in , , , , , ,

Основні підсумки виконання державного бюджету 2022 року

Основні підсумки виконання державного бюджету 2022 року оперативні дані від Данила Гетьманцева
??Про доходи:
?Доходи державного бюджету по загальному фонду – 1491,1 млрд. грн.
?Це на 15% більше ніж у 2021 році. Але у співставних умовах, без офіційних грантів (безповоротної допомоги на фінансування бюджету від наших союзників), порівняно з 2021 роком мобілізовано доходів на 14,3% менше.
✔️План по доходам загального фонду (згідно останніх змін до бюджету) виконано на 123,1%, але знов таки за рахунок грантів. Без грантів план виконано на 92,1%
?Податки і збори, що адмініструються Державною податковою службою по загальному фонду, проти 2021 року зросли на 13,1%. Річний план зборів майже виконано – на 99,4%.
?Податки і збори, що адмініструються Державною митною службою, проти минулого року впали на 26,5%, план виконано – на 56,9%.
??Грантова допомога склала 480,6 млрд. грн. або майже третину від доходів загального фонду (32,2%). Основну частину з цієї допомоги (85%, 409,1 млрд. грн.) надали США.
??А тепер про видатки і дефіцит бюджету:
?Видатки державного бюджету становили 2702,4 млрд грн, у тому числі загального фонду – 2410,0 млрд грн, або 92,2 % від розпису. Проти 2021 року видатки державного бюджету зросли на 81,3%.
??‍♂️Фінальна структура видатків державного бюджету буде згодом. ❗️Пріоритет збережеться за видатками на оборону, безпеку і правопорядок, на які спрямовувалось 57% видатків держбюджету за підсумками 11 місяців.
??Про дефіцит і його фінансування:
?Державний бюджет зведено із дефіцитом у 911,1 млрд грн, у тому числі загальний фонд – 909,5 млрд грн (план по загальному фонду – 1399,5 млрд грн.)
??‍♂️Чисте фінансування дефіциту (з урахуванням погашення держборгу) було забезпечено за рахунок пільгових зовнішніх запозичень і через купівлю військових облігацій НБУ.
?Як частка до ВВП дефіцит становив 19,4% ВВП (якщо за базу ВВП брати останній прогноз МВФ – 4,7 трлн. грн.) проти запланованого 31,9% ВВП, встановленого законом про бюджет-2022. Фактичний дефіцит вдалось зменшити завдяки значній грантовій підтримці з боку наших партнерів. В іншому випадку ці 12,5 в.п. ВВП різниці було б перекладено на державний борг або прийшлось би скорочувати соціальні видатки.
??‍♂️Підсумовуючи, у частині виконання державного бюджету – це був надзвичайно складний рік. Війна збільшила необхідність фінансування розриву бюджету до 5 млрд.дол. на місяць (усе фінансування, включаючи гранти склало 51 млрд. дол. за 10 повних місяців з початку війни).
??Водночас, завдяки підтримці союзників, виваженим рішенням у частині монетизації дефіциту, підвищенню ефективності адміністрування податковою службою і дякуючи всім сумлінним платникам податків, ми встояли, втримали відносну фіскальну стійкість і з прийнятним як для війни рівнем державного боргу (89% ВВП), профінансували усі необхідні видатки на підтримку соціально вразливих верств населення і головне – забезпечили фінансування видатків на безпеку і оборону.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Щодо ефективності судового захисту…

Відкрито провадження проти колишньої ведучої телеканалу Медведчука NewsOne Діани Панченко