in , ,

Оформлення волонтерської діяльності.

Оформлення волонтерської діяльності набуло актцального значення. Як відомо, Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП України) не містить жодної норми щодо трудових відносин між волонтером та роботодавцем. Тому на волонтерів не поширюються гарантії         ст. 119 КЗпП України, згідно яких зберігається робоче місце та середній заробіток.

У разі відсутності працівника-волонтера на роботі роботодавець має право табелювати його як неявку з нез’ясованих причин “НЗ” або за інших причин “І”,  і відповідно не сплачувати заробітну плату. А в певному випадку — звільнити за прогул.

Але на час воєнного часу суд може визнати таку відсутність поважною причиною, як здійснення громадського обов’язку для  збереження життя та здоров’я громадян, що потребують допомоги.

Підтвердження  громадської  діяльності

Роботодавцям та працівникам – волонтерам  необхідно знаходити оптимальні  варіанти оформлення неучасті у виробничому процесі, власне відсутності на робочому місці. Для цього волонтеру слід повідомити роботодавця про те, що він здійснює волонтерську роботу, і скільки часу це забирає. По можливості надати копію договору про провадження  волонтерської діяльності, посвідчення або довідки від організації, з якою він співпрацює, а  роботодавець, в свою чергу, зваживши об’єм роботи та трудові функції працівника, зможе знайти та оформити трудові права волонтера.

Оформлення відсутність волонтера на роботчому місці

Якщо працівник може суміщати роботу та волонтерство, то працівнику можна:

  • встановити неповний робочий час (ст. 56 КЗпП України), тобто неповний робочий день або тиждень, відповідно і оплата;
  • встановити дистанційну роботу (ст. 60КЗпП України), якщо від працівника важливий результат роботи, а не присутність на робочому місці;
  • встановити гнучкий режим робочого часу (ст. 60 КЗпП України), за яким працівник може на власний розсуд визначати графік роботи, або роботодавець визначає фіксований час (через день, через тиждень тощо).
  • В усіх  вказаних випадках потрібна заява працівника  та наказ.

Як що зайнятість волонтерської діяльністю заважає виконувати свої посадові обовязки:

  • надається щорічна основна або додаткова відпустка (ст. 74 КЗпП України), за бажанням працівника, із обмеженнями ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»;
  • оформлюється відпустка без збереження заробітної плати (ст. 25, ст. 26 Закону України  «Про відпустки»), за бажанням працівника, з причин карантину або воєнного стану.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Увага бізнесу та бухгалтерії! Оновлено програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»

Зареєстровано  законопроекти, які допоможуть українській судовій системі ефективніше виконувати свої функції в умовах воєнного чи надзвичайного станів.