in , ,

Про право іноземця бути підприємцем на спрощеній системі оподаткування?

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо права іноземців або осіб без громадянства, які зареєстровані як СПД, застосовувати спрощену систему оподаткування.

Відповідно до п. 177.12 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами, а підпунктом 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні. Якщо особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі, якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Тобто фізичні особи – іноземці або особи без громадянства, які зареєстровані суб’єктами господарської діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, що передбачені главою 1 р. XIV ПКУ.

Детальна інформація щодо зазначеного питання розміщена у розділі 107.01.02 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Велика Палата ВС визначила, до якої юрисдикції належать вимоги особи у процедурі банкрутства про оскарження ППР

Прожитковий мінімум має бути прив’язаний до мінімальної заробітної плати.