in

Про роль Австрії у війні з росією…

Привіт всім!

Наступне, ймовірно, здасться «надзвичайно незвичайним» і точно «не стосується України». Будь ласка, будь ласкавий і прочитай, перш ніж думати так: наскільки я готовий сказати, це дуже пов’язано з увімкненням Путіна на міжнародній арені, а отже, і з його війною на знищення України.

Суть цієї історії в тому, що її спонукали запитання читачів на кшталт: «Том, а що ти про це скажеш »….

***

Для початку, приблизно одна хвилина «погуглити» могла б пояснити журнали, які є авторами наведених вище/обговорюваних функцій (та редакторів, відповідальних за публікацію їхніх матеріалів) – багато. Як чудовий приклад подивіться цей матеріал BBC ще в 2018 році . Іншими словами, Австрія «традиційно» є «центром шпигунства» в ЄС.

Щоб вам було легше орієнтуватися, суть австрійського політичного ландшафту легко узагальнити:

– 1.) SPÖ: раніше найсильнішою партією в цій країні (з 1945 р.) була «лівоцентристська» Соціалістична партія Австрії;

– 2.) ÖVP: зазвичай другою за силою партією в Австрії є «центристсько-консервативна» Народна партія Австрії; поки,

– 3.) FPÖ: тим часом партією, яка приваблює більшість виборців, є «ліберальна» (в європейському стилі, а не в американському стилі), Ліберальна партія Австрії (за межами Австрії ця партія найбільш відома своїм покійним лідером Йоргом Гайдером, який переслідував (висловлюючись дипломатично) «скоріше неонацистську ідеологію», перш ніж розтратити мільярди під час скандалу Hypo Alpe Adria , який, що зручно, вибухнув після його смерті (імовірно, ÖVP також була залучена ).

У той же час Австрія також надає Агентству національної безпеки США (відоме АНБ) дві свої найбільші розвідувальні бази в Європі: посольство США в 9 -му окрузі Відня та Міжнародний центр Донауштадт (побудований поруч із «ООН-Сіті»: пам’ятайте, що Відень є третім за величиною центром ООН після Нью-Йорка та Женеви).

….третя, «Вілла АНБ» у Пецляйнсдорфі, здається, втратила значення: обладнання там застаріло…

***

Як далі, вам потрібно пам’ятати про це (і це лише кілька випадків, які мені спадають на думку):

– Відразу після Другої світової війни, коли Австрія була окупована та поділена на чотири окупаційні зони, і спалахнула (Перша) холодна війна, США (тобто ЦРУ) і Франція розпочали організацію таємної, добре навченої організації «Залишитися». За організацією , яка мала на меті збирати розвіддані та проводити диверсійні операції в країні, якщо Радянська влада захопить її.

– У 1960-1990-х роках одним із найвпливовіших політиків Австрії був журналіст, а потім мер Відня Гельмут Зілк із SPÖ. Він роками працював на чехословацьку спецслужбу.

– У 1960-1970-х роках, коли SPÖ домінувала на політичній сцені, Австрія стала першою країною на «Заході», яка почала імпортувати радянський газ. Державна нафтогазова корпорація ÖMV (тим часом OMV) була залучена до шиї і заробила таким чином мільярди ( і пишається цим теж ).

(…який сюрприз тоді, залежність Австрії від російського газу лише зросла після повного вторгнення Путіна в Україну…)

– Навіть у 1990-х і 2000-х роках, коли Росія була в тріщинах і не вела агресивні війни на винищення по всьому світу, загальним правилом у Відні було те, що якщо хтось хоче з кимось зустрітися (скажімо: якийсь «чутливий» контакт, незалежно від того, чи ділового характеру чи безпеки), найкраще уникати цього в місті. Принаймні, не в 1- му районі (також «місто»: історичний центр Відня). Тому що (цитата когось, кого я не можу назвати) «місто повне шпигунів, і ніхто не може сказати, хто прослуховував або стежив».

– У 2015 році, коли Путін був у міжнародній ізоляції через вторгнення до Криму, саме президент Австрії Фішер (SPÖ) запросив його з діловим візитом до Відня, таким чином допоміг Путіну вийти з міжнародної ізоляції:

– Тоді Фішер і Австрійська промислова палата (у якій домінує ÖVP) також організували велику зустріч із провідними лідерами австрійської економіки. І… о, чувак: усі вони були в хорошому моді та жартували:

У цей момент дуже важливо завжди пам’ятати ще один факт: як можна легко прочитати в чудовій книзі Кетрін Белтон « Люди Путіна» : організована злочинність і великі підприємства в Росії жорстко контролюються ФСБ Путіна. Винятків із цього правила немає ( а якщо, то винятки закінчуються як у Навального та ще мало хто). Тобто існує тісна співпраця між політикою, «(топ) бізнесом», організованою злочинністю та розвідкою.

Який тоді сюрприз,

– у 2016 році FPÖ підписала «договір» (тобто пакт) з Путіним ,

– у 2018 році Катрін Кнайсль, міністр закордонних справ Австрії під час перебування FPÖ в коаліційному уряді з ÖVP, запросила Путіна на своє весілля , і

– до сьогодні FPÖ проводить дружню до Путіна політику на міжнародній арені (а Кнайсль, тим часом розлучившись, живе «в еміграції» в Росії…)

– …також «живе в еміграції» в Росії Ян Маршалек , один із двох австрійських ініціаторів скандалу Wirecard ; це чиста випадковість, що Марсалек мав зв’язки з ФСБ…

– ….так само, як це чиста випадковість, що і ÖVP, і FPÖ були залучені в десятки інших, великих корупційних скандалів за останні 20 або близько того років…

– … під час якого кілька офіцерів австрійського Bundesheer (Австрійської армії) були заарештовані та перебувають під слідством за шпигунство на користь росіян (ось один приклад , хлопець працював на ГРУ близько 30 років…. До речі, якщо визнають винним у усі вони отримують такі вироки, як « три роки в’язниці » тощо), а

– новини про випадки, коли іноземці працюють агентами ФСБ чи ГРУ, навіть не потрапляють на «сторінку 2» австрійських газет…

***

Загалом… і щоб відповісти на оригінальне запитання: немає нічого нового в тому, що Відень є одним із головних центрів діяльності російської розвідки в ЄС. Або, якщо «новини», то тільки для журналістів (і редакторів газет), які про все це просто не мають уявлення. Навпаки: цей конгломерат розвідка-бізнес-політика є просто стрижневим елементом австрійської внутрішньої та зовнішньої політики, де основне правило — лягати спати з усіма, хто хоче .

… звичайно, за умови, що інша сторона заплатить достатньо .

Іншим традиційним аспектом зовнішньої політики Австрії є те, що політика робить усе від неї залежне для задоволення інтересів австрійської олігархії. Вільно вздовж девізу (цитую колишнього директора Австрійської промислової палати): «якщо ми цього не зробимо, то це зроблять американці чи інші»,

Не дивно, що колишній член австрійського уряду (і ÖVP) зауважив у чаті з одним із своїх приятелів: « тепер ти в уряді, а отже, повія багатих ».

Ах так, і ще: в Австрії зрада та бізнес-шахрайство не є «небезпечним», а дуже прибутковим бізнесом. Щонайбільше це коштує трошки з точки зору адвокатів, двох-трьох років розслідувань і – можливо – стільки ж у в’язниці. Після цього людина насолоджується життям.

…звичайно, усі вони пов’язані з ФСБ чи АНБ, різними банками (див. RBI ) чи страховими компаніями, конкретними політичними партіями чи якоюсь «іншою організацією подібного роду».

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Мінекономіки заявили про стійкість української економічної системи

Як отримати військовий квиток у “Резерв+”: покрокова інструкція від Міноборони