in

Назарбаєв заборонив звичайним громадянам балотуватися на пост президента

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав закон, що забороняє балотуватися на пост глави держави людям, які не мають досвіду роботи на державних посадах.

Відповідно до закону, право балотуватися матимуть тільки громадяни Казахстану з не менш п’ятирічним досвідом роботи на державній службі або на виборних державних посадах, передає Радіо Свобода.

Також кандидат повинен буде довести «відсутність захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків глави держави».

Вже чинні конституційні принципи передбачають, що кандидати повинні мати вік не менше 40 років, бути народженими в Казахстані і прожити в країні не менше 15 років, а також вільно володіти казахською мовою.

Термін перебування на посаді президента в Казахстані — 5 років, посаду можна займати не більше двох термінів поспіль. Щодо цієї норми діє персональне виключення особисто для Назарбаєва, для якого кількість термінів на посаді не обмежена відповідно до спеціального закону про «Першому Президентові».

77-річний Нурсултан Назарбаєв беззмінно керує Казахстаном ще з радянських часів, з 1989 року, як авторитарний лідер. На останніх поки президентських виборах 2015 року він, за офіційними даними, отримав майже 98 відсотків голосів. Міжнародні спостерігачі не визнавали вільними і чесними жодні з цих виборів.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Епілог освітянського детективу, або Чим завершилося незаконне звільнення декана юрфаку КНЕУ та про інші питання, що стосуються правової сфери

ОБСЄ обрала нового генсекретаря