in

Страждання за IQ тестом.

  Як відомо практичний психолог Девід Векслер свого часу розробив систему мікрозадачек на кмітливість і присвоїв їм бали в залежності від складності. Чим більше балів людина набрала, тим вона вважається розумнішею. Так народилася система тестів по визначенню коефіцієнта інтелекту, що вказує нам про те, що фактично люди не є рівними, хоча дехто вважає, що ніби все люди народжуються рівними і всі їх здібності – виключно плід виховання. В той же час генетика індівідуалізує людей за їхними особливостями – колір очей, зріст, основні риси характеру, кмітливість – залежать від генів. Тобто люди спочатку не рівні. І якщо ти не розумний, то скаржитися на суспільство безглуздо.

  Так в світі зіткнулися непримиренні теорії. І переміг в цьому зіткненні аж ніяк не інтелект, тому що на історичну сцену якраз виходили представники народних мас. Справедливість, однак, вимагає зазначити, що спочатку протиріч між марксизмом і генетикою, соціалізмом і тестами на IQ ніхто не помітив. Тільки потім в соціалістичному СРСР генетику оголосили продажною дівкою імперіалізму, а тести на інтелект «буржуазними збоченнями, спрямованими проти робітників». 

  Одним з перших систему тестів застосувало уряд США. Ідея була простою. В країну приїжджає безліч емігрантів, але навіщо нам дурні? В фільтраційному таборі на Елліс Айленд були організовані тестові випробування для людей, які прибувають емігрантів. Результати шокували дослідників: 83% євреїв, 79% італійців, 80% угорців і 87% росіян за результатами тестування були визнані «недоумкуватими». Почали розбиратися. І виявилося, що більшість новоприбулих дуже погано знають англійську мову і просто не розуміють завдань тесту. Довелося вносити в тести поправки. Але поки це зрозуміли, відсоток відмов у в’їзді в країну зріс майже в шість разів! .. Психологам США вдалося також переконати військових провести тестування новобранців. Військові люблять витрачати гроші платників податків, тому було протестовано два мільйони призовників. Психологи отримали нові дані, а Міноборони – обескураживающий результат. І що військовим було робити з цими даними? Відмовлятися від воєн? .. Результат, між тим, легко пояснювався: переважна більшість новобранців були покликані з села. І це означало, що сільські діти в інформаційно бідної середовищі села приблизно на п’ять років відстають у розвитку від бідових міських дітей, яких в армію калачем не заманиш. А психологи зробили наступний висновок: виявляється, інтелект залежить не тільки від генів, а й від середовища, тобто виховання! Його можна розвинути! За цю ідею відразу міцно вхопилася ліберально налаштована інтелігенція, ввібрала в себе марксистські ідеї загальної рівності і поголовної справедливості. Тепер залишалося відповісти тільки на одне питання: наскільки все-таки інтелект тренуємо, а наскільки він закладений від природи?

  Цікаво, що тести з визначення інтелекту спочатку підняли на п’єдестал пошани такі борці за рівність, як суфражистки (перше покоління феміністок), їх дуже надихнули опубліковані дані про те, що середня бродвейська танцівниця має коефіцієнт інтелекту вище, ніж середній американський військовий. Але потім, коли тести показали, що жінки в середньому дурніший чоловіків, думка феміністок до тестів на IQ різко змінилося. Лунали навіть голоси про їх заборону як дискримінаційних та таких, що принижують гідність жінок.

  Тим часом тести на IQ в США вже використовувалися щосили і всюди: з їх допомогою університети тестували абітурієнтів, підприємці набирали собі співробітників розумніше. Пік успіху IQ припав на п’ятдесяті. А ось шістдесяті роки принесли з собою масовий рух за права негрів, загальне зростання популярності соціалістичних ідей і різке полівіння суспільства (пізніше виразилося в молодіжної революції 1968 року). Захисники прав людини вимагали скасувати тести на IQ, тому що через них негрів не приймають до вишів! Це расизм! .. Найбільший гнів у зашітніков викликали такі завдання тестів: назвати столицю Греції, пояснити, що означають слова «усамітнення» і «харакірі». «Чому негр повинен знати столицю Греції?» – обурювалися вони. В результаті в 1964 році в навчальних закладах Нью-Йорка різко спростили тести на інтелект,

  Однак вчені не мали наміру здаватися. В кінці шістдесятих відомий психолог Артур Дженсен опублікував величезне дослідження, яке доводило, що в середньому коефіцієнт інтелекту негрів мінімум на 10 пунктів відстає від IQ білих людей. Він же відповів на питання щодо розвитку інтелекту: на 80% соображалка визначається генами і тільки на 20% – тренуванням. Взагалі, в його висновках не було нічого дивного. Про відмінності людей різних рас відомо всім. Одні раси чорні, інші вузькоокі, одні високі, інші низькі. У одних вміст тестостерону в крові вище, в інших нижче. Негри краще білих процвітають, наприклад, в боксі, тому що у них в середньому товщі черепна коробка, відповідно, менше ймовірність пробити до нокауту … Організми монголоидов майже не засвоюють коров’яче молоко і алкоголь, на відміну від європеоїдів … Число потових залоз, форма черепа, ступінь випромінювання альфа-хвиль в мозку новонароджених, схильність до дальтонізму, гальванічний опір шкіри … Все це відрізняється від раси до раси, і все це визначається генетикою. Але ж інтелект теж визначається генетикою! І, значить, теж може мати расові варіації. Однак, з останнім твердженням соціалістам і іншим лівакам погоджуватися ніяк не хотілося. Ось якби Дженсен написав, що негри розумнішими білих, з ним би ніхто не сперечався і расистом не називав. Але чіпати чорних – боже упаси, навіть якщо це правда! Загалом, Дженсена звинуватили в расизмі. 

  Соціалізм активно боровся з IQ! .. Прихильники шаленого рівноправності кричали, що негри програють тому, що тести написані білими і тому занадто пов’язані з «білою культурою». А також тому, що негри в середньому біднішими і тому малограмотні. На це їм відповідали: негри живуть в тій же культурі, що і білі американці і кажуть тією ж мовою. А ось що прибувають в США азіати і говорять погано, і належать до зовсім іншої культури. І все одно вирішують тести краще негрів! .. Що ж стосується бідності, то індіанці в США біднішими негрів. Але тести, знову-таки, вирішують краще останніх! .

  Дженсена підтримали десятки фахівців, в тому числі нобелівські лауреати. Вони наводили дані про те, що в Каліфорнії 62% учнів в класах для розумово відсталих дітей є неграми, в той час як негри становлять лише 28% всіх учнів … Вони говорили, що констатація наукового факту ще не є расизм. І якщо в середньому за інтелектом негри поступаються білим, а жінки – чоловікам, то нічого страшного в цьому немає, все одно в капіталістичній гонці все змагаються індивідуально, а не командно.

  Тоді соціалісти та інші прихильники командних забігів придумали нову фішку: вони почали стверджувати, що інтелект – набагато ширше поняття, ніж просто вміння логічно міркувати. Так, неграм не вдається щось таке, що добре виходить у білих (дійсно, практично немає негрів-математиків, філософів, фізиків, програмістів), але зате негри прекрасно плетуть макраме і винайшли джаз, мають багато успіхів в спорті, будівництві тощо. 

    З точки зору генетики так і повинно бути. Але не з точки зору політкоректності! Яка, поступово стаючи на Заході чільної ідеологією і будучи активно просувається прибічників лівих поглядів і поступово стала лозунгом для наукових досліджень і гальмом на шляху IQ-тестів. Ще одним фактом, який активно не подобався прекраснодушним ліберал-соціалістам був наступний: за всіма вимірами IQ, проведеним в різних країнах, бідні верстви населення виявлялися набагато дурніші багатих. Здавалося б, це природно, що дурні живуть гірше розумних. Але соціалісти все перевертають з ніг на голову: вони, мовляють, не тому бідні, що дурні, а навпаки – вони дурні, бо бідні! І варто їх підтримувати з бюджету. Ліберал-соціалісти доводили, що вихованням можна з перевиховати . І що люди народжуються як білі аркуші, – що запишеш на них, то і отримаєш.

  За цією теорією завдав потужного удару великий англійський вчений Сиріл Берт. Він задумав і здійснив геніальний у своїй простоті експеримент. Якщо IQ визначається генетикою, то у близнюків, які є генетичними копіями, він повинен бути однаковий, навіть якщо вони виховуються в різних сім’ях! .. Грандіозне дослідження, виконане Бертом довело з усією неопровержимостью: IQ генетичних копій дійсно виявився однаковим, незважаючи на часом дуже відрізняється виховання.

  Але світ охопила епідемія політкоректності і афірмації.

  Афірмації – це надання переважних прав певним групам населення. Так, наприклад, в сучасній Америці легше отримати роботу або вступити до вузу кольоровим або жінці. В СРСР теж була така практика під час вступу до вищих навчальних закладів, тільки у нас роль негрів грали відслужили в армії і отупіли там донезмоги, різні робітфаківці, ветерани афганської війни та ін. – для них прохідний бал був нижче.

  До чого призводить така політика? .. Вона руйнує світ, як алкоголь печінку. Вся минула тисячолітня еволюція людства була природним відбором на кращих: переваги отримували люди з гарною соображалкой. Вони і будували цивілізацію. Саме в цю сторону хотіли штовхати людство винахідники тестів на інтелект. А вийшло все навпаки … На IQ-тести західні Шарикови і швондери міцно наліпили ярлик расизму і шовінізму. У 1979 році суд Каліфорнії заборонив використовувати тести для направлення учнів в класи корекції. Погані результати IQ-тесту сьогодні на Заході не можуть служити підставою відмови в прийомі на роботу, навіть якщо найматися прийде повний ідіот. У багатьох країнах при прийомі на роботу тести проводити взагалі заборонено. Не враховуються вони і при прийомі в університети і коледжі.  Це означає, що замість природного відбору на кращих, західні ліберал-соціалісти включили в суспільстві протиприродний відбір на гірших. Добір не на виживання, а на вимирання. І ось результат. У неполіткоректні 1973 році, всього через п’ять років після вбивства знаменитого борця за права негрів Мартіна Лютера Кінга, зарплата білих і  кольорових випускників коледжу практично не розрізнялася: білі випускники отримували лише на 3,7% більше. А ось в наскрізь просякнутому політкоректністю 1989 році, коли за дискримінацію можна потрапити під суд, зарплата білих випускників перевищила зарплату  кольорових  аж на 15,5%! Та може бути, ринок розставить все по своїх місцях? Не було б тільки пізно …

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ДБР направило до суду матеріали справ щодо нанесення держбюджету збитків на 98 млн гривень

Про дійсність електронного кредитного договору