in ,

САМОБУД ДО 1992 РОКУ – ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ БЕЗ ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ

Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) на своєму сайті роз’яснила порядок оформлення права власності на будинки, побудовані до 1992 року без відповідних документів про введення їх в експлуатацію. 

https://inspektsia-gask.kiev.ua/ua/vvod-v-ekspluatatsiyu-chastnogo-doma-do-1992-g.html

Відповідно до частини 8 статті 39 Закону про містобудівну діяльність, заборонено використання (експлуатація) збудованого, але не введеного до експлуатації будинку.

Таким чином, без введення будинку в експлуатацію та отримання документів (акт готовності, сертифікат відповідності), цей факт, що підтверджують, державний реєстратор побудований будинок не зареєструє.

Проте, ця вимога не поширюється на будівлі, які перестали будувати до 05.08.1992 р. До цього часу в Україні не існувало нормативного документа, який вимагав би обов’язкового введення приватної споруди в експлуатацію.

А 05.08.1992 р. було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 449 “Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів державного замовлення” (утратило чинність), яка зробила введення в експлуатацію обов’язковою для всіх забудовників.

Одночасно постала стаття 97 Кодексу Законів про адміністративні правопорушення України, яка передбачає накладення штрафу за самовільне будівництво у розмірі 170 грн.

Тому для оформлення права власності (реєстрації) на збудовані до 05.08.1992 р. приватні будинки, дачні будинки, гаражі, сараї, інші господарські будівлі законодавство не вимагає введення таких об’єктів в експлуатацію та отримання від ДАБКу сертифікату відповідності.Також немає підстав для накладення штрафу за такий самобуд: немає закону – немає порушення – немає штрафу. Тому, якщо вас встають оштрафувати за такий об’єкт без документів, такий штраф – безпідставний і незаконний, а посадова особа, яка його накладає, перевищує свої службові повноваження.

Інспекція ДАБК у своєму листі від 01.09.2011 р. N 40-12-2409 «Щодо прийняття в експлуатацію об’єктів, закінчених будівництвом до 5 серпня 1992 року», чітко підтверджує відсутність необхідності введення в експлуатацію споруди до 05.08.1992 р.

Як встановити дату будівництва

Інспекція ДАБК у своєму листі від 01.09.2011 р. N 40-12-2409 вважає, що для реєстрації права власності на побудовані до 05.08.1992 р.об’єкти достатньо технічного паспорта з датою побудови, а документи, що підтверджують введення в експлуатацію, не потрібні.

Однак, з моменту набуття чинності змінами в системі реєстрації прав на нерухоме майно та передачі функцій реєстрації від БТІ до держреєстраторів, виникла проблема, коли реєстратор вимагає той самий набір документів як для нового будівництва, так і для будівель 60-х, 70 -Х, 80-х років.

За наявною інформацією, у Києві  вдається проводити реєстрацію старих самовільних будівель без документів ДАБКу, що підтверджують введення в експлуатацію, очікуємо на роз’яснення Міністерства юстиції України (йому підпорядковуються держреєстратори), щоб це стало однаково доступним для всіх областей України.

Державна реєстраційна служба (Укрдержреєстр) у листі від 12.03.2013 № 95-06-15-13 надала роз’яснення щодо реєстрації прав із видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, побудоване до 1992 року.

У відомстві пояснили, що інспекції Держархбудконтролю до 31.12.2013 безкоштовно протягом 10 робочих днів приймають в експлуатацію об’єкти, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт. Термін, протягом якого проходить технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж, вважається з дня подання

Під цю норму підпадають:

– індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди, прибудови до них, збудовані в період з 05.08.1992 до 12.03.2011;

– Побудовані до 12.03.2011:

– громадські будівлі І та ІІ категорій складності;

– будівлі та споруди сільськогосподарського призначення І та ІІ категорій складності.

Власникам об’єктів будівництва видається також право готовності об’єкта до експлуатації.

Для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, побудоване до 05.08.1992, документом, що свідчить про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, є технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

За что був засуджений Анатолій Папанов

З 16 січня друковані ЗМІ мають видаватися державною мовою