in , ,

Перший саміт Кримської платформи відбувся. В добрий путь!

Перший саміт Кримської платформи відбувся. Попри шалений спротив Кремля. За політичним значенням, за масштабом і за рівнем представництва (46 країн та міжнародних організацій, всі країни «Великої сімки», всі країни ЄС і НАТО) це важливіша міжнародна подія, яка відбулася в нашій країні за всі рокі незалежності. Це прорив нашої дипломатії часів Президента Зеленського.
Безумовно це довгостроковий проект. Хто б не задавав питання про сенс платформи: відповідь може бути одна це акумуляція результатів політичної, військової, економічної дипломатичній боротьбі проти російської окупації Криму за підтвердження його органічного українського статусу. І хоча зараз у нас не має необхідних інструментів, що дозволили б повернути Крим. За повернення своїх територій іноді доводиться воювати багато років.
Про це нагадали керівники Балтійських країн. А Росія хотіла б, щоб всі забули про факт російської окупації Криму і де-факто змирилися з цим. Кримська платформи – це трибуна, з якої треба постійно нагадувати міжнародній спільноті про цю проблему, і координувати міжнародні зусилля в боротьбі проти російської окупації Криму, посилювати реагування на політичні та правові наслідки російської окупації Криму, зокрема на порушення прав і свобод українців і кримських татар на окупованих територіях, на перетворення Криму у військову базу, на чисельні порушення міжнародного права у зв’язку з російською окупацією Криму.
Таку платформу необхідно було створити ще в 2014-2015 гг. На жаль тоді дослухались порад деяких західних партнерів, що, мовляв, по Криму нічого вже не зробиш, Росія категорично відмовляється обговорювати цю тему, тому краще зосередитись на переговорах по Донбасу. І що? І по Донбасу не домовились, а питаннях боротьбі за Крим згаяли значний час. Та усе ж таки длбре те, що краще запізно, ніж ніколи.
Сьогодні «Кримська платформа» стартувала! Тепер треба обєднатися навколо і в добрий путь!
Редакція ЮВУ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Меркель і Путін: повчальна історія взаємин

Кримська платформа. Декларація