in ,

Попередження і лікування раку входитиме у програму медичних гарантій – Національна служба здоров’я

виявлення онкозахворювань та лікування для пацієнтів, у яких діагностували рак. У 2020 році на програму передбачено 1 мільярд гривень. Про це розповіла Альона Горошко, представниця Національної служби здоров’я України, на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«Таких послуг [раннього виявлення] є 6. Вони мають на меті раннє виявлення таких типів раку як молочної залози, легенів, шлунку, тіла матки та деяких інших. На цю програму у 2020 році передбачено 1 мільярд гривень. Вона буде сфокусована на людях старшого віку, тому що з віком імовірність розвитку онкологічних захворювань зростає. Послуги можна буде отримати за направленням лікаря первинки або лікаря-спеціаліста», – розповіла Альона Горошко, представник Національної служби здоров’я України.

Для пацієнтів, у яких виявили рак, у програму медичних гарантій включена діагностика, хіміотерапевтичне, радіологічне та хірургічне лікування. На сайті Національної служби здоров’я можливо буде дізнатися, який заклад надає ті чи інші види лікування.

«Онкозахворювання – це величезний фінансовий тягар для пацієнта і його родини. Програма медичних гарантій має на меті забезпечити для кожного пацієнта фінансовий захист», – зазначила Альона Горошко.

За словами Андрія Семиволоса, заступника міністра охорони здоров’я України, дитяча онкологія зараз профінансована на 100%. «Є певний дефіцит щодо забезпечення дорослого населення. Але ми сподіваємося, що зможемо оптимізувати видатки і забезпечити ліками більшу кількість пацієнтів», – зазначив він.

Андрій Семиволос розповів, що Міністерство охорони здоров’я завершує розробку національної стратегії боротьби з онкологічними захворюваннями. Завтра документ мають представити у профільному комітеті Верховної Ради, 12 лютого – на парламентських слуханнях.

«Стратегія включає у себе скринінгові програми, заходи для раннього виявлення захворювання, діагностики, лікування, реабілітації, паліативної допомоги. До її фіналізації залучені фахівці ВООЗ. Ми дуже сподіваємося, що цей документ буде впроваджено. Остання програма протиракової боротьби закінчилася у 2016 році. На жаль, усі попередні програми не змогли бути реалізованими з суб’єктивних та об’єктивних причин», – зазначив Андрій Семиволос.

«Ми тісно співпрацюємо з МОЗ та урядом над розробкою стратегії боротьби з раком з метою забезпечити виконання її 4-х основоположних принципів: попередження, раннє виявлення, діагностика та лікування і паліативна допомога», – розповіла Еліна Далє, радник з питань системи охорони здоров’я Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Рак – на другому місці серед хвороб, що спричиняють смертність у Європі, після серцево-судинних захворювань. Щороку від раку у Європейському регіоні ВООЗ помирають 2,1 мільйонів людей.  У всьому світі рак залишається головною причиною смертності серед дітей.

«У багатьох випадках рак можна попередити. Ми вже багато знаємо про причини онкологічних захворювань. Контролюючи фактори ризику, такі як споживання алкоголю і паління, надлишкова вага, нездорове харчування та брак фізичної активності, ми могли б попередити близько третини випадків. Вакцинація від папіломавірусу людини та гепатиту В – одні з найефективніших способів попередити рак шийки матки та рак печінки. Рання діагностика суттєво підвищує шанси на успішне лікування. Важливо, щоб у медиків було для цього усе необхідне обладнання. Кожен з нас як пацієнт також має розуміти свою відповідальність», – зазначила Еліна Далє.

Вона нагадала, що з 2018 року Глобальне бюро ВООЗ оголосило кампанію боротьби з раком серед дітей. Її мета – знизити смертність на 60% до 2030 року.

 

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Необхідний закон про воєнних злочинців

Звіт Генерального прокурора про реформу ГПУ