in

ПАВЛО ЧУБИНСЬКИЙ – АВТОР ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ МАВ НАУКОВИЙ СТУПІНЬ КАНДИДАТА ПРАВОЗНАВСТВА І БУВ ФАХІВЦЕМ ЗІ ЗВИЧАЄВОГО ПРАВА

27 січня 1839 року народився Павло Чубинський – автор тексту Гімна України.

Стаття 1 Закону “Про Державний Гімн України” – Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».

Чубинський народився 27 січня 1839 р. у небагатій дворянській родині відставного офіцера. .Закінчивши київську гімназію поступає на юридичний факультет Петербургського університету. Після мітингу протесту проти розправи царату над учасниками польского визвольного руху був виключений з університету  і  деякий час жив на Чернігівщині,.

У 1861 році захистив дисертацію «Нариси народних юридичних звичаїв і понять з цивільного права Малоросії» і здобуває науковий ступінь кандидата правознавства.

Повернувшись в Україну, Чубинський пише наукові статті «Значення могорича у договорі, господарські товариства, найм робітників», «Декілька слів про значення казок, прислів’їв та пісень для криміналіста», у «Киевских губернских ведомостями» опублікував «Програму для вивчення народних юридичних звичаїв у Малоросії».

Брав участь у революційних організаціях української інтелегенції.

У 1862 році Павло Чубинський пише вірш “Ще не вмерла Україна”, що став національним гімном українського народу. 17 січня 1863 року шеф жандармів Російської імперії князь Долгоруков наказує вислати автора «за вредное влияние на умы простолюдинов» до Архангельської губернії під нагляд поліції.

У засланні Чубинський працював судовим слідчим, секретарем губернського статистичного комітету, редактором губернської газети, чиновником з особливих доручень при губернаторі. Досліджував звичаєве право місцевого населенння.

Захоплювався географією. Був членом Географічного товариства. Автор числених географічних і етнографічних досліджень губерній Російської імперії, де компактно проживали українці.

Помер Павло Чубинський після тяжкої хвороби у 1884 році.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВЕРХОВНИЙ СУД ПРО ОПЛАТУ ЧАСУ, ВИТРАЧЕНОГО АДВОКАТОМ НА ПРИБУТТЯ ДО СУДУ І НА ОЧІКУВАННЯ ПОЧАТКУ ЗАСІДАННЯ

ВНЕСЕНО ЗАКОНОПРОЕКТ, ЩО ДОЗВОЛИТЬ ЗАЙМАТИСЬ ПІДПРИЄМНИЦТВОМ БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ