in , , , , ,

МЗС України виступає за те, щоб заявку України на членство в Європейському Союзі розглядали окремо від заявок Грузії та Молдови.

МЗС України виступає за те, щоб заявку України на членство в Європейському Союзі розглядали окремо від заявок Грузії та Молдови.

Міністр Кулеба наголосив, що українці захищають мир та безпеку Європи ціною власних життів, і зараз Україна фактично перетворилася на форпост Європейського Союзу, який зупиняє руйнівне російське зло від просування вглиб європейського континенту.

“При всій повазі до наших грузинських та молдовських партнерів, подання Молдовою та Грузією заявок на членство в ЄС саме зараз виглядає як спроба причепити свої два вагони до швидкісного українського потяга, який рухається до Брюсселя. Заявка України на прискорене отримання членства в ЄС має розглядатися окремо від заявок Грузії та Молдови”, – переконаний міністр закордонних справ України Кулеба.

Він підкреслив, що Україна підтримує європейську інтеграцію Грузії та Молдови, але не бажає грузинському та молдовському народам пережити жахіття, через які зараз проходять українці.

“Ми цінуємо солідарність грузинів і молдован з Україною, вдячні за гуманітарну допомогу Грузії і Молдови для українців, які потерпають від російської збройної агресії. Проте, на превеликий жаль, наразі ані Грузія, ані Молдова не підтримали нові санкції ЄС проти Росії за її воєнні злочини проти України. Така позиція не відповідає партнерським відносинам України, Грузії та Молдови в рамках “асоційованого тріо” та яскраво ілюструє наразі неготовність Тбілісі та Кишинева стати реальним контриб’ютором безпеки в Європі”, – йдеться у заяві міністра.

Як відомо, 1 березня Європейський Союз офіційно розпочав процедуру розгляду української заявки на здобуття членства після того, як відповідну заявку підписав президент Володимир Зеленський.

Свої заявки слідом подали Молдова та Грузія, які разом з Україною утворюють формат “асоційованого тріо”.

Детально про заявку України щодо членства дивіться у пояснювальному відео ЄвроПравди або читайте у статті “До ЄС у турборежимі: як та коли розглядатимуть заявку України про прискорений вступ

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Кабмін зупинив видачу дозвільних документів.

Росія претендує на втрату участі в “Інтерполі”.