Затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Також установили, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.
Постанова передбачає, що військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
- в електронній формі – засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі – Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Дія (у разі технічної реалізації);
- у паперовій формі – на бланку, форма якого затверджена Постановою № 559.
-
ПОСТАНОВАвід 16 травня 2024 р. № 559 Київ “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”
Відповідно до частини дев’ятої статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
форму військово-облікового документа.
2. Установити, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.
3. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, але не раніше дня її опублікування.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 29
При цьому особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
Військово-обліковий документ в електронній формі формується на безоплатній основі за бажанням особи після проходження нею електронної ідентифікації та автентифікації.
Військово-обліковий документ в електронній формі та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу. Бланк військово-облікового документа у паперовій формі виготовляється самостійно районними (міськими) ТЦК та СП або їх відділами згідно з вимогами, зазначеними у додатку до Порядку № 559.
РТЦК та СП можуть роздруковувати бланк військово-облікового документа, який формується за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Бланк військово-облікового документа виготовляється з паперу і має розмір 148 х 210 міліметрів (формат А5). У верхній лівій частині лицьового боку документа вклеюється кольорова фотокартка його власника, яка засвідчується гербовою мастиковою печаткою.
Громадянин України може передавати військово-обліковий документ на бланку працівнику, відповідальному за ведення військового обліку, для внесення змін за умови одержання розписки, оформленої за формою згідно з додатком 3 до Порядку № 559. Військово-обліковий документ на бланку повертається громадянину України не пізніше семи робочих днів з дня видачі такої розписки.
Коментарі
Loading…