИТИСЯ ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ

Угорщина реально блокуватиме старт переговорів щодо вступу України до ЄС