in , ,

Початок проведення безоплатної правової допомоги в спецзакладах несвободи.

Координаційний центр з надання правової допомоги підготував плакати з інформацією про право на отримання безоплатної правової допомоги, систему БПД та як саме можна отримати допомогу юриста чи адвоката для людей, які перебувають у місцях несвободи різних сфер і типів.

Так, плакат «Порадьтеся з юристом» буде розміщений у закладах з надання психіатричної допомоги, психоневрологічних інтернатах, геріатричних пансіонатах, будинках-інтернатах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, пансіонатах для ветеранів війни і праці, територіальних центрах соціального обслуговування.

Плакат «Діти мають право на адвоката!» – буде розміщено в установах та закладах, де перебувають діти. Зокрема, в будинках дитини, дитячих будинках-інтернатах, притулках для дітей, дитячих будинках, загальноосвітніх школах-інтернатах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, центрах соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, загальноосвітніх школах та професійних училищах соціальної реабілітації, центрах медико-соціальної реабілітації дітей, соціально-реабілітаційних центрах (дитячих містечках), службах у справах дітей.

Для осіб, які перебувають в установах виконання покарань, гауптвахтах та дисциплінарних батальйонах підготовлено плакат “Безоплатна правова допомога засудженим” Вони можуть дізнатися про своє право на безоплатну правову допомогу та дізнатися інформацію про те, як можна отримати правову допомогу для захисту, складення процесуальних документів та представництва у суді.

У пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, пунктах тимчасового розміщення біженців буде розміщено плакати «Виникла правова проблема?», з якого вони можуть дізнатися яким чином можна отримати правову допомогу безоплатно.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини у щорічній доповіді про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2020 рік окреслила низку проблемних питань, які були виявлені під час моніторингових візитів до місць несвободи різних сфер та типів, що стосуються, в тому числі, порушення права на професійну правничу допомогу.

За результатами моніторингових візитів представники Уповноваженого встановили, що у більшості відвіданих місць несвободи правова допомога утримуваним не забезпечена на належному рівні, зокрема, через їх необізнаність та відсутність наочної інформації про діяльність правозахисних інституцій.

«З метою підвищення рівня обізнаності осіб, які перебувають у місцях несвободи різних сфер та типів, про їхнє право на отримання безоплатної правової допомоги, були розроблені відповідні макети інформаційних матеріалів. Ці макети надіслані місцевим центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги для виготовлення та розміщення у місцях несвободи, розташованих на території певного регіону», – зазначила начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук.

Наразі в регіонах вже розміщено понад 2,5 тис. плакатів у 426 місцях несвободи соціальної сфери, 433 установах, у яких перебувають діти, 182 установах, у яких перебувають або куди звертаються особи, засуджені до позбавлення чи обмеження волі. Крім того, інформаційні матеріали розміщені у 22 установах, у яких перебувають біженці, іноземці та особи без громадянства, а також які забезпечують захист прав біженців та інших категорій мігрантів.

Про це повідомляє Мінюст України.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про програму еПідтримка і протидію поширенню коронавірусу в Україні

Російська влада ліквідувала товариство “Меморіал”.