in , , , ,

Новини від Forbes

Тиждень почався з наймасштабнішого ракетного обстрілу українських міст від початку війни. Я не знаю, які цілі були в голові Путіна, коли він віддавав наказ обстрілювати центр Києва та енергетичну інфраструктуру, але можу з упевненістю сказати, що жодної не досягнуто (хіба що дав просублімувати прихильникам «ядерного попелу» серед росіян). Інфраструктуру швидко відновили: Україна зі світлом, українці не злякались, а розлютились і ще більше згуртувалися. До речі, це типова помилка диктаторів – намагатись залякати населення противника бомбардуванням міст. Реакція завжди протилежна. Про це цікавий аналіз у статті NYT.

1. Щодо релевантної військової відповіді за блискавичну операцію українців із підриву Кримського мосту, то майже сотня дорогих і «високоточних» ракет навіть  близько не змогла завдати схожої шкоди. Чому це не бравада і пропаганда, а реальний розклад, детально пояснює наш військовий спецкор Володимир Даценко (раджу вам стежити за його дописами – ми знайшли одного з найкращих експертів з озброєння українців і росіян у цій війні).

Один вибух на Кримському мосту змінив на фронті значно більше, ніж сотня російських ракет по Україні. Військовий розбір Forbes

2. Європа прокидається. Перше, що спало мені на думку, коли я почув  промову головного дипломата ЄС Жозепа Борреля. Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і безпеки виголосив блискавичну і, я певен, історичну промову, у якій першим серед політиків такого рангу назвав речі своїми іменами. Європа віддала свою безпеку США, а економічне зростання будувала за рахунок Росії та Китаю. Це зробило ЄС слабким і залежним. Колисці західної цивілізації час прокидатися, час ставати відповідальними.

Почитайте, якщо ще не зробили цього: ЄС прогледів залежність від Росії та пожинає плоди. Емоційна промова Жозепа Борреля, в якій він говорить про помилки європейської політики

3. Наприкінці тижня Боррель ще раз потішив, коли прямо заявив, що відповідь ЄС і НАТО на можливу російську ядерну атаку буде фізичною і руйнівною. Чому це дуже важливо в ядерному шантажі, детально пояснив історик Сергій Плохій, автор книги «Ядерне безумство. Історія Карибської кризи». Ми поговорили з Плохієм не тільки про нинішню ескалацію і ядерну кризу 60-річної давності, а й про геополітичні зміни, які принесла ця війна. А також – про тектонічну трансформацію українського суспільства. Теж раджу до вдумливого читання: «В ситуації ядерного шантажу дуже важливо, хто моргне першим». Інтервʼю з автором книги «Ядерне безумство» Сергієм Плохієм

4. Герой скандалу тижня, безумовно, Ілон Маск. За тиждень він перетворився з героя і рятівника українців на мало не на «кремлівського шпигуна». В публічній площині все почалося з його мирного плану: Україна визнає Крим і Донбас російськими, дає воду і коридор на окупований півострів. Українці влаштували небувалий твіттер-шторм. За декілька днів стало відомо, що компанія Маска відмовляється платити за Starlink в Україні. Ба більше, авторитетний американський політолог заявив, що Ілон розповідав йому про обговорення цього плану з Путіним. Дуже неприємна «вишенька на торті»: в розпал наступу ЗСУ в них почалися збої в роботі Starlink. Зрада? Не поспішайте, ми створили детальну хронологію пригод Маска в Україні. Все не так лінійно, але багато запитань залишається.

Пригоди Ілона Маска в Україні. Хронологія розвитку подій зі Starlink у нашій країні

5. Нобелівська премія з економіки цього року дісталась Дугласу Даймонду, Філіпу Дібвігу та Бену Бернанке – «За дослідження банків та фінансових криз». Українці – емпіричні спеціалісти з фінансових криз. Але раджу прочитати пояснення, за що дали Нобеля, від експерта з банків Євгена Дубогриза. Дуже змістовно.

«Навіщо потрібні банки?» Як так сталося, що Нобелівську премію з економіки дали за відкриття сорокарічної давнини

6. І наостанок – лайфхаки нашого часу, як пережити блекаути, а, на жаль, вони ще не раз ставатимуться через терористичну тактику росіян. Ми зібрали справді корисні девайси, які допоможуть вам пройти цю зиму з мінімальним дискомфортом. Я вже замовив собі декілька речей. І тепер зранку в мене завжди є гаряча кава.

Робота без електрики. П’ять гаджетів, які допоможуть пропрацювати день без світла

Бережіть себе та близьких. І працюймо так, щоб хлопцям і дівчатам на фронті не було за нас соромно.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

На порталі петицій до Київської Міської Ради –  petition.kyivcity.gov.ua  – за минулий тиждень (09.10.2022 – 16.10.2022) створені нові петиції

В рф жорстокість влади придушує активність громадян проти війни