in

В Україні вперше засіяли поля бавовником

Фахівці Українського інституту експертизи сортів рослин засіяли на Одещині перші поля з п’ятьма експериментальними сортами бавовнику. Про це повідомив народний депутат Дмитро Соломчук.

Сорти бавовнику надали агроінститути з Німеччини, США та Туреччини.

“Наразі цей процес має дослідницький характер. Якщо висадження було успішним, перші паростки з’являться за два тижні. Цей напрямок важливий як для сільського господарства, так і для військової галузі”, – написав Солончук у соцмережах.

Бавовняна целюлоза використовується для виробництва пороху. Її потреба для України оцінюється у 10 000 тонн. Для цього необхідно засіяти 30 000 га або площу вдвічі менше, якщо бавовну вирощувати на зрошуваних землях.

До цього на початку 2024 року парламентський комітет з аграрної та земельної політики проголосував та рекомендував до розгляду в парламенті законопроєкти, що дозволяють зареєструвати права на сорти бавовнику, зокрема генетично модифіковані.

В Україні почали вирощувати бавовну у 1930-ті роки, було створено спеціалізовані колгоспи. Пік посівів припав на 50-ті, коли під культурою було пів мільйона гектарів. У 60-х у Херсоні було збудовано фабрику з обробки бавовни. У 1995 році вона входила до десятки найбільших у Європі.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Мешканка Київщини виграла суд в ДТЕК

Колишня працівниця банку ошукала клієнтів на 105 мільйонів гривень