in ,

Реформувати фінсектор України: як це планується

Агентство США з міжнародного розвитку планує укласти контракт з фахівцями, які мають зайнятися перетворенням фінансового сектора України. Зокрема, планується створити в країні сучасний і конкурентний ринок, «близький до стандартів Євросоюзу».

Американське Агентство з міжнародного розвитку (USAID) планує виділити $ 5 млн у рамках програми з реформування фінансового сектора України. Як наголошується в документі, з яким ознайомився RT, мета заходів – надати підтримку системних змін української економіки.

«Передбачається перетворити фінансовий сектор України в сучасний, ефективний і конкурентний ринок, близький до стандартів Європейського союзу та інтегрований з міжнародними фінансовими системами. Ці перетворення дозволять мобілізувати приватні фінансові ресурси для забезпечення в Україні сталого економічного зростання », – пояснили в USAID.

В американському агентстві уточнили, що за показником ВВП України є великою країною, що розвивається, проте її фінансова система ще недостатньо «зріла». Автори документа вказують, що в цьому секторі залишається чимало проблем, незважаючи на реформи, які проводить влада.

«Існуюча українська фінансова система залишається недорозвиненою, пропонує мало фінансових продуктів і послуг, не має довіри з боку споживачів і інвесторів і страждає від корупції і інсайдерської торгівлі. У нинішньому вигляді фінансова система не в змозі адекватно підтримати економічне зростання і розвиток країни », – йдеться в документі.

Американське агентство з міжнародного розвитку (USAID) має намір удосконалити роботу українського парламенту. 

У зв’язку з цим підрядникам, з якими USAID укладе контракт, належить пропрацювати чотири компоненти програми.

Перший передбачає забезпечення «сильного і незалежного» регулювання фінансового ринку, а також нагляду над ним. Виконавці повинні посилити потенціал регулюючих органів фінансового сектора, підтримати розробку законів і державної політики, просувати структурні реформи в банківському і небанківському секторах, в тому числі в сфері страхування, інвестицій і ринку капіталу.

Мета другого компонента – розвиток фінансової інфраструктури, включаючи розширення використання сучасних платіжних систем. В рамках третього блоку фахівцям необхідно мобілізувати участь приватного сектора у фінансовій системі республіки і розширити його можливості щодо виходу на нові ринки.

Останній компонент полягає в підвищенні прозорості та підзвітності ринку за допомогою підтримки «незалежних джерел інформації», залучення бізнес-асоціацій та організацій громадянського суспільства в якості захисників і спостерігачів за реформою.

Як підкреслюється в документі, програма буде ґрунтуватися на результатах завершується проекту агентства США  «Трансформація фінансового сектора»  України. Його запустили в 2016 році, а бюджет склав $ 26 млн.

У документі також наголошується, що програми USAID в Україні ґрунтуються на стратегії, яка відображає «пріоритетні для американського уряду напрямки розвитку країни». Зокрема, боротьба з корупцією, ліквідація наслідків «російської агресії», зміцнення демократії та поліпшення економічних перспектив.

Проведенням реформи фінсектора на Україні стурбовані не тільки Сполучені Штати. Змін вимагає від Києва і Міжнародний валютний фонд (МВФ) – головний кредитор країни.

Як  заявив  в березні директор департаменту комунікацій організації Джеррі Райс, МВФ очікує від української влади забезпечення незалежності Національного банку і ефективної діяльності антикорупційних інституцій.

Міжнародний валютний фонд уважно стежить за діями Києва щодо забезпечення незалежності Національного банку і ефективної …

Відзначимо, що Україна є учасником  програми допомоги stand-by від МВФ , обсяг якої досягає близько $ 5 млрд. Її дія закінчується в 2021 році. На даний момент Київ отримав тільки один транш в розмірі $ 2,1 млрд. Решту суми планувалося перерахувати шляхом ще чотирьох траншів.

Однак раніше, за даними ЗМІ, в МВФ фактично вирішили призупинити програму через дії України. Керівництво фонду серед іншого було невдоволено великим дефіцитом українського держбюджету і втручанням влади в роботу Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Тим часом в Києві вважають, що МВФ діє несправедливо по відношенню до України. За словами президента країни  Володимира Зеленського , його держава перебуває в стані війни і «змушене по-іншому вибирати пріоритетні галузі для проведення реформ».

«Я вважаю, не можна порівнювати стратегію поведінки МВФ з Україною з іншими країнами. Нашу країну просто не можна ставити в один ряд з іншими. Тому що у нас є ускладненість, тому що йде війна. Тому що витрачаються гроші не на пріоритети з точки зору економіки, а з точки зору безпеки. Спочатку військові, спочатку медицина, потім все інше », – сказав український лідер.

За публікаціями у ЗМІ

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Україна відповіла на контрмеморандум Росії до Міжнародного суду ООН

У Лондонському Тауері запрацював аудіогід українською