in , , ,

Німеччина поставила Україні непридатні до бою БТР за втричі завищеними цінами

Німеччина поставила Україні БТР, непридатні до використання в бойових умовах. Їх вибрали як найбільш економічний варіант, але в підсумку заплатили втричі більше ринкової ціни, йдеться в розслідуванні Bild, – передає УНІАН.

Так, наприкінці травня минулого року уряд ФРН оголосив про постачання Україні 66 бронетранспортерів APC, які виробляє німецький концерн FFG. Ці БТР масою 10 тонн розробили в США, їх випускають в різних країнах світу за американською ліцензією. Поставки почалися в жовтні, всього ЗСУ отримали 48 машин.

«За даними Bild, вони виявилися абсолютно непридатні для передової в Україні і взагалі для використання в бойових умовах. У них тонка обшивка, немає протимінної і осколкової броні від артилерійського, ракетного і мінометного вогню. Поставлені APC захищають лише від ручної зброї і підходять для тилових операцій», – пише видання.

Як з’ясував експерт Bild Юліан Репке, спочатку Міноборони ФРН вибирало між легкими машинами від FFG і важкими Fuchs від Rheinmetall, і перші вибрали «як найбільш економічне рішення, яке до того ж швидкодоступне».

Розслідування Bild також показало, що німецька компанія FFG передала замовлення на всі 66 машин американському підряднику the Armoured Group (TAG). У підсумку всі БТР зібрали на заводі TAG в ОАЕ. Звідти броньовики доставили в Україну хіба що з зупинкою в Німеччині, так що жоден БТР не був зібраний в Німеччині.

«Крім того, ніякої економії насправді не було. Ціни держпідряду були завищені втричі: на світовому ринку бронемашини APC від TAG коштують близько 200 000 євро, а Міноборони ФРН заплатило за них по 600 000 євро за штуку», – зазначає видання.

«Заощадили ціною людських життів», – думка німецьких експертів про розслідування Bild. Як заявив Bild військовий експерт Карло Масала, такий легкоброньований варіант БТР навряд чи захищає від важкого вогню, якому ці машини піддаються на фронті.

«Якщо з’ясується, що в Україну поставили лише легкоброньований варіант, це буде чистої води скандал із закупівлями. Тут заощадили ціною людських життів», – підкреслив він.

Депутат Бундестагу і експерт ХДС із зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер звернув увагу на те, що влада ФРН значно переплатила за цю закупівлю і закликав провести як внутрішнє розслідування в Міноборони Німеччини, так і зовнішній аудит з боку Рахункової палати.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Українські перевізники вже відзавтра блокуватимуть польські вантажівки

Голову комісії ВРУ з розслідування корупції судитимуть за хабарництво