in ,

Ще один день війни…

Всім привіт!

Ще раз вибачте за «мовчання» минулого тижня: велика надзвичайна ситуація в сім’ї заважає мені зайнятися, а я з тих, хто не любить говорити про такі проблеми. Справа в тому: коли я настільки розсіяний, я не можу повністю зосередитися, а потім віддаю перевагу мовчанню, ніж поширювати непідтверджену нісенітницю.

На щастя, Дон дуже уважно стежить за розвитком подій, тому ми всі в цьому відношенні в надійних руках.

***

Курськ

Росія сильно просувалась на схід від Новоіванівки і повільно просувалась із великими втратами до Махновки. Зараз вони лише за 3 км від Суджі. На сильно замінованій дорозі на Малу Локню росіяни втратили три БМД . ГРАФІКА: Український спецназ патрулює ліси та ліквідує окремі позиції.

Потім наприкінці тижня Україна почала наступ на Бердінь і Пушкарне. Також знову перейшли через кордон на Новий Путь і Тьоткіно.

Просування української техніки трасою Р200 у північно-східному напрямку.

Основний напрямок українського контрнаступу – або, принаймні, те, що вказують оприлюднені Росією відео – є «цікавим вибором». Чому намагалися наступати саме в напрямку Харкова, «а не на одну з точок вздовж річки Снагост…» (для «відсікання» російських військ на південь від цієї водної перешкоди) – незрозуміло.

На дорозі на північ від Свердликового безпілотник збив українську бронетехніку.

На східній околиці Руського Поріччя безпілотники завдають ударів по українській піхоті на дорозі та двох БМП, які ховаються в лісі на схід від Погребків . Українська піхота також була атакована на захід від цього села .

Під Мартинівкою протягом останніх кількох місяців точаться бої між Україною та Росією. Після розмінування Україна розпочала штурм дороги на Бердин за 5 км. Пошкоджено або знищено шість українських автомобілів. Погляд на дорогу до та після штурму. Згідно з російським повідомленням, сім автомобілів дісталися Бердіна .

По дорозі українську колону атакували з безпілотників та артилерії .

На південний схід від Мартинівки Україна також вела штурм на Пушкарне , а також на Тьоткіно і Новий Путь, відповідно за 70 і 50 км на захід від Суджі. Подробиць цих зусиль поки що немає.

Україна повідомляє, що до Махнівки окупанти втратили «до батальйону» десантників і північнокорейців. Українську піхоту в Махнівці ловлять безпілотником під відкритим небом. Бредлі стріляє в упор в будинок на східній околиці села. На південній околиці села втрачено український танк.

Після нападу на їхню штаб-квартиру в Льгові велике скупчення особового складу 810-ї морської піхотної бригади зазнало значних втрат від атаки GMLRS в Іванівському , за 30 км від лінії фронту.

82-а десантно-штурмова бригада збила з їх перехоплювачами три безпілотники-розвідники Zala .

***

На схід від Вовчанська та за 3500 метрів від лінії фронту росіяни вдарили з безпілотника в будинок і стверджують, що українську групу безпілотників було знищено на основі перехопленого радіотрафіку.

За 15 км на південь від кордону перехопили російський розвідувальний дрон Supercam . Безпілотники Supercam приземляються з парашутом, і це було продемонстровано за 20 км на північ від кордону .

***

Куп’янськ

У Дворічній були бої, як от цей російський обстріл, але жодних повідомлень про територіальні зміни.

За три кілометри на північ від Лозової без захоплення території було зупинено російський штурм із 13 одиниць техніки .

ГРАФІКА: російська піхота затримана на дорозі за 4 км від лінії фронту.

За 2 км за лінією фронту безпілотником 3-ї десантно-штурмової бригади підбита російська БМП .

***

Терні

Росіяни утримують північний край Терни і намагалися перетнути вузьку дамбу через водосховище, але були зупинені артилерією.

Великий штурм росіян на Терни був зупинений 60-ю бригадою. Частині росіян вдалося зайти в південну частину села: захисники застосували танк, який дуже ефективний як проти техніки, так і проти особового складу. Ворожі дрони заважають використовувати їх частіше.

45- та артилерійська бригада перехоплює російські розвідувальні безпілотники.

***

Сіверськ

Сіверськ знову обстрілюють ракетами .

53-тя бригада полює на росіян у лісах на північ від Білогорівки . Також точилися бої на землі , коли українські війська очищали траншею.

На південь від Виїмки розбитий український пікап .

36-хвилинне відео великої російської атаки 14 грудня. Безпілотники самі по собі не змогли зупинити численні хвилі невеликого російського штурму, тому артилерія, танки і навіть піхота вступили в бій з росіянами. Російські танки були надійно захищені від безпілотників, але це означало, що вони не могли повертати башту. Що мене здивувало, український танк розминався з російським на відстані менше 200 метрів. Ось хронологія подій . Нижче наведено маршрути, якими йшли різні російські сили. Вони втратили майже всю техніку на центральній трасі та танк на північній. Південний шлях був просто піхотним.

***

Бахмут

Знову були важкі бої в Часовому Яру, як у бомбардуваннях, так і в піхотних боях. Росіяни закріпили свій коридор уздовж залізничної берми до вокзалу; Українці припинили контратаку в районі Каналу, і тепер обоє воюють за центр міста.

Російський безпілотник вдарив по вогнетривкому заводу в центрі міста, ще більше – по будівлях на півдні.

Російський ланцет перехоплено за 8 км на захід від Часів Яр.

Су-25 летить низько перед тим, як швидко набрати висоту, випустити ракети AASM-250 Hammer, а потім повернутися на палубу, щоб пришвидшити. Факели розгорнуті, щоб відволікти будь-яких потенційних ІЧ-привідників. Ця ракета була випущена за 15 км від лінії фронту поблизу Костянтинівки і має дальність 70 км. Під час таких місій Су-25 має явний недолік перед МіГ-29, Су-27… можливо, також перед F-16: він повільніший, у свою чергу дає росіянам більше часу, щоб його виявити та протистояти.

Торецьк

Після непоясненого виведення 12-ї бригади НГ «Азов» з цього напрямку (початковий «батальйон «Азов», тим часом значно розширений), ще в листопаді, ЗСУ обороняє це місто однією повною бригадою, різними батальйонами та багатьма одиниць БПЛА – і втрачає позиції. Чому це і як це допомагає продовжувати розбивати бригади на батальйони, розкидані по всьому полі бою завдовжки 1500 кілометрів, замість того, щоб тримати їх частини разом… ми з Томом не можемо зрозуміти. Ми лише впевнені: якби всі в ЗСУ вище рівня командування бригади були б компетентними ….без генія, просто компетентним …російські втрати були б на 50% вищими, а українські втрати були б на 50% меншими, і місця як би Торецьк ніколи не пропав.

Натомість… ну… тим часом ми «звучимо як зламана платівка»; дві додаткові частини міста були втрачені за останні кілька днів; і росіяни затримали більшу частину Леонідівки теж. «Таємниці Сирського та друзів»…

Росія стверджує, що їх бомбардування з гаубиці Д-30 знищило станцію управління безпілотниками , що складається з антени та модуля Starlink, за 2 км від лінії фронту.

Російські безпілотники завдають ударів по цілях у північному Торецьку та Дружбі . Українські безпілотники також завдають ударів по цілях на півночі Торецька , атакуючи деякі з них протитанковими мінами .

На цьому відео показано обстріл центру Торецька українською артилерією. На ньому також показано, як артилерійська установка веде вогонь у траншеї, достатньо глибокій, щоб повністю охопити гармату сіткою над головою.

Український танк обстрілює росіян , які просувалися до Щербинівки. Безпілотники, піхота і танк вступають у бій з іншими російськими силами. Останні десять секунд є ГРАФІЧНИМИ. Російські ракети приземляються на схід від села.

У Леонідівці атакують російську техніку та піхоту .

Це може бути старіше відео, оскільки на ньому показано, як безпілотники бригади «Азов» полюють за штурмом семи квадроциклів .

***

Покровська

Протягом останнього тижня Росія досягла невеликого, але стабільного зростання в обох кінцях цього сектора. 425-й десантно-штурмовий батальйон «Скала» з безпілотників і наземних підрозділів атакує наступаючі російські підрозділи від Нововасилівки до Піщаного. Діючи як «пожежна бригада», батальйон контратакує російські штурми, але: цей одиничний підрозділ недостатньо великий, щоб убезпечити, а потім утримати всі землі, відновлені в цьому секторі. Зі східного боку Росія наступає в районі Воздвиженки.

Російський безпілотник знищив українську техніку на південній околиці Покровська. Другий безпілотник відправляється полювати на пасажирів, і видно пошкодження. Ще один пікап знищений.

Український танк 32-ї бригади в упор обстрілює позиції росіян у Новотроїцькому , ймовірно, два тижні тому. За 1500 метрів на північ від села безпілотники 32-ї бригади атакують росіян. За кілометр на захід знищена БМП.

425-й десантно-штурмовий батальйон «Скала» бере в полон загін росіян за 800 метрів на схід від Піщаного . Після цього росіяни розповідають про свої жалі.

За 50 метрів на північ від Зеленого підбита українська БМП. Миттєвий ефект невідомий, але до того часу, коли другий дрон прибуде, він уже повністю охоплений вогнем.

25-та бригада вступає в бій у Лисівці .

Задокументовано, що 5-та десантно-штурмова бригада воювала на південь від Часового Яру. Зараз частина цього підрозділу веде бій з російськими військами на північній частині Новогродівки . 38-ма бригада морської піхоти також використовує в цьому районі безпілотники.

Покинуту російську БМП за 400 метрів на схід від Нововасилівки збив безпілотник. Другий безпілотник ширяє поруч майже хвилину, можливо, щоб побачити, чи не пошириться невелика пожежа, перш ніж влучити в БМП. За 3 км на південь від села російський MRAP та його піхота атакуються безпілотниками. У самому селі 425-й вичистив росіян з ряду будинків. Поки що.

414-та бригада безпілотників (Мадяр) вела атаки за 4 км за лінією фронту . Безпілотник-спостерігач стежить за групою росіян, поки вони не поселяються в цегляній будівлі. Потім відправляється безпілотник, щоб знищити їх, але замість того, щоб увійти в двері та вибухнути всередину, він не влучив у двері та вибухнув назовні. Потім росіяни йдуть, щоб знайти нову будівлю, але наполегливі спостереження вистежують їх на новому місці. Цього разу дрон вибухає всередині.

Російський блогер повідомив, що Україна замовила велику кількість волоконно-оптичних котушок у Китаї і що безпілотники Magyar вже використовують їх у районі Покровська.

Сітки забезпечують певний захист від безпілотників для окопів, які сполучаються з вогневими позиціями. Побудували їх нібито за місяць у Покровському районі. Сподіваємось, вони були розміщені десь, що буде корисним у військових цілях. У минулому деякі оборонні позиції були справді вигідні росіянам у їхній атаці.

***

Курахове

Курахове впало, а від Зеленівки до Шевченка менше шести кілометрів. Україна має ще одну можливість відійти без втрат значних втрат: справді, останні дві доби ЗСУ на цьому напрямку очікувано відступили на рубіж Даче – Янтарне.

На східній околиці Новоєлизаветівки екіпаж російського танка втрачає обстановку та в упор б’є по російському штурмовику. На західній околиці села російський плакат стверджує, що російські безпілотники мали успіх, незважаючи на глушіння засобами РЕБ. Фактично, кожне із зображень показує втрату зв’язку, коли дрони все ще знаходяться на великій відстані від своїх цілей. Його все одно публікують і називають успішним. Просто довіряй їм. Пізніше 11-та бригада НГ (Україна) знищила Т-80 та інші російські цілі в с.

На південній околиці Петропавлівки знищено українську БМП. За один кілометр на схід ще один знищений.

Дачне та західна околиця Курахового обстріляні ракетами та артилерією відповідно. Невдовзі росіяни вивісили прапор на Курахівській ТЕС, фактично означаючи кінець українського контролю над містом. По українських позиціях у Дачному знову обстрілюють артилерією та ракетами .

Дачне забили ракетами. Західне Курахове було оштукатурено артилерією.

За 1500 метрів на північ від Сухих Ял 37-ма бригада морської піхоти втрачає колісний легкий танк АМХ-10.

124-та бригада ТД знищила МТ-ЛБ за 3500 метрів на південь від Розлива . 37-ма морська піхота б’є по кількох машинах і піхоті в одному районі.

***

Велика Новосілка

З будь-якої причини звітів із цього сектору дуже мало.

Російський безпілотник , який літає над Великою Новосілкою , закликає українців здатися .

***

Кам’янське

Останні два тижні йдуть бої навколо Кам’янського, ініційовані українцями, вони набрали близько 500 метрів. На східній околиці міста російські безпілотники скидають пелюсткові протипіхотні міни .

***

Херсон

Розбомблено російський командний пункт між Кринками та Козачими Лагерями . Решта стіни споруди перетворюються на сірий пил, що покриває рослинність.

За 10 км від зруйнованої дамби Нова Каховка Україна розбомбила будівлю, населену росіянами в Коробах.

ГРАФІКА: 126-та бригада територіальної оборони за допомогою безпілотників скидала бомби на росіян, які потрапляли на острів Козацький .

***

Крим

З травня 2024 року надводні морські дрони «Магура-5» були оснащені переробленими інфрачервоними ракетами «повітря-повітря» малої дальності самонаведення R-73 (ми бачили, як серби робили щось подібне ще в кінець 1990-х; потім хуси в Ємені роблять щось подібне з 2016 року). Це абсолютно здивувало росіян, і, як повідомлялося, у червні 2024 року морський безпілотник збив гелікоптер Ка-29 .

Причина: росіяни використовували вертольоти для полювання на морські безпілотники.

Минулого тижня поблизу мису Тарханкут, що на західному березі Кримського півострова, морський безпілотник збив вертоліт Мі-8 . Згідно з початковими повідомленнями, другий вертоліт був пошкоджений , але пізніше повідомлялося, що третій гелікоптер також був знищений . На відео видно російський реактивний літак, морський безпілотник ледь не потрапив під вогонь із гармати чи кулемета, видно, як ракети летять у небо, один гелікоптер вибухає і падає в море, а екіпаж іншого вертольота відпускає ракети, намагаючись врятуватися: R-73 можуть тягнути 40 г, тому жорстке маневрування не дуже допоможе проти них.

Дрон з жалом: зліва видно ракету Р-73. Права пускова рейка виглядає порожньою, тобто одна ракета вже випущена.

Невідоме місцезнаходження

Повідомляється, що росіяни збили власний Мі-28, ймовірно, в районі Ростова під час атаки безпілотника.

Я не знаю, коли і де це сталося , але, схоже, не було вибухового вантажу. Наприкінці ви бачите волоконно-оптичний кабель і досить швидко з’являється фігура людини.

***

Росія

Тепер, коли російський газ більше не йде через українські трубопроводи, Україна відмовиться від 800 мільйонів євро на рік у вигляді зборів за транзит, а Росія втрачатиме 5 мільярдів євро на рік від продажів. Газ становив 5% газу, який використовується Європою. Фіцо зі Словаччини поставив під сумнів, чи має Україна право завдавати шкоди національним інтересам країни-члена ЄС. Угорщина досі отримує російський газ через турецький трубопровід. Австрія та Чехія перейшли на альтернативні джерела постачання.

Росіянин розповідає про те, як швидко зростає ціна на масло . Жінка розповідає про високі ціни, вплив на пенсіонерів, про те, що, можливо, 90% людей перебувають за межею бідності та як з роками все погіршується .

Порт під Санкт-Петербургом атакували з безпілотника.

Україна провела кібератаки на Лукойл , не дозволяючи споживачам платити.

Ось ланцюжок нещодавніх шахрайств у Росії з підпалами . Наприкінці загрози є бонусна історія про старі ковдри разом із графіком.

Оскільки це Росія, Старий Мороз збиває Діда Мороза .

***

Україна

Тартарігамі написав статтю про фундаментальні проблеми з українським військом та шляхи вирішення цих проблем. Всі ці питання обговорювалися в багатьох публікаціях. Багато питань обговорюються в цьому блозі вже майже рік. Імпульс для цих розмов збільшувався з плином місяців. Добре, що громадський тиск на військову реформу посилюється: без цього, без масового тиску ззовні, точно нічого в ЗСУ не зміниться.

***

моментальні знімки

Кількість російських нападів продовжувала збільшуватися протягом року. Після відносно значного прогресу Росії в листопаді вони сповільнилися до помірного жовтневого рівня

Це той самий графік для території, завойованої Росією з вересня по грудень 2024 року, але: порівнюється з російськими втратами. Під час часткового розвалу Вугледарського фронту в жовтні та листопаді Росія отримала багато території за менших втрат. Тепер вони знову дорого платять за кожен квадратний кілометр території, яку займають

Російські артилерійські та РСЗВ атаки були досить стабільними з липня, але різко зросли за останні два тижні . Залишається побачити, куди вони вирівняються.

Кількість авіаударів продовжувала знижуватися з середнього 75 на день. Але якщо за останній тиждень 2024 року було завдано лише 12 авіаударів, то 2 і 3 січня було завдано 16 і 23 авіаудари .

Кількість російських FPV атак зросла разом із кількістю російських наземних атак.

У 2022 році газ становив 22% доходів Росії . Зараз вона становить 16%. Раніше 40% газу в ЄС надходило з Росії. Зараз із Росії лише 8% . Є багато проектів США, Канади та Мексики, які нарешті завершуються, і їхній видобуток газу подвоїться протягом наступних двох років.

Імпорт російської сирої нафти та нафтопродуктів до ЄС скоротився з 11,44 мільйона метричних тонн у січні 2022 року до 0,71 мільйона метричних тонн у серпні 2024 року.

За останні п’ять років рубль втратив у ціні 44%. Один цент США коштує більше, ніж один рубль. Незважаючи на зусилля Росії підтримати його, він продовжуватиме падати зі зростанням рівня інфляції.

***

Дипломатія

США відправлять в Україну обладнання на 1,25 мільярда доларів зі своїх запасів і 1,22 мільярда доларів готівкою, які можуть бути використані для закупівлі військової техніки. Ще 3,4 мільярда доларів вона направила на допомогу бюджету України. Це останні гроші, схвалені Конгресом . Цілком можливо, що не все обладнання буде відправлено до вступу Трампа на посаду. Тоді він міг зупинити доставку, але немає вказівок, зупинить він це чи ні. Загалом у 2024 році США витратили на Україну 21 мільярд доларів. Ось частковий перелік обладнання .

Трамп застосовував санкції проти Ірану під час свого першого терміну, але сказав, що буде обережно використовувати їх проти Росії. Під час передвиборної кампанії він говорив про застосування санкцій, а потім їх швидке скасування , щоб країни не прагнули замінити долар як основну валюту світової торгівлі.

Один із спостерігачів зауважив, що Росія продовжує серію атак у Балтійському морі , тому що вона не зазнала жодних наслідків, які вона цінує. Данія, Швеція, Естонія, Фінляндія та Німеччина обговорювали міжнародне морське право, оскільки російські та китайські кораблі продовжують свій шлях із затримкою або без неї. Зрештою, Фінляндія захопила судно, яке не лише здійснювало атаки, але й перевозило санкціоновану нафту та збирало розвіддані. «Метафорично, Росія колоть м’які суспільства багнетом, поки не зустріне сталь. Росія не зупиниться, поки її не зупинять». Якщо кораблі-порушники будуть конфісковані, можливо, атаки будуть занадто дорогими для Росії. Якщо екіпаж-порушник буде притягнутий до юридичної відповідальності, можливо, вони вважатимуть напади занадто дорогими для себе.

Грецький танкер «Happy Lady» здійснив кілька рейсів до Санкт-Петербурга.

19 мільярдів євро фінансування Угорщини від ЄС було заморожено у 2022 році через порушення Угорщиною правил державних закупівель, контролю та прозорості. 1 мільярд із цього фінансування тепер втрачено Угорщиною після закінчення крайнього терміну 31 грудня. Орбан постійно підривав цінності ЄС і підтримував російське вторгнення в Україну. Він сказав: «Вони постійно намагаються забрати гроші угорців різними засобами і різними методами». Автократи зображають себе жертвами, щоб викликати гнів і виправдати свої дії. Вимогу опозиції щодо дострокових виборів переглянули майже 2 мільйони людей із 9,6 мільйона населення.

Росія і Україна обмінялися 150 військовополоненими. Частина із 150 військових, яких отримала Україна, потрапили в полон біля Чорнобильської АЕС і в Маріуполі в перші місяці війни. Також Україна отримала 37 прикордонників і двох цивільних. Об’єднані Арабські Емірати виступили посередником в обміні та заявили, що наразі вони сприяли обміну 2184 осіб з обох сторін. Країна впливає на війну й іншими способами. Eagle S — це корабель тіньового флоту, який перевозить російську нафту, що потрапила під санкції, і перерізав два електрокабелі та чотири інтернет-кабелі в Балтійському морі. На кораблі також було обладнання для спостереження, яким керував офіцер розвідки, і звіт про те, що таке ж обладнання є на іншому кораблі, Swiftsea Rider. Обидва ці кораблі належать компанії з ОАЕ.

Газ з Росії відключили, і Придністров’я покладається на нього для центрального опалення та промисловості. Людям радять одягатися тепліше, а в перший день вулиці були безлюдні . Найбільша електростанція перейшла на вугілля, але палива вистачає лише на 50 днів. Створюються пункти обігріву та працюють телефони довіри, які допомагають знайти дрова. Усі галузі промисловості, окрім харчової, були закриті . Молдова вважає, що Росія хоче дестабілізувати країну , щоб антиєвропейські партії могли перемогти на наступних виборах. Зі свого боку, Придністров’я відмовляється від допомоги Молдови і воліє чекати, поки Газпром відновить постачання.

«Газпром» відправляв газ «Молдовагазу», який потім відправляв його до Придністров’я. “Газпром” заявив, що припинив поставки газу, оскільки, мовляв, “Молдовагаз” не заплатив за нього. «Газпрому» належить 50% «Молдовагазу». Придністров’ю належить 13% «Молдовагазу», а уряду Молдови належить 35,6% компанії. Ця структура власності була створена в 2013 році, і Молдова готується націоналізувати компанію , кажучи: «Ці об’єкти у нас теж колись забрали… І ми повинні повернути їх у державну власність».

Польща перейме від Угорщини головування в ЄС. Польща не запросила на церемонію ні Орбана, ні посла Угорщини. Угорщина надала притулок колишньому урядовцю Польщі, якого звинувачують у привласненні державних коштів.

У Сербії зростають протести проти корупції в уряді. У якийсь момент режим скасував залізничні та автобусні лінії до Белграда . Було викликано «Bella Ciao» . Підтримав Белградський філармонічний оркестр . Рік тому теж були протести.

Спроби зупинити людей, які прямують до столиці, не завадили скупченню людей у ​​Сербії.

Китай має досить жорсткий контроль над внутрішніми соціальними мережами. Це китайське вірусне відео , яке закликає скористатися ослабленим станом Росії та захопити багато території. Китай досі пам’ятає Айгунський договір і «Століття принижень» . Останні китайські карти позначають Владивосток і Хабаровськ китайськими назвами Хайшенвай і Болі. Тайванські політики запитали, якщо загроза Тайваню стосується територіальної цілісності , чому вони не працюють над поверненням територій Далекого Сходу? Десятиліттями китайські політики наполягали на тому, що минуле, яким би несправедливим воно не було, є вирішеною справою. У 1969 році був восьмимісячний радянсько-китайський прикордонний конфлікт , незважаючи на те, що радянська допомога Північному В’єтнаму використовувала китайську залізничну систему. Конфлікт був єдиним випадком, коли Китай перевів свої ядерні сили в стан повної бойової готовності, і він детально висвітлюється в трьох книгах, опублікованих у серії Asia@War Helion:

Обладнання

Кілька тижнів тому ЗСУ відкликала велику партію мінометів місцевого виробництва. Після того, як нам повідомили про кілька таких передчасних детонацій, навіть ми були залучені до підрозділів попередження про цю небезпеку. Між бригадами, які відчули удар і мали відправити несправні міномети назад до виробника, була «наша» 151-ша механізована. Українська платформа розслідувань Цензор.нет вчора повідомляла про відповідне засідання робочої групи Міноборони. Виявилося, що одна з компаній Strategyprom виготовила 60 000 несправних мінометів калібру 82 мм, але майже всі були витрачені в бойових діях, оскільки була «неофіційна домовленість про заборону повідомляти про проблеми з ними»… Було кілька ненавмисних вибухів, усі спричинені несправні вибухові начинки: мабуть, великих інцидентів вдалося уникнути, тому що війська відчайдушно потребували боєприпаси модифікували їх самостійно.

До речі, мінометні бомби, про які йде мова, також виявились набагато менш точними, ніж вироблені іншими джерелами.

Звісно, ​​ніхто з українського МО чи виробника ніколи не намагався побувати на передовій і поспілкуватися з військовими. І ось через ту «неофіційну домовленість» між Міноборони та Стратегіпромом проблема тим часом наростає, а проти цього нічого не робиться…

Бомба FAB-500 збирається з комплекту УМПК – і ось ще одна іронія цієї війни: дослідження української платформи розслідувань Inform Napalm показало, що всі серводвигуни для російських комплектів плануючих бомб УМПК виготовляються на Тайвані . Щоб зробити «краще», мотори, про які йде мова, були модернізовані – на вимогу Росії – щонайменше п’ять разів.

Очевидно, це справді так: щоразу, коли є прибуток, людей не хвилює, як…

До речі, хоча найпоширеніший профіль польоту для випуску керованих бомб українськими винищувачами полягає в тому, щоб підійти до точки запуску на малій висоті перед тим, як піднятися на висоту, випустити бомби, а потім перевернутися, щоб знову знизитися на низьку висоту, запускаючи ракети, Росіяни, як правило, випускали свої УМПК з великих висот і великих швидкостей. Тим часом вони перейшли до наближення на низькій висоті, а потім також піднялися вгору, щоб відпустити.

Біля мису Тарханкут викинуло морський безпілотний корабель . Ці катери використовували для атаки на окуповані Росією газові платформи в Чорному морі. Вони оснащені двома Starlink і антеною зв’язку Kymeta. Пілот в межах 40 км може взяти на себе ручне керування USV.

Копія міни ПТМ-3 від Magyar виявилася ефективною, але запал був розміщений лише на одному кінці. Це означало, що малоймовірно, що він утворить вибух кумулятивного заряду, як оригінальний PTM-3. Новий запал проходить по довжині міни, як у ПТМ-3. Це, а також форма корпусу підвищує ймовірність вибуху кумулятивного заряду , що робить їх ще ефективнішими.

На початку 2024 року Wild Hornets створювали сотні дронів на місяць. Їхня команда зросла до 100 осіб, і тепер вони виробляють тисячі дронів на місяць. Вони розробили безпілотник, який на сьогодні перехопив і знищив 300 російських розвідувальних безпілотників. Вони розробили великий дрон Queen Hornet, а також власний підрозділ, який полює на шахедів разом із військовими за допомогою безпілотників власної конструкції. Вони пообіцяли новий дизайн у 2025 році .

RMG — це російська тандемна боєголовка, призначена для пробивання 50 см цегляної стіни або 30 см бетону, а потім підриву термобаричного заряду, який також ефективний проти військ на відкритому повітрі або всередині будівель. Українські військові виймають ракету із захопленої пускової установки РМГ на першому етапі, щоб перетворити вміст на боєприпас для безпілотника .

Росія розробляє дистанційну автоматичну рушницю для знищення FPV.

У прибережному флоті Фінляндії 246 кораблів. Вони можуть працювати на мілководді, а деякі мають функції стелс. Ракетні катери, мінні загороджувачі та тральщики, протипідводні кораблі та транспорти та майбутні можливості обговорюються в цій темі . Наземні засоби Фінляндії також підтримують морські операції.

Хоча на цьому зображенні зображено шведський корабель, деякі фінські кораблі мають таку ж здатність маскуватися.

-16 в повітрі .

Список втраченої російської техніки Oryx з 2022 року. Є 11395 візуально підтверджених втрат бронетехніки та 3774 втрачених вантажівок та інших транспортних засобів матеріально-технічного забезпечення.

***

Подробиці про Drone Warfare

Юрій Федоренко у 2009 році був у Нацгвардії інструктором бойових дій спецназу. У 2015 році він був звільнений після поранення в голову та визнаний умовно придатним до бойових дій. Зайнявся автобізнесом, а в політику пішов радником з питань оборони, а згодом – депутатом Харківської міської ради.

Відновлений після відкритого вторгнення, очолював роту територіальної оборони. Він виконував дані йому накази, але лідери також мали мікрокерування та вказували йому, як проводити операцію, а він ігнорував їх і діяв так, як вважав найкращим. Його бунтарство, рішучість і майстерність ведення бою нагадали колишньому кінопрокатчику в його підрозділі персонажа «Ахіллеса» з фільму «Троя», тому він і отримав такий позивний. Згодом це стало назвою його підрозділу, і зрештою він відмовився від позивного на користь підрозділу.

У квітні 2022 року до компанії приєднався скаут у кіноіндустрії та привіз із собою особистий дрон. Він використовував його для наведення на російські частини та надання інформації про обстановку на полі бою. (Згодом був убитий під Бахмутом). Федоренко використав цю інформацію, щоб закликати до артилерійського вогню, який знищив російську АЗС. Він був віруючим і вирішив якомога швидше навчити своїх артилеристів користуватися безпілотниками.

У травні їх підрозділ переїхав із Києва до Харкова. З приблизно сотні людей у ​​його підрозділі 60% вміли керувати дронами. У них було лише три безпілотники, які вони використовували для покриття 30 кілометрів фронту, виявляючи російські частини та виявляючи артилерію. Одним із підрозділів, які вони підтримували, була 92-га бригада, і після наступу на Харківщину шановний командир бригади запитав Федоренка, чи не бажає він перейти з підрозділу територіальної оборони до його бригади. 47 із 91 його чоловіка погодилися це зробити. Інші були старші та зі слабким здоров’ям і вирішили залишитися в підрозділі територіальної оборони.

Тоді всьому підрозділу передавали шість безпілотників на місяць. До кінця 2024 року лише одна команда безпілотників керуватиме 40 FPV-дронами на день, використовуючи шість різних типів боєприпасів.

Десять місяців тому його підрозділ розширився з роти до батальйону. Є плани розширити його до полку, але станом на жовтень у підрозділі було заповнено лише близько 75% позицій після того, як він став батальйоном. З липня 90 відсотків його батальйону становили військовослужбовці строкової служби без попереднього бойового досвіду, і він мав намір навчати їх дисципліні, скрупульозній роботі, постійному самовдосконаленню та повертатися до постійних тренувань.

Він наголошує на стандартній дії, яка є частиною кожної операції: «Існує така концепція, як «діяльність після місії»: коли ми робимо щось добре, ми аналізуємо, чому, і робимо це знову. Там, де ми зробили щось не так, ми аналізуємо, чому, усуваємо вузькі місця і робимо це належним чином. Після місії ми провели аналіз операцій, які проводив «Ахіллес», усунули всі недоліки, тож підрозділ «Ахіллес» наразі позбавлений будь-яких недоліків. Деякі аспекти все ще потребують вдосконалення, наприклад бойові можливості, але все в робочому стані».

Частиною дисципліни є визнання того, що групи безпілотників є пріоритетною ціллю. Щоб трохи пом’якшити цю загрозу, вони викопують утричі більше бойових позицій, ніж коли вони були стрілецьким підрозділом. Кожна позиція окопається та систематично оснащена, потім готуються три-чотири резервні позиції, а підрозділи передислокуються, якщо вони вважають, що вони скомпрометовані. На кожній позиції вони також готові битися як піхота.

Він також усвідомлював, що для того, щоб бути успішним підрозділом, ви повинні адаптуватися до поля бою, і що поле бою включає забезпечення ресурсів, необхідних для ведення бою, таких як обладнання електронної боротьби, радіостанції, радари, безпілотники та багато іншого. Половину його безпілотників надає уряд, але з більшою кількістю безпілотників вони можуть бути ефективнішими, тому він підвищив публічність свого підрозділу, і наразі вони збирають 4 мільйони доларів на місяць . Використовуючи свою мережу, сформовану як політик, він нагадує бізнесменам, що якщо росіяни виграють, вони втратять усе. Більшу частину власної зарплати він витрачає на обладнання.

Вгорі: майстерня, яка перетворює старі боєприпаси на боєприпаси для дронів. На передньому плані — грані для РПГ із частково знятим корпусом і без нього. Внизу зліва: токарний верстат знімає частину корпусу, щоб полегшити вантаж. Внизу праворуч: безпілотник, оснащений РПГ.

Як і інші успішні підрозділи з джерелом державного доходу, вони мають власні майстерні. Один цех збирає безпілотники FPV, інший збирає безпілотники для спостереження або бомбардування, інший зосереджується на дослідженнях і розробках, а ще інший створює боєприпаси зі старих складених боєприпасів. Близько 2,5 мільйонів тонн боєприпасів спочатку зберігалися в країнах Варшавського договору та були вивезені та збережені в Україні, коли вона була частиною Радянського Союзу. Частина боєприпасів була в незадовільному стані, а інші склади були саботовані , але решту було перепрофільовано як боєприпаси для безпілотників. На одній робочій станції використовується токарний верстат для видалення зовнішніх кожухів боєголовок РПГ, щоб зменшити вагу, що збільшило б радіус дії безпілотника, який його несе. Окремі бомби також видаляються з касетних боєприпасів і приклеюються скотчем до ручних гранат, які скидаються.

Зліва вгорі: 3D-принтери виготовляють деталі для дронів. Праворуч угорі: дрони збирають цивільні особи в ізольованих місцях. Внизу: перед виходом з цеху дрони тестуються.

Рік тому на лінії фронту Україна втратила б усі свої розвідувальні безпілотники протягом тижня через російську протиповітряну оборону, тоді як Росія могла втратити 40% своїх безпілотників з нерухомим крилом протягом тижня. Зараз, за ​​його оцінками, з українськими безпілотниками-перехоплювачами російські розвідувальні безпілотники знищуються протягом тижня використання. У кількісному плані він вважає, що Україна вийде на паритет не раніше середини 2025 року.

Один пілот приєднався у 2024 році. Протягом шести тижнів базової підготовки йому сказали, що він повинен убити принаймні одного росіянина, перш ніж померти, сподіваємося, більше, інакше смерть буде марною. Коли прибув у батальйон «Ахілл» на Донбасі, його зарахували учнем до більш досвідченої бригади. По селу були розкидані кістки шести загиблих росіян. Дві бомби KAB впали неподалік від укриття його наставника і утворили кратер розміром з невеликий басейн.

Білборд, який закликає громадян йти в армію і боротися з росіянами за допомогою безпілотників.

Його перша місія як пілота мала полягати в тому, щоб доставити заряд великої фугасної речовини в бункер, але дрон-спостерігач побачив двох росіян, які йшли по дорозі, тому його відвернули. У нього не було осколків, які були б смертельними для військ, але пілот вдарився об землю між ними в надії поранити їх настільки серйозно, що інший дрон із осколковою боєголовкою зможе їх досягти. Дрон-спостерігач побачив, що один росіянин отримав легкі поранення і тягнув на дерева свого важкопораненого напарника. Коли прилетів другий безпілотник, росіяни вже були в лісі, тому дрон увійшов і шукав їх. Нарешті він їх побачив, і легко поранений росіянин кинув напарника та втік. Безпілотник переслідував його 20 метрів, пройшов солдата, а потім розвернувся і вдарився об землю за два метри. Спостерігач не міг побачити результат, але пілот був упевнений, що на цій відстані це гарантоване вбивство. До того часу, коли він був пілотом протягом 90 днів, він підрахував, що вбив щонайменше 50 російських солдатів.

Солдати батальйону «Ахілл» тренуються далеко від передової. Пілот у відпустці керує дроном, щоб підтримувати свої навички.

Після боїв у Бахмуті та на Донбасі 92-гу перекинули зупиняти наступ росіян на Харків. З батальйону одну роту використовували для підтримки Глибокого, одну роту – для підтримки Вовчанська, а коли 92-гу перекинули зупиняти росіян під Куп’янськ, одна рота пішла підтримувати туди операції. Оскільки це найскладніший сектор, командир знаходиться в цьому секторі. Подальші історії бойових дій безпілотників відбуваються в Глибокому та його околицях протягом одного дня.

Команда дронів працює парами. Лідер керує невеликим безпілотником-спостерігачем із тривалим часом автономної роботи та використовує його для виявлення цілей і керування безпілотниками FPV, які прибувають, щоб їх знищити. Гаубиця в Росії щойно була підбита одним із їхніх безпілотників за кілька хвилин до цього, і новий безпілотник уже на шляху, щоб оцінити пошкодження та шукати екіпаж, який перебував би поблизу. Безпілотник пролетів під пологом лісу і побачив димлячу гаубицю, але жодних слідів екіпажу. Він таки виявив у полі нові автомобільні сліди, пішов за ними до узлісся й побачив танк Т-80. Це добре, тому що дрон не мав достатньої потужності, щоб відлетіти назад, і його боєголовка детонувала при будь-якому контакті. Ватажок дав наказ вивести. Безпілотник FPV спостерігав за танком, який відійшов у ліс, щоб захистити його вихлопну решітку, оснащений кожухом для блокування дрона та динамічною бронею для ураження боєголовки РПГ, призначеної для прожигання металу, і всі його люки були закриті. Через кілька хвилин пілот вирішив атакувати біля основи вежі, де броня була тоншою. Його екран погас, коли дрон зіткнувся, але лідер із дроном-спостерігачем побачив вибух.

Спостережний дрон побачив росіянина, який рухався на мотоциклі по відкритій місцевості. До моменту прибуття безпілотника FPV росіянин мав 15-хвилинну перевагу. Безпілотник почав наближатися до цілі, але коли дрон зменшував висоту, місцевість між дроном і пілотом блокувала радіосигнал. Замість того щоб втратити дрон, пілот відмовився від погоні. Але тепер потрібно використовувати безпілотник, тому пілот-спостерігач направляє FPV на ділянку дерев, яка була оточена стежками. Раніше їх там не було, тож це свідчить про те, що росіяни могли прибути вночі. Дивлячись з узлісся, пілот FPV нічого не бачить. Електроенергія закінчується, тож безпілотник перелітають на іншу ділянку лісу, де є бункери. Проте росіян не знайшли. Знеструмлений безпілотник відправляється в бункер. Навіть якщо там були росіяни, то вхід, напевно, мав праворуч поворот, і житлове приміщення, напевно, знаходилося на деякій відстані від входу. Навряд чи дрон завдав шкоди чи вбив когось із росіян.

На додаток до безпілотного літального апарату-спостерігача, який запускається та вимикається при низькій потужності, команда атакувальних безпілотних літальних апаратів повинна мати кілька безпілотних літальних апаратів, готових до негайного використання, а потім оснащених відповідними боєприпасами для цілі.

Команда була готова запустити ще один безпілотник, коли їхній лідер повідомив по радіо, що радар виявив висотний розвідувальний дрон Supercam з фіксованим крилом. Якщо команда безпілотників вийшла на вулицю та була виявлена, бомби КАБ вразили б їхні позиції до ночі. У Другій світовій війні німецька артилерія не наважувалася стріляти, якщо летів американський літак спостереження, побоюючись, що літак побачить їхню стрілянину та викличе контрбатарейний вогонь. Таким же чином російський розвідувальний безпілотник придушував українські атаки. Команді безпілотників довелося сидіти, поки російський безпілотник не полетів або не був збитий. Команда ніколи не виходила на вулицю вночі, якщо у них не було завдання, тому що за допомогою інфрачервоних камер легше виявити їх тепловий сигнатур.

Суперкамера відлетіла, і помітили вантажівку «Урал», а біля неї п’ятеро росіян проводили мітинг. Дрон прискорився до місця події, щоб зловити їх. Коли він наближався, стався збій через поломку чи заклинення, і пілот втратив контроль над дроном. Камера все ще працювала, і вона показала обертовий коричневий і синій колір, коли дрон впав з неба і вибухнув на землі. Вибух повинен був попередити росіян, що вони піддалися атаці, тому до місця було доставлено інший дрон. На момент прибуття до місця події була застосована артилерія. Вантажівка горіла, а бомби з ДПІКМ падали на землю. Серед диму й пилу важко було щось розгледіти. Дрон деякий час завис у повітрі, але руху не було видно. З низьким запасом потужності пілот запустив безпілотник у вже палаючу вантажівку.

У спустошеному селі Глибоке було чимало місць для приховування російської піхоти.

Команда відпочила, поїла бутербродів і перевірила телефони. Тоді їхній лідер зателефонував і сказав, що вони надішлють безпілотники в зруйноване село Глибоке шукати щурячі нори, будь-які отвори, через які російські війська могли б проникнути в підвали. Їхній лідер вказав на отвори, і команда запускала дрон за дроном з термобаричними зарядами в отвори. Тоді їхній ватажок помітив двох росіян, які покинули прикриття довколишніх дерев і пішли під завали. Пілот дрона FPV летів нижче за дрон-спостерігач, але не бачив їх, тому лідер навів пілота FPV ближче до цілей. Раптом їх побачив пілот і кинувся вперед. Двоє росіян розбіглися в різні боки. FPV переслідував того, хто ніс дві сумки, і вдарив його, коли він досяг стіни. Лідер підтвердив, що він мертвий. Був відправлений ще один безпілотник з осколковим зарядом, але другий росіянин так і не знайшли.

Це був ще один день війни…

© 2025 Том Купер

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Раді розповіли, чи зросте цього року в Україні тариф на електроенергію

Забирав у бійців третину бойових виплат: в Одесі викрили командира однієї з військових частин