in ,

ВНЕСЕНО ЗАКОНОПРОЕКТ, ЩО ДОЗВОЛИТЬ ЗАЙМАТИСЬ ПІДПРИЄМНИЦТВОМ БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ

У Верховній Раді групою депутатів зареєстровано проекту Закону України «Про домогосподарства (домоекономіку)» .

Авторами законопроекту зазначається, що у у сучасних умовах сім’я (домогосподарство) несе значне податкове навантаження через зростаючу долю оплатних освітніх, соціальних і медичних послуг. Окремі фахівці вважають, що підтримка фінансового благополуччя сім’ї можлива при оподаткуванні загального доходу домогосподарства, а не окремо взятих платників податків.

Суттєвою методологічною проблемою, що ускладнює перехід до «сімейного оподаткування» є те, що у науці фінансового права не сформована єдність думок щодо оподаткування доходів сім’ї чи доходів домогосподарства. Не заперечуючи ролі домогосподарств, ряд вчених вважають, що тільки сім’я (в тому числі як вид домогосподарства) є учасником податкових відносин.

Національне домогосподарство (домоекономіка), як одна з первинних економічних одиниць в ринкових умовах є/має стати основою зростання вітчизняного малого/середнього/великого бізнесу. Домогосподарство(домоекономіка)  – унікальне соціально-економічне утворення, воно є основою життєдіяльності будь-якого суспільства, основою національної економіки.

В Україні відповідно до інформації Держстату налічується 14881,7  тис домогосподарств

Законопроектом пропонується здійснювати підприємницьку (економічну) діяльність домогосподарством без реєстрації фізичної особи – підприємця за умови:

подання річної податкової декларації домогосподарства;

ведення такої підприємницької (економічної) діяльності лише членами домогосподарства;

річний дохід від економічної діяльності домогосподарства не перевищує суму 8 мільйонів гривень.

До видів підприємницької (економічної) діяльності, що дозволяється провадити без реєстрації фізичної особи – підприємця належать:

перукарські та косметологічні послуги;

юридичні консультації;

послуги домашньої прислуги;

догляд за хворими або немічними особами;

надання індивідуальних уроків (репетитора);

індивідуальне виховання дітей (гувернер);

послуги пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням;

ремонт взуття, одягу, побутових текстильних та трикотажних виробів, килимів та килимових виробів, шкіряних, галантерейних та дорожніх виробів, меблів, радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури, електропобутової техніки та інших побутових та офісних приладів, годинників, інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

технічне обслуговування і ремонту музичних інструментів;

послуги з прання та прасування білизни та інших текстильних виробів;

роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами з лотків і на ринках;

послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом;

послуги з перевезення вантажу;

діяльність у сфері ресторанного господарства;

інші види робіт, до яких залучаються члени цього домогосподарства, крім видів діяльності, що підлягають ліцензуваннюта відносяться до незалежної професійної діяльності відповідно до закону.

Таким чином, проект Закону є фундаментальним з точки зору вибудовування державної системи соціальної підтримки громадян, що потрапили у складні життєві обставини, заохочення домогосподарств (домоекономік) до економічної активності та зміцнення національної економіки в цілому. 

За матеріалами сайту Верховної Ради України

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ПАВЛО ЧУБИНСЬКИЙ – АВТОР ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ МАВ НАУКОВИЙ СТУПІНЬ КАНДИДАТА ПРАВОЗНАВСТВА І БУВ ФАХІВЦЕМ ЗІ ЗВИЧАЄВОГО ПРАВА

Коли держава одною рукою дає, а другою забирає…