in ,

Система Безоплатної правової допомоги в 2022 році

Цього року планується провести понад 500 навчальних заходів для працівників системи безоплатної правової допомоги та адвокатів. Основні напрями – поглиблення знань за галузями права та обмін практичним досвідом, а також розвиток емоційної компетенції та навичок комунікації. Заходи відбуватимуться онлайн та офлайн, а також у новому форматі – проходження дистанційних курсів за участю тренерів та тьюторів.

Про формати навчання

«Наше завдання – це розвиток внутрішнього кадрового потенціалу та можливостей для навчання працівників системи БПД і адвокатів, яке орієнтоване саме на потреби організації через формування бази практичних знань та передачу кращого досвіду. По суті, це побудова системи корпоративного навчання, орієнтованого на покращення доступу та підвищення якості надання безоплатної правової допомоги силами самої організації з огляду на власну місію, бачення та цінності», – зазначив начальник управління професійного розвитку, експертного діалогу та інновацій у сфері права та доступу до правосуддя Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Кучерук.

Якщо три роки тому, коли була створена мережа правових клубів PRAVOKATOR, навчальні заходи проходили в офлайн-форматі (очні тренінги, семінари, лекції інтервізії та інше), то карантинні обмеження через COVID-19 прискорили розвиток онлайн-навчання. Стали ширше використовуватися онлайн-тренінги, вебінари, лекції. Наприклад, минулого року було проведено 135 офлайн-заходів, у яких взяли участь понад 2,4 тис. учасників, та 214 – онлайн, де кількість учасників перевищила 15,3 тис. Була створена платформа дистанційного навчання системи БПД, на якій наразі розміщено 26 дистанційних курсів на різноманітну правову тематику.

«Навчальні заходи, які проводить система БПД, – це можливість не лише підвищити свій фаховий рівень, а й поділитися власним досвідом. Це можливість почути іншу думку з того чи іншого питання, поглянути на проблему під іншим кутом, ознайомитися з практикою колег, а відповідно – бути ефективнішим у вирішенні питань клієнтів», – зазначила заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Віра Іськович.

Hard skills та soft skills

Одним з пріоритетних напрямів навчання є поглиблення знань та розвиток практичних навичок надання правової допомоги за галузями права: земельне, пенсійне, сімейне, спадкове, трудове, житлове тощо.

«У нас вже сформована база знань та підготовлені внутрішні тренери, ми також залучаємо зовнішніх експертів для проведення навчань, що мають досвід поза межами системи надання правової допомоги. Цього року ми плануємо ширше використовувати новий формат – поєднання теоретичних знань та практичного навчання, коли після самостійного вивчення теоретичної частини учасники за допомогою тренерів та тьюторів поглиблено розбиратимуть практичні кейси», – розповів Сергій Кучерук.

Крім того, відбудеться навчання з розвитку навичок комунікації, зокрема при консультуванні телефоном, а також при наданні правової допомоги вразливим категоріям осіб. Значна увага приділятиметься формуванню емоційної компетенції працівників системи БПД та адвокатів, а також розвитку навичок надання якісних письмових консультацій.

Для уточнення навчальних потреб та коригування навчального плану-графіку буде проведено анкетування керівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та окремо – працівників системи БПД.

«Кожен проведений навчальний захід робить систему безоплатної правової допомоги сильнішою. Не можна бути суперспеціалістами в усіх галузях права. І коли тренери, які спеціалізуються на тій чи іншій галузі права, діляться з колегами своїм досвідом, розбирають практичні кейси – це дає позитивний ефект, який і робить нашу систему БПД унікальною», – переконана заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська.

З цього року планується запровадити річний графік навчальних заходів, щоб кожен працівник міг заздалегідь ефективно спланувати свій час на навчання та розвиток.

Тож, щоб не пропустити анонси заходів, слідкуйте за оновленнями на інформаційних ресурсах мережі правових клубів PRAVOKATOR.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Глава держави підписав указ, спрямований на підвищення привабливості військової служби в ЗСУ та розвиток професійної армії

Німецький цвях у кришку труни атомної енергетики!