in

Суди штрафуватимуть авто з іноземними номерами

Суди продовжать штрафувати власників автомобілів з іноземними номерами. Так вважає адвокат Вадим Володарський.

«Суди продовжать штрафувати власників автомобілів з литовськими номерами. Те, що українці їздили на нерозмитнених транспортних засобах, було тимчасовим явищем. Юристи прекрасно розуміли, що рано чи пізно це припиниться. В митному кодексі є пряма заборона на передачу в експлуатацію таких автомобілів тими нерезидентами, хто їх ввозить резидентам України», — сказав В. Володарський.

За його словами, нерозмитнені авто створюють багато проблем для правоохоронних органів. «Тут на цих автомобілях їздять не ті люди, які їх ввозили. В основному це іноземці, які перебувають за межами нашої країни, і в разі ДТП знайти винуватця буває досить складно. Дані машини є недорогими, тож винуватці аварії нерідко просто кидають їх і тікають з місця події», — уточнив В. Володарський.

Експерт зазначив, що після того, як суди продовжать штрафувати власників нерозмитнених авто, багато водіїв добровільно відмовляться від керування таким транспортним засобом. «В результаті багато таких авто віддадуть на розбирання, але повністю викорінити ввезення нерозмитнених авто викорінити не вдасться. Люди дуже обмежені у виборі й не можуть дозволити купити собі автомобіль або через високі ціни, або через те, що в нас у країні немає певних моделей. Дану проблему потрібно вирішувати», — підкреслив В. Володарський.

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд Києва оштрафував на 420 тисяч гривень з конфіскацією машини водія автомобіля з іноземними номерами. Суди в цій справі пройшли всі судові інстанції, а значить, остаточне рішення можна вважати прецедентом, на який будуть орієнтуватися й інші судді.

Згідно з матеріалами справи, 17 березня 2015 громадянин Азербайджану ввіз на територію України автомобіль Ford Tourneo в режимі тимчасового ввезення до одного року. Через рік було встановлено, що цим автомобілем керував громадянин України. При ньому була довіреність на право використання транспортного засобу на території нашої країни. Вищий адмінсуд ухвалив, що громадянин України зобов’язаний сплатити 420 000 гривень — 300% від несплаченої суми митних платежів.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Діна Рубіна: «Я ненавиджу, коли хто-небуть, ким би він не був, намагається вчити мене тому, як мені поводитися і думати…»

Ліцитаторський кримінал