in , ,

Прожитковий мінімум має бути прив’язаний до мінімальної заробітної плати.

В Україні змінять методологію розрахунку прожиткового мінімуму, внаслідок чого цей показник зможе задовольнити потреби людини.

Джерело: міністерка соцполітики Марина Лазебна у коментарі телеканалу “Дом

Деталі: За її словами, основна проблема нинішньої ситуації полягає в тому, що до прожиткового мінімуму прив’язані розміри штрафів та інших відрахувань.

Пряма мова: “Ми аналізували 180 законодавчих актів, у яких є прив’язка до прожиткового мінімуму, і дивилися, на що її можна замінити. І ми знайшли цю конструкцію.

Вирішили залишити цю прив’язку у формуванні основних нарахувань, визначених Конституцією: тільки пенсія, тільки мінімальна зарплата. І прожитковий мінімум для людини має бути реальним і не може бути навіть як розмір у бюджеті. Сума повинна бути вище. А все інше прив’язуємо до базових виплат, щоб у людини не було теж ніяких втрат”.

Більше деталей: Міністерство соціальної політики за участі експертів розробило комплекс змін до чинного законодавства, щоб докорінно змінити ситуацію. Проєкти вже підтримані урядом, їх передано до парламенту.

“Вийшло 4 законопроєкти. Один про методологію, другий про відв’язання, далі — про базові величини для штрафів і для соціальних виплат, доплат. Ми це все прописали”, — зазначила міністерка.

 

Довідка: З 1 липня в Україні загальний показник прожиткового мінімуму становить 2294 грн, з 1 грудня він зросте до 2393 грн. Прожитковий мінімум встановлений для різних категорій громадян:

  • діти до 6 років — 2013 грн (з 1 грудня — 2 100 грн);
  • діти від 6 до 18 років — 2510 грн (з 1 грудня — 2618 грн);
  • працездатні особи — 2379 грн (з 1 грудня — 2481 грн);
  • особи, які втратили працездатність — 1854 грн (з 1 грудня — 1934 грн).

Читайте також: Уряд затвердив бюджет-2022: хто отримає більше, а кому доведеться затягнути паски

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про право іноземця бути підприємцем на спрощеній системі оподаткування?

Актуальні правові новини