in ,

Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження БЕБ: що зміниться

Верховна Рада України на засіданні в четвер, 20 червня, підтримала законопроєкт №10439 про перезапуск Бюро економічної безпеки. Документ прийняли в цілому. Таким чином виконана вимога МВФ.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк від партії “Голос”. Законопроєкт підтримали 239 депутатів.

Зранку 20 червня перед голосуванням комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив до другого читання фінальну версію законопроєкту про реформу БЕБ. Ухвалення законопроєкту було однією з вимог МВФ.

БЕБ України з’явилося у травні 2021 року. Головна мета створення органу – зменшити тиск правоохоронців на бізнес та знизити кількість обшуків. Реформа БЕБ необхідна для того, щоб припинити старі методи переслідування бізнесу владою – безпідставні перевірки, тиск кримінальними справами. До реформи за економічну безпеку відповідало одразу кілька органів: СБУ, Національна поліція, Податкова міліція Державної фіскальної служби.

Тепер, після ухвалення закону, одна з головних новацій полягає у зміні порядку призначення та звільнення директора БЕБ. Раніше конкурсну комісію формували РНБО і Верховна Рада, то після ухвалення змін це право переходить до Кабінету міністрів.

Нового голову БЕБ має обирати комісія з 6 членів, де половина – міжнародні експерти з правом вирішального голосу. Для призначення директора БЕБ потрібно чотири голоси, зокрема не менш ніж два – від “міжнародників”.

Конкурсна комісія подає на розгляд прем’єр-міністру України не більше двох відібраних з-поміж учасників конкурсу кандидатур. Після цього Кабмін має десять днів на призначення директора БЕБ.

Через рік і через три роки після призначення директора БЕБ має відбутися зовнішня незалежна оцінка ефективності діяльності Бюро спеціальною комісією, яку призначить Кабмін на підставі пропозицій міжнародних організацій. Негативний висновок аудиту буде підставою для звільнення директора.

Закон набере чинності одразу після ухвалення і публікації. Після цього мають обрати нового директора БЕБ, а також розпочати атестацію працівників. Переатестація працівників БЕБ також проводиться комісією, де шість представників має подати новообраний директор БЕБ і ще шість – міжнародні партнери за пропозицією українського бізнес-середовища.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Військовозобов’язані можуть отримати сповіщення від ТЦК поштою: які самі

Як вбивці створюють кримінальну погоду в рф