in , ,

Укрексімбанк готовий до передачи прав вимоги за проблемними кредитами.

Скандально відомий Укрексімбанк готовий до передачи прав вимоги за проблемними кредитами. Найближчим часом на електронні аукціони будуть виставлені непрацюючі кредити позичальників-юридичних осіб, загальний обсяг яких сягає десятків мільярдів гривень. В перспективі планується також продаж проблемних кредитів фізичних осіб.

Першим лотом є права вимоги за кредитним договором та дебіторська заборгованість позичальника із забезпеченням у вигляді незавершеного об’єкту будівництва. Зведення багатофункціонального комплексу преміум-класу Sky Towers площею 223 тис. кв. м. у центрі столиці було зупинено через погіршення фінансового стану інвестора. Торги зі стартовою ціною в 7,145 млрд грн відбудуться 3 листопада на аукціоні OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України). Загалом на поточний момент на торги виставлено 7 лотів на загальну суму понад 24 мільярди гривень.

Процес продажу прав вимоги передбачає проведення декількох англійських та голландських аукціонів з поетапним зниженням ціни. На першому аукціоні права вимоги виставлені за ціною, що дорівнює розміру заборгованості позичальника перед банком. Перехід до наступних аукціонів відбуватиметься за наявності попиту на певний лот та за умови, що застосування цього сценарію буде найбільш економічно вигідним для банку.

«Продаж прав вимоги з аукціону для нас є можливістю почати використання нового механізму врегулювання простроченої заборгованості, який може дозволити ефективно та швидко очистити баланс банку від NPL. Кожен кейс вивчатиметься окремо, і залежно від інвестиційної привабливості та поточної ринкової ситуації визначатиметься найбільш ефективний інструмент врегулювання заборгованості.  За нашими оцінками, банк може стати одним із лідерів на ринку реалізації прав вимоги до боржників у корпоративному сегменті», – повідомив член Правління Укрексімбанку Дмитро Каплюк.

Для визначення ціни продажу прав вимоги на голландських аукціонах банком на конкурсній основі залучатимуться незалежні експерти та суб’єкти оціночної діяльності.

«Це новий етап партнерства СЕТАМ з Укрексімбанком. Цього року ми успішно реалізували інвестиційні активи банку на суму понад 400 млн грн. Від проекту з продажу прав вимоги NPL очікуємо не менш значущих результатів. СЕТАМ, зі свого боку, готовий кваліфіковано організувати продаж нових лотів, як на англійських аукціонах на підвищення ціни, так і голландських на її пониження», – зазначив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Олександр Мамро.

За публікаціями у ЗМІ

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Постанова ККС ВС про неправильне застосування закону при перекваліфікації дій особи на умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання

Пленум Верховного Суду таємним голосуванням обрав нового голову Верховного Суду – суддю Верховного Суду Всеволода Князєва.