in , ,

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період із 8 по 12 листопада 2021 року)

9 листопада 2021 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду розглянув справу за позовом фермерського господарства до сільської ради про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі.

Суди попередніх інстанцій відмовили в задоволенні позову, вказавши на те, що сторони не досягли згоди щодо поновлення договору оренди землі, а сільська рада висловила своє заперечення щодо поновлення договору, направивши орендареві лист із відповідним повідомленням.

КГС ВС скасував ці рішення та задовольнив позов, визнавши додаткову угоду про поновлення договору укладеною з викладенням її тексту в резолютивній частині постанови.

Верховний Суд дійшов висновку, що суди, встановивши всі обставини справи, неправильно застосували норми права щодо поновлення договорів оренди землі.

КГС ВС звернув увагу, що у цій справі сільська рада не приймала рішення про відмову в поновленні договору, як вимагається нормою права, а лише повідомила орендаря про таку відмову.

(Постанова КГС ВС від 9 листопада 2021 року у справі № 917/104/20)

 

11 листопада Касаційний адміністративний суд у складі ВС відмовив у задоволенні позову Донецької регіональної організації Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя», що просила визнати протиправним та нечинним Указ Президента України від 26 травня 2021 року № 210/2021 «Про утворення військово-цивільної адміністрації», відповідно до якого утворено Слов’янську міську військово-цивільну адміністрацію Краматорського району Донецької області.

Зважаючи на статус і призначення військово-цивільних адміністрацій, що утворюються як тимчасовий вимушений захід для забезпечення безпеки та нормалізації життєдіяльності населення у певному районі, ураховуючи, що саме Президент України є гарантом безпеки та незалежності держави, законодавець саме на виконання норм статей 102, 106 Конституції України визначив право Президента України, у разі потреби, приймати рішення про утворення тимчасових державних органів.

У зв’язку з нездійсненням міською радою м. Слов’янська Донецької області та її виконавчими органами покладених на них Конституцією України та законами України повноважень та зважаючи, що м. Слов’янськ розташовано в зоні, на яку поширюється дія Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», прийняття Президентом України рішення щодо утворення в м. Слов’янську військово-цивільної  адміністрації є законним та обґрунтованим.

(Рішення КАС ВС від 11 листопада 2021 року у справі № 9901/252/21)

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Судді в Польщі призначаються Міністром юстиції. Це суперечить праву ЄС.

Закон УКраїни “Про критичну інфраструктуру” прийнятий.