in

Судове переслідування порушників карантину у дзеркалі статистики

Як повідомив голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко у своєму відеозверненні, зробленому в форматі онлайн-прес-брифінгу, станом на 7 квітня поліція Києва склала 574 адміністративних протоколи на порушників обмежувальних заходів, причому за результатами перших п’яти проваджень в адміністративних порушеннях даної категорії до державного бюджету стягнуто 91 800 гривень. Крім того, за його словами порушено одне кримінальне провадження за поставлення особи в небезпеку зараження вірусом та три кримінальні провадження за порушення карантинних обмежень.

Тим часом співробітники адвокатського об’єднання «OK Legal» оприлюднили результати проведеного ним аналізу судової практики переслідування порушників встановлених державою обмежень. Так, станом на 6 квітня до Єдиного державного реєстру судових рішень внесено 402 постанови судів про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину, проте лише у 32 випадках переслідуваних осіб визнано винними в скоєнні адміністративних правопорушень.

Щодо решти, то відповідно до резолютивних частин 212 постанов, матеріали справи повернуто до органів поліції для доопрацювання, оскільки складені протоколи не відповідали вимогам Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ще 106 постановами провадження по справі стосовно особи закрите у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення або в зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

В семи випадках провадження закрите у зв`язку з малозначністю скоєного правопорушення, а в ще десяти притягнутих до відповідальності осіб звільнено від накладення стягнення, оскільки суд вирішив обмежитись усним зауваженням.

В десятьох випадках матеріали справ направлені до інших судів за належною підсудністю.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Подавайте документи в центр зайнятості через e-mail

НАЗК висловило своє задоволення діями СБУ