in , , , , ,

США та союзники шукають вихід із воєнної ситуації в Україні

США та союзники шукають вихід воєнної ситуації в Україні
Перший заступник держсекретаря США Уенді Шерман розпочинає турне Європою, головною темою якого стане подальша стратегія Заходу в контексті війни в Україні. Відбудеться своєрідний мозковий штурм союзників. Його необхідність продиктована відсутністю повного  розуміння того, які умови вирішення кризи можуть влаштувати всіх разом. Напередодні цієї поїздки журнал Time назвав головною проблемою необхідність не допустити перемоги Росії і сприяти Україні досягти успіху, адже протилежне обернеться для Заходу новими загрозами та ризиками. Демонструючи колишню жорсткість, союзники посилають сигнали Москві необхідність домовлятися про компроміс.

За великим рахунком метою тижневого турне першого заступника держсекретаря США Уенді Шерман країнами Європи — вироблення подальшої стратегії Заходу у питаннях захисту інтересів України та союзників
Європейське турне першого заступника держсекретаря США Уенді Шерман, що починається в понеділок, по країнах Європи триватиме до 11 грудня і включає до своєї програми відвідування шести країн — Великобританії, Італії, Ватикану, Франції, Німеччини та Чехії. Як повідомила прес-служба Держдепу США, Уенді Шерман вирушить на переговори з європейськими колегами, щоб «ще більше зміцнити наші двосторонні відносини, поглибити нашу об’єднану підтримку України, скоординувати нашу відповідь на неспровоковану війну Російської Федерації в Україні».

Перед відльотом до Лондона, який стане першим пунктом її турне, Уенді Шерман розпочала європейський переговорний марафон ще у Вашингтоні, зустрівшись із державним секретарем Іспанії з міжнародних справ Анхелес Морено Бау. У короткій заяві Держдепу, поширеній за підсумками бесіди, зазначається, що «заступник держсекретаря високо оцінила гуманітарну та військову допомогу Україні з боку Іспанії». Крім того, сторони «підтвердили домовленості щодо захисту прав людини та міжнародного порядку, заснованого на правилах, у світлі викликів з боку Росії та КНР».

У ході свого турне Уенді Шерман має розпочати неафішоване переналаштування стратегії США та їхніх союзників стосовно України виходячи з тих реалій, які склалися на кінець року як у зоні збройного протистояння Москви та Києва, так і щодо санкційного тиску на Росію.

Про те, що Захід насправді має певні підходи до розуміння стратегії виходу з української кризи, нагадує стаття в журналі Time, що вийшла під заголовком «Путін не повинен перемогти, про те Зеленський повинен виграти».

Видання висловлює думку, що «українці продовжують домінувати на полі бою завдяки чудовій мотивації та масованим вливанням західних грошей та зброї», але при цьому доходить до парадоксального висновку: військові успіхи України створюють нові проблеми для США, оскільки це може «спровокувати безмежну помсту Росії» чого б це не вартувало».

Як російсько-український конфлікт став приводом для суперечок по всій Європі
Називаючи Київ “клієнтом”, Time визначає завдання політики США так: “Приборкання клієнта – це те, що роблять великі держави, щоб уникнути залучення до смертельного конфлікту, в даному випадку з російським противником з шаленими очима, що має надмірний арсенал”.

Аналізуючи ситуацію на полі бою, видання вказує на те, що умови для повної перемоги, про яку міркують у Києві, явно не проглядаються — «коли росіяни відступають на укріплені позиції, вони витягують із цього вигоду». «Вибити війська, що окопалися, складніше, ніж перехитрити загарбника на відкритому місці. Як правило, потрібна перевага в живій силі 3 до 1, щоб подолати танкові пастки, бункери та приховану артилерію», – зазначає Time.

«Загрози Путіна справді стривожили Захід. Хто хоче померти за Київ? Чи замерзнути, доки Росія скорочує постачання газу до Європи до мінімуму?» — запитує Time.

На пошуки стратегії виходу з української кризи вказує заява Джо Байдена, що прозвучала минулого четверга, про те, що він готовий обговорювати з Володимиром Путіним можливість завершення бойових дій в Україні, хоча й не планує найближчим часом таких контактів, вважаючи, що спочатку Москва має прийняти певні. рішення.

Зважаючи на те, що цей вислів Джо Байдена викликав лавину інтерпретацій, координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі спробував пояснити слова голови Білого дому. Однак його коментар виявився довгим, плутаним і не дає чіткої відповіді на запитання, коли ж і за яких умов може розпочатися діалог, про який раптом заговорили у Білому домі. «Президент був дуже послідовним. Президент чітко заявив, що він не має намірів говорити з Путіним прямо зараз. Він також сказав, що Путін абсолютно не виявляє інтересу до якогось діалогу. Президент не мав на увазі, що зараз час для переговорів», – заявив Джон Кірбі. “Наше завдання – продовжувати допомагати ЗС України на полі бою, щоб, якщо і коли дійде до переговорів, вони могли досягти на цих переговорах успіху”, – резюмував він.

Коментуючи новий сплеск дискусії, викликаний американськими заявами про те, що в принципі переговори потрібні, але зараз для них немає передумов, прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков окреслив принципову позицію Москви: Кремль не готовий до жодних переговорів із США, якщо їхньою умовою буде “відхід з України”.

Але при цьому президент Путін був, є і залишається відкритим для контактів, для переговорів. Звичайно, найкращий шлях для досягнення наших інтересів — це мирними, дипломатичними засобами»,— наголосив Дмитро Пєсков. «США, як і раніше, не визнають нові території у складі РФ, і, звичайно, це суттєво ускладнює пошук якогось взаємного ґрунту, ґрунту, можливого для взаємного обговорення»,— додав він.

На цьому фоні зацікавленість у контактах на найвищому рівні з Москвою виявляють найближчі європейські союзники Вашингтона – президент Франції Емманюель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Минулої п’ятниці німецький лідер ініціював першу після 13 вересня телефонну розмову з Володимиром Путіним, яка тривала більше години і була присвячена конфлікту в Україні та його наслідкам.

У відповідь на висловлену канцлером Шольцем обіцянку продовжувати підтримувати Україну у забезпеченні її оборонних здібностей Володимир Путін закликав Берлін переглянути свої підходи в контексті українських подій.

“Канцлер у розмові з російським президентом наполягав на тому, що потрібно якнайшвидше дійти дипломатичного рішення, до якого належить виведення російських військ”, – повідомив офіційний представник німецького уряду Штеффен Хебештрайт, за словами якого “канцлер і російський президент домовилися і надалі підтримувати контакт».

Про наміри продовжувати переговори з Володимиром Путіним для врегулювання в Україні заявив після візиту до США і французький президент Емманюель Макрон, за словами якого «розвиток ситуації в Україні найближчими тижнями та місяцями дозволить визначити правильний момент та вибір українців». Втім, як повідомив Дмитро Пєсков, у графіку Володимира Путіна немає розмови з президентом Франції і «нічого поки що не узгоджувалося».

До пошуку компромісу США може підштовхувати і усвідомлення, що почалося повільне руйнування російської економіки в ході проведеної проти неї війни санкцій, При цьому у Вашингтоні відбувається пошук економічних важелів для того, щоб змусити Москву згорнути військову операцію в Україні.

Лесь Курінний, оглядач.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Суд Євросоюзу став на бік корупціонерів: приватність понад усе

Прийнято у новій редакції Закон України «Про авторське право і суміжні права» та внесено зміни до низки чинних законодавчих актів: Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, законів України «Про видавничу справу» тощо