in

Обережно: на ринках та на прилавках українських супермаркетів можуть продаватися отруйні мандарини

В Україну з Єгипту завезли отруйні мандарини. Про це повідомили на сайті системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF).

Зазначається, що небезпечні для здоров’я єгипетські мандарини потрапили також у Грецію. Саме греки виявили, що вміст пестициду диметоат у цитрусових перевищує допустиму норму у 33 рази. У Греції ці мандарини не допустили до продажу в магазинах, супермаркетах і на ринках.

Диметоат – це органофосфатний інсектицид, який використовується для боротьби з шкідниками в сільському господарстві та інших галузях. При потраплянні його до організму через рот, пори шкіри або при вдиханні, у людини можуть виникнути діарея, нудота, пітливість, розмитість зору, утруднене дихання.

Якщо організм піддається регулярному впливу диметоату, то у людини можуть спостерігатися дезорієнтація, дратівливість, погіршення пам’яті та концентрації, кошмарні сни, проблеми з мовленням і навіть розлад серцево-судинної системи.

Чи потрапили ці мандарини у супермаркети та на ринки – невідомо. Ця ситуація підкреслює важливість контролю за якістю та безпекою харчових продуктів, а також необхідність систематичного моніторингу та реагування на подібні випадки.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри

У МОН повідомили, чи скасують в Україні заочну освіту