in

Росіяни побоюються загострення російсько-американських відносин і збройного конфлікту на Донбасі.

На початку року громадян Росії охопили нові страхи.
Дії поліції і судів на протестних акціях, а також можливі потрясіння через ситуацію навколо Олексія Навального найбільше турбували росіян на початку року, випливає з чергового «Національного індексу тривожності», підготовленого Компанією розвитку громадських зв’язків (КРОС).
За даними дослідників, в січні-березні в соцмережах спостерігався сплеск негативних висловлювань як на адресу правоохоронців, так і протестуючих. Зростання тривожності також пов’язаний з коронавірусів і страхом перед початком війни, вважає експерт.

Головними джерелами страхів росіян в першому кварталі 2021 року стали зростання цін на продукти харчування, протести і тиск держави на соцмережі. В першу десятку приводів для тривоги також увійшли загроза «революції і потрясінь» через ситуацію навколо Олексія Навального, загострення російсько-американських відносин і збройного конфлікту на Донбасі, продовження пандемії (поява нових штамів коронавируса, введення ковід-паспортів і обов’язкової вакцинації), «нашестя вовків» в малих населених пунктах і паводок.

Нагадаємо, «Національний індекс тривожності» виявляє і ранжирує фобії на основі аналізу новин в ЗМІ і найбільш обговорюваних тем в соціальних мережах, а також їх співвідношення. У четвертому кварталі минулого року росіяни найбільше боялися падіння рівня життя, недостатній рівень медичної допомоги на тлі епідемії коронавируса і можливих наслідків вакцинації від нього.

За значущістю для громадян на початку 2021 року на перше місце вийшов страх перед діями поліції і судів у зв’язку з акціями протесту.
Згідно з висновками доповіді, цю тему в соцмережах обговорювали в 7,7 рази активніше, ніж в ЗМІ. На другому місці опинився страх перед «навалою вовків» (обговорювалася в 5,9 рази активніше), а на третьому – загроза «революції і потрясінь» через ситуацію навколо Олексія Навального (в 3,7 рази).
COVID-19 і його наслідки найбільше стурбували росіян в 2020 році
За даними «індексу» на початку року в соцмережах відзначався сплеск як негативних висловлювань на адресу правоохоронних органів і судів, так і побоювань у тому, що протестні акції спрямовані на «дестабілізацію обстановки», яка загрожує масовими заворушеннями, підривом конституційного ладу і «кольоровою революцією ». Найбільш характерним це було для жителів Москви, Санкт-Петербурга і Новгородської області. При цьому страх перед «навалою вовків» стало актуальним у зв’язку з появою даної проблеми в багатьох регіонах: Архангельської, Омської, Нижегородської, Смоленської, Псковської, Московської, Кіровської областях, Республіці Комі, Карелії, Бурятії та інших.
За словами директора по аналітиці КРОС Андрія Лебедєва, тригером для зростання тривожності росіян стала політична повістка, і в першу чергу акції протесту:
Переважна частина суспільства не хоче революцій і потрясінь, оскільки побоюється їх наслідків. У той же час то, як діють правоохоронні органи і які рішення приймають суди, людям теж не дуже подобається ».
Лебедєв впевнений, що, «навіть не погоджуючись з протестуючими, люди приміряють відбувається на себе і відчувають тривогу і за власну безпеку».
Кожен третій житель Росії в 2020 році скаржився на симптоми депресії
Директор ВЦВГД Валерій Федоров теж констатує зростання тривожності серед населення. Однак, за його словами, в більшій мірі це пов’язано з епідемічною ситуацією і страхом перед початком війни: «Начебто друга хвиля коронавируса закінчилася, але немає відчуття, що перемога над епідемією одержані. У Європі справи йдуть погано, Туреччину закрили, вакцинація в Росії йде досить повільно, що створює ризики третьої хвилі. Страх перед початком війни породжує обстановка в Донбасі і напруженість у відносинах з США ».
Тривожність на тлі протестної порядку, на думку соціолога, активно проявляється серед ліберальної частини населення, яка негативно сприймає погіршення відносин із Заходом, а також серед молоді – головною аудиторії Олексія Навального: «Молодь отримує основну інформацію з інтернету, де картинка більш негативна, ніж по телебаченню. Тому її оцінки того, що відбувається більш критичні ».

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про календарну вислугу років у цілях призначення пенсій на пільгових умовах

Количество смертей на дорогах в год. Кто лидер в Европе и в мире?