in ,

Нас чекає збільшення тарифів. Про те ми цього не бажаємо!

Вже цієї осені усіх чекає хвиля підвищення тарифів. Причому на більшість комунальних послуг. Першою ластівкою стане електроенергія, яка злетить в ціні вже з 1 серпня. А з жовтня разом з першими холодами українців чекатиме божевільне зростання тарифів на опалення і гарячу воду. У деяких містах тарифи можуть вирости майже в два рази! Але дорогі послуги – це, як виявилося, ще півбіди. Як відзначають тепловики, через божевільних боргів підприємств теплокомуненерго, а також нових умов поставок газу для мільйонів українців опалювальний сезон в цьому році може початися із запізненням.

Одними з перших про наміри підвищити тарифи на опалення і гарячу воду заявили у столиці. Причому відразу на 30-40%. Такий крок в КМДА називають вимушеними і нарікають на уряд. Як заявив заступник голови КМДА з ЖКГ Петро Пантелєєв, підвищення тарифів для населення – це результат скасування урядом з травня цього року дії спецобязательств. В результаті теплопостачальні підприємства змушені купувати газ за ринковими цінами, які стрімко зросли в порівнянні з минулим роком.

“Держкомпанія НАК” Нафтогаз України “запропонувала фіксовану ціну, проте вона вища, ніж та, яка закладена в тариф, що призведе до того, що вже цієї осені не тільки в Києві, а й в ряді українських міст тарифи на гарячу воду і опалення зростуть на 30-40% “, – заявив Пантелєєв.

Таким чином, якщо сьогодні тариф на тепло для киян, в квартирах яких встановлено лічильник, становить 1654,41 грн, а без лічильника – 38,5 грн / кв. м, то з жовтня, згідно з озвученими в мерії прогнозами, 1 Гкал за лічильником обійдеться приблизно в 2,2-2,3 тис. грн, а без лічильника – близько 50-54 грн / кв. м опалювальної площі. Простими словами, опалення квартири в 50 кв. м тепер буде коштувати 2,5-2,7 тис. грн / міс.

Втім, Київ далеко не лідер по підвищенню вартості тепла і гарячої води. “У Чернівцях, наприклад, зростання тарифів складе 75%, в Кременчуці – 53%, а в Полтаві – 36%. Але тут важливо розуміти, що в Києві та Чернівцях нові тарифи вже затвердили. А що стосується Кременчука і Полтави – це поки тільки прогнозні цифри. Цілком можливо, що реальне зростання тарифів буде більше “, – заявив Керівник Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

При цьому, як стверджують в асоціації “Укртеплокомуненерго”, підвищення тарифів, яке неминуче торкнеться абсолютно всіх українських міст, призведе до поглиблення кризи в тепловій галузі, оскільки може обернутися зростанням боргів населення, які вже й так сягають декілька десятків мільардів гривен.

При цьому всю відповідальність за підвищення тарифів центральна влада переклала на місцеві органи самоврядування. Відповідне рішення 7 червня ухвалила Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ). Поки “на місця” передали регуляцію в 28 містах. У цей список потрапив і Київ. При цьому запропоноване “Нафтогазом” угоду на поставку газу передбачає ціну на рівні 7,42 грн, а також обов’язкову передоплату в розмірі 50%.

Щоб вийти із ситуації, в столичній мерії вже анонсували “авансовий платіж”. Іншими словами, столичні чиновники пропонують вносити аванс за тепло вже з літа. Таким чином, на думку чиновників, городяни можуть заплатити наперед, щоб уникнути боргів в зимовий період. У рахунках буде вказана сума, яку визначать шляхом прогнозованого обсягу споживання в певному розрахунковому періоді, а це близько 10 грн / кв. м опалювальної площі. Правда, скористатися пропозиціями чиновників експерти поки не радять.

“Я щиро співчуваю київської влади і іншим місцевим радам. Вони поставлені на шпагат, тому що” Нафтогаз “виставляє божевільні умови. А їм потрібні гроші на передоплату на газ, яких немає. Тому” авансовий платіж “- це свого роду звернення до киян підтримати влада. я б навіть в це все повірив і став в один ряд з Кличком, Пантелєєвим і Асоціацією міст. Якби не одне але. Хтось може переконати киян у тому, що “Київтеплоенерго” виставляє киянам чесні платіжки? і тут я вам гарантую, що “Київтеплоенерго” – це такий же бандит, як і “Нафтогаз”, тільки меншого масштабу. на превеликий жаль, боюся, це не спрацює, тому що у людей немає довіри. Мені ще в березні і квітні люди показували платіжки і просили пояснити, чому за відносно теплий квітні їм за квартиру в 50 кв. м виставляються платіжки за тепло в розмірі 3-4 тис. грн. у мене на це питання відповідей немає “, – розповів екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

Втім, якщо більшість людей відчують всю красу нових тарифів на тепло і гарячу воду з жовтня, то деякі будинки, у яких є власні котельні, вже зараз в шоці від цін на газ. “ОСББ з індивідуальними пунктами опалення взагалі потрапили. І це повний абсурд. Навіщо потрібно було кілька років поспіль стимулювати українців до створення ОСББ, щоб зараз лупити ним 15 грн / куб. М газу. У деяких столичних ОСББ кубічний метр гарячої води вже по 250 грн . Це там, де люди самі собі поставили котельні “, – говорить О. Кучеренко.

Електроенергія, ймовірно, подорожчає вже з 1 серпня. Нагадаємо, про неминуче подорожчання електрики розмови в країні ведуться ще з квітня. Але останні кілька місяців годину ікс постійно переносили. Нагадаємо, після низки дискусій в уряді все ж вирішили не чіпати тих, хто споживає менше 100 кВт / год. Для них тариф залишиться на рівні 1,68 грн / кВт · год. А ось у кого споживання більше – будуть платити більше. Остаточно тарифи ще не затверджені. Проте, за даними джерел в уряді, найвірогідніший сценарій такий: від 100 до 300 кВт · год – на рівні 2,3-2,5 грн, від 300-500 кВт · год – близько 3 грн, а більше 500 кВт · год -3,42 грн.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Довіра громадян до правоохоронних органів не покращується!

КЦС ВС роз’яснив правові наслідки внесення майнового поручителя (іпотекодавця) до Єдиного реєстру боржників