Відтепер українські інтернет-користувачі можуть вивчати правила поведінки у соцмережах та медійне законодавство у інтерактивному форматі. Зокрема, дізнатися, за що їх можуть заблокувати, коли настає відповідальність та як не передати свої персональні дані шахраям. Центр демократії та верховенства права розробив освітню гру “Вижити в Інтернеті – місія (не)здійсненна”, яка допоможе користувачам перевірити рівень своєї медійної грамотності.
Також медійні експерти ЦЕДЕМ напрацювали рекомендації для соціальної мережі Facebook, які підкреслюють низку суперечливих аспектів українських реалій та пропонують можливі варіанти вирішення: російську агресію, проблеми дезінформації та чорного піару. Про це йшлося під час прес-конференції, яку Центр демократії та верховенства права провів 30 січня в Українському кризовому медіа центрі.
Соціальна платформа Facebook в Україні нараховує 13 мільйонів користувачів, станом на 2019 рік. Ще у 2014 році було зареєстровано трохи більше трьох мільйонів українців. Лише за останній квартал минулого року українців у соцмережі побільшало на мільйон – ми треті в світі за показником зростання, і поступаємось лише Індії та Філіпінам. В Україні Facebook також є головною платформою для суспільно-політичного спілкування. Так, 43% українців назвали його найвагомішою соцмережею під час виборів. Тим часом, адміністрація FB користується Стандартами спільноти, які не враховують українські реалії – зокрема, агресію Росії.
“Стандарти спільноти Facebook є загальними і розроблені для усього світу загалом. Тож ми розробили рекомендації, які можуть допомогти врахувати український політичний контекст. Так, слід пам’ятати, що в Україні, на жаль, нікуди не поділася війна, тож не можна керуватися лише правилами мирного часу. Крім того, у соцмережі йдуть атаки на громадських активістів та журналістів”, – підкреслив Ігор Розкладай, головний експерт з медійного права ЦЕДЕМ. Наслідком цього є незрозумілі блокування українських користувачів.
Джерело: https://cedem.org.ua/news/tsedem-prezentatsia/
Коментарі
Loading…