in

Питання справедливості і громадянські права…

Аспен Інститут Київ спільно з Асоціація правників України / Ukrainian Bar Association за підтримки Програма USAID «Справедливість для всіх» – USAID Justice for All Activity і National Endowment for Democracy провели Діалог “Суспільний договір: виміри справедливості”. У заході взяли участь представники судової влади України, антикорупційних органів, медіа, наукової спільноти, громадянського суспільства, міжнародних організацій, народні депутати України та правники з різних сфер.
💬Під час першої сесії Olesya Ostrovska, генеральна директорка Національного культурного мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал», та Євген Глібовицький, директор Інституту Фронтиру, говорили про вплив війни на колективне розуміння громадянських прав та обов’язків, зміну уявлення про справедливість в українському суспільстві після повномасштабного вторгнення та його вплив на суспільні очікування щодо надійності правових інституцій в поляризованому суспільстві.
Інтерактивний формат заходу допоміг учасникам поділитися баченням ролі адвокатури у забезпеченні права на захист, оцінити ризики впливу громадської думки на правосуддя, обговорити основні виклики незалежності судової влади в Україні під час війни.
Ділимося деякими тезами обговорення:
🔹Система правосуддя не може повноцінно функціонувати без адвокатури. Судова реформа не буде мати свого логічного завершення без реформування інституту адвокатури.
🔹Невідворотність покарання, незалежна судова система та громадський контроль є ключовими факторами забезпечення справедливості.
🔹Варто працювати з суспільним уявленням про справедливість. Просвіта займає у цьому питанні основоположну роль.
🔹Забезпечення справедливості — це пошук балансу у вирішенні етичних та моральних дилем, що є особливо складним в умовах воєнного часу.
🔹Гласність судових процесів та підзвітність суддів є ключовими аспектами забезпечення справедливості.
🔹Варто активізувати громадську просвіту в правових питаннях для запобігання винесення суспільством “вироків без судів”.
🔹Перевірка фактів — один з методів запобігання емоційному забарвленню під час висвітлення чутливих новин. Необхідно проводити комунікаційну роботу: зрозумілою мовою пояснювати суспільству новини сектору правосуддя.
🔹Для запобігання можливим перешкодам в об’єктивному сприйнятті судових рішень суспільством важливо підтримувати високий рівень професійної етики та прозорості у судовій діяльності.
🔹Потрібно налагодити комунікацію із суспільством стосовно ухвалених рішень, що дозволить підвищити довіру до судочинства в цілому.
Діалог модерували Denis Poltavets, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ, та Anton Drobovych, модератор Аспен Інституту Київ, Голова Українського інституту національної памʼяті.
Проведення Діалогу координувала Олена Фоміна, директорка програмних напрямів Аспен Інституту Київ.
Дякуємо учасникам за щире обговорення та обмін думками. Сподіваємося, різні перспективи розширили уявлення кожного про виміри справедливості в сучасних умовах.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Парламент України прийняв у першому читанні закопроєкт щодо повноважень інспекторів з паркування у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

До Києва прибула місія МВФ: що обговорюватимуть