in

Новації в правилах вступу у спадщину

Верховний Суд України розглядаючи справу №6-1215цс16 постановив, що при порушенні терміну вступу в спадщину незнання про смерть близької людини не є поважною причиною для отримання його майна або грошей.

«На вступ у спадок українцеві чинним законодавством відведено 6 місяців. Але іноді люди, які не вклалися в ці терміни, просять у судів про поблажки через так звані поважні причини. Найпоширеніша з них — що спадкоємець не знав про смерть родича або друга. Так ось, ВСУ в своїй постанові чітко написав, що таке незнання не може прийматися судами для продовження терміну вступу в спадщину. Давши зрозуміти, що людям потрібно активніше спілкуватися з близькими», — пояснив ситуацію старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

Хоча, як було уточнено, суди як і раніше продовжать розглядати й інші поважні причини. «Наприклад, людина могла не вступить у спадок, якщо перебувала в іншій країні й не могла її покинути з незалежних від неї причин, скажімо, знаходилася в тюремному ув’язненні, або в Україні, але з медичних причин була недієздатною й може надати відповідну довідку з медустанови», — зазначив адвокат.

Нагадаємо, що для початку процесу вступу до спадку людині потрібно подати відповідну заяву в нотаріальну контору. Вона буде приймати такі заяви від усіх претендентів на протязі півроку, а після відбудеться розділ майна покійного, і оформлення спадщини.

Якщо ж хтось із спадкоємців заплатить в строк 6 місяців і суд візьме до уваги його поважну причину, відбудеться повторний переділ з урахуванням інтересів нового спадкоємця. Він зможе відсудити майно або гроші, які інші спадкоємці отримали при первинному розділі активів покійного.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Адвокатське самоврядування

Конституційна скарга: інструмент чи бутафорія?